The Weeknd – Save Your Tears

The WeekndJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka kanadyjskiego piosenkarza The Weeknda zatytułowana “Save Your Tears”. Singiel promuje najnowszy studyjny krążek artysty zatytułowany “After Hours”, który ukazał się 20 marca 2020 roku nakładem wytwórń płytowych XO i Republic. Płyta jest utrzymana w gatunkach R&B, new wave oraz dream pop. Album zawiera 14 numerów. Materiał zadebiutował na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200. Płytę promują trzy single: Blinding Lights, Heartless i After Hours. Wydawnictwo spotkało się z bardzo pozytywnymi recenzjami. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 80/100, na podstawie 20 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.


“[…] Trzonem opowieści artysty nadal pozostaje co prawda R&B, ale w zdecydowanie większym nasyceniu występują tutaj takie składniki muzycznej mikstury, jak synthpop, dance lat 80. oraz darkwave. […] O każdej z nutek, które znalazły się na trackliście “After Hours”, można napisać osobną historię. Nie ma tu nietrafionych strzałów, wszystko, czym muzyk celuje w słuchacza, uderza z potężną siłą” – napisano w recenzji płyty w serwisie muzyka.interia.pl.

Materiał pokrył się złotem. “After Hours” będzie promowane w ramach trasy koncertowej After Hours Tour, która obejmie Amerykę Północną i Europę. Trasa miała się początkowo rozpocząć 11 czerwca 2020 r. w Vancouver, a zakończyć 13 listopada 2020 r. w Paryżu, jednak ze względu na obawy związane z COVID-19 wszystkie pierwotnie planowane terminy zostały przesunięte na 2022 r. i teraz mają rozpocząć się 14 stycznia 2022 r r. w Vancouver, a zakończyć 16 listopada 2022.

Gatunki nowej piosenki to Synth-pop i synthwave. Materiał napisali: Abel Tesfaye, Ahmad Balshe, Jason Quenneville, Karl Martin Sandberg oraz Oscar Holter. Kompozycja została wyprodukowana przez Oscara Holtera, DaHeala, Maxa Martina i The Weeknda. Nutka po raz pierwszy została wykonana na żywo podczas gali American Music Awards 2020.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 5 stycznia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 111 880 970 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Cliqua.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniego Kanadyjczyka pt. “Starboy” (nagranego z Daft Punk), który na Youtube ma już 1,8 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Starboy” znalazł się na szczycie list przebojów w krajach takich jak Kanada, Francja, Holandia, Nowa Zelandia i Szwecja, a także w amerykańskim Billboard Hot 100, gdzie stał się trzecim hitem listy przebojów The Weeknda i pierwszym hitem listy przebojów Daft Punk. Kawałek na polskiej liście Polish Airplay Top 100 zajął najwyższą pozycję numer 35. Materiał pokrył się diamentem.

The Weeknd to jeden z najpopularniejszych wykonawców pop. Kanadyjczyk pierwsze produkcje udostępniał wśród znajomych – przypadek sprawił, że trafił na nie menago Drake’a, który zainteresował się utalentowanym żółtodziobem z rodzinnego miasta Drizzy’ego. Potem poszło już jak z płatka: pierwsze trzy mixtape’y i fejm wśród hipsterskiej młodzieży. Muzyk niedawno pojawił się u boku Adama Sandlera w filmie „Uncut Gems” (amerykańska premiera odbyła się 15 grudnia 2019) – był to aktorski debiut artysty. The Weeknd wystąpił w nim jako on sam. W zeszłym roku mogliśmy usłyszeć piosenkarza na płycie „For the Thrones”, zainspirowaną „Grą o tron”. Najbliższy wykonawcy ma się odbyć 14 stycznia 2022 w Vancouver, BC, Canada, Rogers Arena, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: jazzsoul.pl, | spidersweb.pl, radiozet.pl, muzyka.interia.pl, jazzsoul.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu The Weeknda

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Save Your Tears”

[Intro]
Ooh
Na na, yeah

[Verse 1]
I saw you dancing in a crowded room
You look so happy when I’m not with you
But then you saw me, caught you by surprise
A single teardrop falling from your eye

[Refrain]
I don’t know why I run away
I’ll make you cry when I run away

[Verse 2]
You could’ve asked me why I broke your heart
You could’ve told me that you fell apart
But you walked past me like I wasn’t there
And just pretended like you didn’t care

[Refrain]
I don’t know why I run away
I’ll make you cry when I run away

[Chorus]
Take me back ’cause I wanna stay
Save your tears for another
Save your tears for another day
Save your tears for another day

[Verse 3]
So, I made you think that I would always stay
I said some things that I should never say
Yeah, I broke your heart like someone did to mine
And now you won’t love me for a second time

[Refrain]
I don’t know why I run away, oh, girl
Said I make you cry when I run away

[Chorus]
Girl, take me back ’cause I wanna stay
Save your tears for another
I realize that I’m much too late
And you deserve someone better
Save your tears for another day (Ooh, yeah)
Save your tears for another day (Yeah)

[Refrain]
I don’t know why I run away
I’ll make you cry when I run away

[Chorus]
Save your tears for another day, ooh, girl (Ah)
I said save your tears for another day (Ah)

[Outro]
Save your tears for another day (Ah)
Save your tears for another day (Ah)

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 29 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *