Taylor Swift – The Man

Taylor SwiftW sieci ukazał się nowy utwór amerykańskiej piosenkarki Taylor Swift zatytułowany “The Man”. Singiel znalazł się na najnowszym albumie artystki zatytułowanym “Lover”, który ukazał się 23 sierpnia 2019 roku nakładem wytwórń płytowych Republic i Taylor Swift Productions. Album jest utrzymany w gatunkach Pop, synth-pop, electropop oraz pop rock. Standardowa edycja krążka zawiera 18 wpadających w ucho, a przede wszystkim emocjonalnych numerów. W Stanach Zjednoczonych sprzedaż materiału wyniosła około 450 000 egzemplarzy w ciągu pierwszego dnia. Wydawnictwo zadebiutowało na pierwszym miejscu Billboard 200 z 867 000 egzemplarzy oraz zadebiutowało na pierwszym miejscu na liście albumów w Wielkiej Brytanii. Płyta zadebiutowała też na pierwszym miejscu w takich krajach jak Australia, Kanada, Meksyk, Holandia, Nowa Zelandia i Hiszpania. Krążek w ciągu pierwszych 24 godzin od publikacji sprzedał się w ilości 2 milionów egzemplarzy na całym świecie. Co więcej, jest pierwszym, do którego Taylor posiada pełne prawa. Album współtworzyło tylko dwóch gości: Brendon Urie (wokalista Panic! at the Disco) oraz grupa Dixie Chicks. Materiał spotkał się głównie z pozytywnymi recenzjami. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 79/100, na podstawie 26 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta pokryła się platyną.
Gatunek nowej piosenki to Synth-pop. Materiał napisali: Joel Little oraz Taylor Swift. Kompozycja została wyprodukowana przez Joela Little oraz Taylor Swift.
W kawałku Taylor zastanawia się, jak odbierałby ją media i opinia publiczna, gdyby była mężczyzną. W wywiadzie dla Vogue, gdzie zapowiadała nutkę powiedziała:


„To pewien rodzaju eksperymentu myślowego. Co by się wydarzyło, gdybym podejmowała te same decyzje, popełniała te same błędy i odnosiła te same sukcesy? Jakby to zostało odczytane?”.

“The Man” to kolejny numer, w którym piosenkarka – kobieta – zastanawia się nad tym, jakby to było, gdyby była mężczyzną. Dotąd najsłynniejszą nutką na ten temat było “If I Were A Boy” w wykonaniu Beyonce, a na naszym gruncie “Supermenka” Kayah.
Oficjalne audio do nowego utworu na Youtube ukazało się 23 sierpnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 12 761 253 wyświetleń na YT. Czy nowa produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniej Amerykanki pt. “Shake It Off”, który na Youtube ma już 2,8 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Shake It Off” zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 w tygodniu kończącym się 6 września 2014 r., stając się drugim singlem Taylor numer jeden w Stanach Zjednoczonych i 22 nutką, która zadebiutowała na pierwszym miejscu w historii listy przebojów. Kawałek dotarł do do pierwszego miejsca na listach w wielu krajach w tym w Australii, Czechach, Kanadzie, Meksyku, Słowacji, na Węgrzech i w Polsce. Kompozycja zdobyła tytuł Ulubionej piosenki podczas People’s Choice Awards w 2015 r., a także otrzymała nominacje w kategorii Record of the Year, Song of the Year i Best Pop Solo Performance podczas rozdania nagród Grammy w 2015 r. Według Billboard jest to jak dotąd największy hit Taylor Hot 100, który pozostawał na liście przebojów przez 50 kolejnych tygodni.
Taylor Swift jest uznawana za Gwiazdę popu, jest mistrzynią mediów społecznościowych i jedną ze stu najbardziej wpływowych osób według magazynu „Time”. Wokalistkę uhonorowano dziesięcioma nagrodami Grammy, jedną statuetką Emmy i 23 statuetkami Billboard Music Awards. Jej trasa koncertowa zatytułowana “Reputation Stadium Tour” zarobiła 266, 1 mln dol., pobijając wcześniejszy rekord finansowy ustanowiony przez The Rolling Stones. Wokalistce udało się sprzedać ponad 2 mln biletów. Artystka triumfowała na rozdaniu American Music Awards 2019. Wykonawczyni otrzymała statuetki aż w sześciu kategoriach. Została okrzyknięta artystką roku oraz dekady.
Najbliższy koncert Taylor odbędzie się 3 kwietnia 2020 w Atlanta, GA, US, Centennial Olympic Park, a kolejny 20 czerwca w Werchter, Belgium. Artystka będzie gwiazdą Open’er Festival 2020. Tegoroczny festiwal potrwa od 1 do 4 lipca. Wykonawczyni zagra trzeciego dnia imprezy. Artystka wystąpi w Polsce w ramach trasy koncertowej promującej album „Lover”.
źródło: glamour.pl, eska.pl, vogue.pl, kultura.onet.pl, onet.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Posłuchaj nowej piosenki Taylor

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu “The Man”

[Verse 1]
I would be complex, I would be cool
They’d say I played the field before I found someone to commit to
And that would be okay for me to do
Every conquest I had made would make me more of a boss to you
[Pre-Chorus]
I’d be a fearless leader
I’d be an alpha type
When everyone believes ya
What’s that like?
[Chorus]
I’m so sick of running as fast as I can
Wondering if I’d get there quicker if I was a man
And I’m so sick of them coming at me again
‘Cause if I was a man, then I’d be the man
I’d be the man
I’d be the man
[Verse 2]
They’d say I hustled, put in the work
They wouldn’t shake their heads and question how much of this I deserve
What I was wearing, if I was rude
Could all be separated from my good ideas and power moves
[Pre-Chorus]
And they would toast to me, oh, let the players play
I’d be just like Leo in Saint-Tropez
[Chorus]
I’m so sick of running as fast as I can
Wondering if I’d get there quicker if I was a man
And I’m so sick of them coming at me again
‘Cause if I was a man, then I’d be the man
I’d be the man
I’d be the man
[Bridge]
What’s it like to brag about raking in dollars
And getting bitches and models?
And it’s all good if you’re bad
And it’s okay if you’re mad
If I was out flashing my dollars
I’d be a bitch, not a baller
They’d paint me out to be bad
So, it’s okay that I’m mad
[Chorus]
I’m so sick of running as fast as I can
Wondering if I’d get there quicker if I was a man (You know that)
And I’m so sick of them coming at me again (Coming at me again)
‘Cause if I was a man (If I was a man)
Then I’d be the man (Then I’d be the man)
I’m so sick of running as fast as I can (As fast as I can)
Wondering if I’d get there quicker if I was a man (Hey)
And I’m so sick of them coming at me again (Coming at me again)
‘Cause if I was a man (If I was a man), then I’d be the man
I’d be the man
I’d be the man (Oh)
I’d be the man (Yeah)
I’d be the man (I’d be the man)
[Outro]
If I was a man, then I’d be the man
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 3 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *