The Weeknd – Blinding Lights

The WeekndW sieci ukazał się nowy utwór kanadyjskiego piosenkarza The Weeknda zatytułowany “Blinding Lights”. Tekst singla nawiązuje do relacji jaka łączyła artystę gdy był w związku z modelką Bellą Hadid. The Weeknd w całej piosence śpiewa o ożywianiu związku i znaczeniu jego partnerki. Piosenkarz wspomina także o mieście Las Vegas w stanie Nevada. Numer zadebiutował i osiągnął najwyższą pozycję numer 11 na liście Billboard Hot 100 w notowaniu z 14 grudnia 2019 roku. The Weeknd po raz pierwszy wykonał nutkę 6 grudnia 2019 r. podczas talk show “The Late Show with Stephen Colbert”, dzień po tym, jak wykonał „Heartless” w tym samym programie.
Gatunek nowej piosenki to Synthwave i electropop. Materiał napisali: Abel Tesfaye, Ahmad Balshe, Jason Quenneville, Max Martin oraz Oscar Holter. Kompozycja została wyprodukowana przez Oscara Holtera, Maxa Martina i The Weeknda.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 21 styczeń 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 9 112 129 wyświetleń na YT. W dniu 26.01.2020 jest na pozycji numer #27 na karcie “Na czasie”. Wideoklip wyreżyserował Anton Tammi (odpowiadał także za obrazek do „Heartless”). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Oliver Millar. Abel przyzwyczaił fanów do tego, że w swoich wideoklipach często krwawi, uczestniczy w bójkach lub w wypadkach. Nowy materiał nie jest pod tym względem wyjątkiem. Teledysk został nakręcony na Fremont Street w Las Vegas. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniego Kanadyjczyka pt. “Starboy” (nagranego z Daft Punk), który na Youtube ma już 1,6 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Starboy” znalazł się na szczycie list przebojów w krajach takich jak Kanada, Francja, Holandia, Nowa Zelandia i Szwecja, a także w amerykańskim Billboard Hot 100, gdzie stał się trzecim hitem list przebojów The Weeknd i pierwszym hitem list przebojów Daft Punk.
The Weeknd pierwsze produkcje udostępniał wśród znajomych – przypadek sprawił, że trafił na nie menago Drake’a, który zainteresował się utalentowanym żółtodziobem z rodzinnego miasta Drizzy’ego. Potem poszło już jak z płatka: pierwsze trzy mixtape’y i fejm wśród hipsterskiej młodzieży. Muzyk niedawno pojawił się u boku Adama Sandlera w filmie „Uncut Gems” (amerykańska premiera odbyła się 15 grudnia 2019) – był to aktorski debiut artysty. The Weeknd wystąpił w nim jako on sam. W zeszłym roku mogliśmy usłyszeć piosenkarza na płycie „For the Thrones”, zainspirowaną „Grą o tron”. W sierpniu zeszłego roku muzyk napisał na Twitterze, że jest w nastroju na krążek. Z niecierpliwością wyczekujemy, więc płyty numer 4. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 25 listopada 2016 roku krążek “Starboy”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych XO i Republic. Album jest utrzymany w gatunkach Alternative R&B, new wave, pop oraz R&B. Płyta zawiera 18 numerów. Krążek pokrył się potrójną platyną. Materiał zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. Płyta otrzymała ogólnie pozytywne recenzje od krytyków. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 67/100, na podstawie 25 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek.
źródło: cgm.pl, radiozet.pl, rzg.pl, Wikipedia, newonce.net, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki The Weeknda

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu

[Intro]
Yeah
[Verse 1]
I’ve been tryna call
I’ve been on my own for long enough
Maybe you can show me how to love, maybe
I’m going through withdrawals
You don’t even have to do too much
You can turn me on with just a touch, baby
[Pre-Chorus]
I look around and
Sin City’s cold and empty (Oh)
No one’s around to judge me (Oh)
I can’t see clearly when you’re gone
[Chorus]
I said, ooh, I’m blinded by the lights
No, I can’t sleep until I feel your touch
I said, ooh, I’m drowning in the night
Oh, when I’m like this, you’re the one I trust
Hey, hey, hey
[Verse 2]
I’m running out of time
‘Cause I can see the sun light up the sky
So I hit the road in overdrive, baby, oh
[Pre-Chorus]
The city’s cold and empty (Oh)
No one’s around to judge me (Oh)
I can’t see clearly when you’re gone
[Chorus]
I said, ooh, I’m blinded by the lights
No, I can’t sleep until I feel your touch
I said, ooh, I’m drowning in the night
Oh, when I’m like this, you’re the one I trust
[Bridge]
I’m just calling back to let you know (Back to let you know)
I could never say it on the phone (Say it on the phone)
Will never let you go this time (Ooh)
[Chorus]
I said, ooh, I’m blinded by the lights
No, I can’t sleep until I feel your touch
Hey, hey, hey
Hey, hey, hey
[Outro]
I said, ooh, I’m blinded by the lights
No, I can’t sleep until I feel your touch
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 33 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)