Taco Hemingway – nowa piosenka

Taco HemingwayTytuł nowej piosenki Taco Hemingway’a to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.


Posłuchaj nowej piosenki Taco Hemingway

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór polskiego rapera Taco Hemingway’a z gościnnym udziałem polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło. Kawałek znalazł się na najnowszym albumie studyjnym Taco pt. “Pocztówka z WWA, lato ’19”, który ukazał się 23 lipca 2019 roku nakładem wytwórń płytowych Taco Corp oraz Asfalt Records. Płyta jest utrzymana w gatunkach hip-hop, alternatywny hip-hop oraz pop-rap i zawiera 11 numerów. Wydawnictwo zostało wyprodukowane przez wielu producentów. Główną tematyką tekstów są opowieści o Warszawie i życiu w niej. Raper niespodziewanie opublikował cały materiał za darmo w sieci. Obok autora “Małomiasteczkowego” na albumie pojawią się m.in. Pezet, Ras i Kizo. GlamRap.pl przyznał krążkowi 9,5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast Allaboutmusic.pl 7 z 10 możliwych gwiazdek.

W rozmowie z Bartkiem Chacińskim z “Polityki” Podsiadło stwierdził, że Hemingway jest jednym z jego ulubionych artystów:

“Można chyba powiedzieć, że jestem jego psychofanem. Słucham jego płyt w dniu premiery. Rzadko tak mocno walczę w dyskusjach o cokolwiek, ale gdy ktoś wspomina, że Taco jest zły, to reaguję”.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop i pop-rap. Autorami tekstu są Filip Szcześniak oraz Dawid Podsiadło, natomiast kompozytorem jest Boris Neijenhuis. Numer ustanowił rekord na Spotify najczęściej słuchanego singla. W ciągu 24 godzin utwór został odtworzony 406 963 razy. Co ciekawe, poprzedni rekord dzienny na Spotify, z wynikiem 318 361 odtworzeń, również należał do Taco Hemingwaya: była to piosenka „Tamagotchi”, hip hopowego superduetu Taconafide, czyli Taco Hemingwaya i Quebonafide.

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 23 lipca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 6 538 523 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Taco pt. “Fiji”, który na Youtube ma już 29 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Taco Hemingway to aktualnie jedno z największych nazwisk w polskiej muzyce popularnej. Kariera 29-letniego artysty nabrała rozpędu po znakomitym występie na festiwalu Open’er w 2015 roku oraz, gdy jego numer “Następna stacja” uplasował się na 1. miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wykonawca wraz z Quebonafide tworzy duet Taconafide.

Dawid Podsiadło to jeden z najbardziej uzdolnionych i najpopularniejszych wokalistów w Polsce. Artysta jest do dzisiaj jednym z niewielu zwycięzców talent show, któremu udało się zrobić wielką karierę bez zbyt dużej ingerencji wytwórni płytowej. Wykonawca koncertował na największych festiwalach w Polsce: Open’erze w Gdyni, Live Music w Krakowie, a także na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Dawid często występuje w reklamach. Jego wizerunkiem promowały się m.in. sieć telefonii komórkowej Play, whisky Johnnie Walker oraz bank Credit Agricole. Muzyk bywa też gościem imprez i festiwali m.in. był bohaterem oblężonego przez fanki i fanów panelu podczas festiwalu Spring Break w Poznaniu (gdzie przy okazji zagrał krótki, spontaniczny koncert na ulicy). Wykonawca ma ostatnio całkiem sporo powodów do świętowania. Jego ostatni album był najlepiej sprzedającym się albumem w 2018 roku, Dawid zgarnął też sześć Fryderyków, wyprzedał swoje koncerty w mgnieniu oka. Warto dodać, że w październiku 2018 Dawid wyruszył w trasę koncertową Małomiasteczkowa Trasa, która objęła największe polskie miasta (w jej trakcie na Torwarze odbyły się aż cztery koncerty). Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Początek” (oraz Kortez i Zalewski, Męskie Granie Orkiestra 2018), który ma już 84 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 26-letniego artysty zamyka album “Małomiasteczkowy”, który ukazał się 19 października 2018 nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Krążek utrzymany jest w gatunku indie pop i zawiera 10 kawałków. Niespodzianką jest fakt, że Podsiadło po raz pierwszy zaśpiewał całą płytę po polsku. W dniu premiery albumu radio RMF FM wypuściło wszystkie piosenki z tego krążka. Album pokrył się diamentem.

Dawid i Taco dadzą wyjątkowy koncert. Artyści wystąpią razem 28 września 2019 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Bilety na koncert rozeszły się błyskawicznie. Nadchodzący koncert będzie pierwszym po dłuższej przerwie i jedynym, który Taco zagra w tym roku. Halowa trasa koncertowa Dawida została wyprzedana (w tym cztery koncerty na Torwarze).
źródło: radiozet.pl, cgm.pl, muzykoholicy.com, terazmuzyka.pl, niezalezna.pl, muzyka.interia.pl, kultura.onet.pl, culture.pl, wyborcza.pl, i inne

Tekst kompozycji

[Zwrotka 1: Taco Hemingway]
Dosyć niemiłe jest to społeczeństwo
Doświadczam tego, gdy ganiam po mieście
Chłopcy chcą manifestować swą męskość
Znowu zapiją niepewność i bezsens (O-oh)
Wieczorem wychodzą na ulicę
Tym razem jednak muszą iść beze mnie
Niby po co znowu iść nad Wisłę?
Widziałem wszystko co było i będzie (O-oh)

Wiem kto z kim, co i gdzie brał (Gdzie brał)
Wiem kto miał swoje, a kto żebrał (Żebrał)
Wiem kto wygrywał, a kto przegrał (O-oh)
Które wilki zmienią się w jagnięta
Myślał, że jest bad boy, ale ego jego legło
Razem z techniczną przerwą jego banku
Nie mam hajsu, więc nie dzwoń
Puszczam wodę i odpalam nowy sezon

[Refren: Taco Hemingway]
W piątki leżę w wannie
Nie mam siły tańczyć ani chlać
Napijcie się za mnie
Nie chce mi się płakać ani śmiać

Będę leżał w wannie
Nie chcę narkotyków tanich brać
W sumie może wpadnę
Ej, jak coś będziesz wiedział, daj mi znać

[Zwrotka 2: Dawid Podsiadło]
Chciałem być czysty jak łza
Więc nie palę sześć miesięcy
Obiecałem, nie zapalę nigdy więcej
Nigdy więcej
I chyba się to uda, mimo że tu bal
Pełna gemba*, chociaż wokół nadal nie ma fal
Bar na sobie dźwiga ciężar wódki czystej
Myślę, jeden szocik w sumie wcisnę

Zwiększy mi szansę na luz
Na chwilę, na wieczór mi zabierze gruz
Ale potem witam jutro
Witam jutro już na smutno (O!)
Pooznaczali mnie na zdjęciach
A ja czuję falę wstydu
Gdy widzę siebie w ich objęciach
I choć pijany szukam obiektywu

[Refren: Dawid Podsiadło & Taco Hemingway]
A mogłem leżeć w wannie
Nie mam siły tańczyć ani chlać
Napijcie się za mnie
Nie chce mi się płakać ani śmiać

Będę leżał w wannie
Nie chcę narkotyków tanich brać
W sumie może wpadnę (W sumie może wpadnę)
Ej, jak coś będziesz wiedział, daj mi znać

[Post-refren: Dawid Podsiadło & Taco Hemingway]
Daj mi znać
Ziomek, daj mi znać
Daj mi znać
Jak coś będziesz wiedział, daj mi znać

[Zwrotka 3: Taco Hemingway]
Piątek należy do ciebie, w piątki pijesz
Poniedziałki to sieroty, no bo są niczyje
Jak w polskim kinie – nuda, czas wolniej płynie
Nawet nie zapalisz szluga, bo dzwoni klient
Wieczorem chłopcy piją z nudów
Stawiają kolejki, chociaż znowu żyją w długu
A kolejny nastolatek robi milion subów
Z tej okazji właśnie będzie tworzył linię ciuchów

Powiedz mi o swojej pensji (Powiedz mi o swojej pensji)
Gdzie upiłeś apartament oraz jaki metraż
Powiedz o pracowej presji (Powiedz o pracowej presji)
Jakie masz bilety i na jaki spektakl
Co robi, która tabletka
Jakie twoje braki stara zakryć się ta metka
Pod lokalem zaparkowana karetka
Jeśli nie chcesz by cię wzięli lepiej przestań

[Refren: Taco Hemingway]
W piątki leżę w wannie
Nie mam siły tańczyć ani chlać
Napijcie się za mnie
Nie chce mi się płakać ani śmiać

Będę leżał w wannie
Nie chcę narkotyków tanich brać
W sumie może wpadnę
Jak coś będziesz wiedział, daj mi znać

[Outro: Taco Hemingway]
Daj mi znać
Daj mi znać
Daj mi znać
Jak coś będziesz wiedział, daj mi znać

*Chodzi o japońskie słowo oznaczające miejsce wykonywania rzeczywistej pracy. Dawid sam napisał o tym na swoim Twitterze.

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach przebojów
airplay
[10]
LP3
[11]
RMF
FM
[12]
2015 „6 zer”[18] 17
2016 „Deszcz na betonie”[19] 4
2017 „Nostalgia”[20]
2018 „Art-B” (z Quebonafide jako Taconafide)[21]
„Tamagotchi” (z Quebonafide jako Taconafide)[22] 22 2
„Metallica 808” (z Quebonafide jako Taconafide)[23]
„Kryptowaluty” (z Quebonafide jako Taconafide)[24]
2019 „W piątki leżę w wannie” (feat. Dawid Podsiadło)
„—” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Chłopaki nie płaczą” u boku Bedoesa.

Taco Hemingway (dawniej FV), właściwie Filip Tadeusz Szcześniak (ur. 29 lipca 1990 w Kairze, Egipt) – polski raper oraz autor tekstów. Członek duetu Taconafide. Raper zaczął nagrywać w 2011 roku, wtedy też wypuścił anglojęzyczny mixtape pt. Who Killed JFK pod pseudonimem Foodvillain. Rok później przyjął obecny pseudonim Taco Hemingway i wypuścił anglojęzyczny minialbum pt. Young Hems. Gatunki jego muzyki to rap, alternatywny hip-hop, trap. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Marmur” ukazała się 3 listopada 2016 nakładem wytwórń płytowych Taco Corp, Asfalt Records oraz Warner Music Poland i jest utrzymany w gatunkach hip-hop oraz alternatywny hip-hop. Album zawiera 17 piosenek. Wydawnictwo spotkało się z dobrym przyjęciem krytyków muzycznych. Pomimo tego krytycy zarzucali iż poprzednie krążki słuchało się lepiej, a sam raper popada w monotematyczność. Materiał zadebiutował niżej niż poprzedni projekt, na 3. miejscu OLiS, aczkolwiek raper po raz pierwszy zdobył status złotej płyty, po sprzedaniu 15 tys. nośników. Do 2019 roku album pokrył się statusem platynowej płyty, sprzedając się w ponad 30 tys. egzemplarzach. Album promowała trasa koncertowa Marmur Tour, która odbyła się od 3 listopada do 10 grudnia 2016 roku. Trasa objęła dwadzieścia jeden koncertów, w siedemnastu miastach w Polsce. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

(Odwiedzono 208 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Witamy. Aby strona mogła działać potrzebujemy pieniędzy na opłacenie domeny i hostingu (razem 420zł). Prosimy Drogi Czytelniku abyś wpłacił ile możesz. Możliwe, że dzięki Twojej wpłacie następnym razem gdy coś będziesz szukał w internecie będziesz mógł znaleźć to na naszej stronie. Gdy zbierzemy wymaganą sumę to te okienko nie będzie się już wyświetlać (przynajmniej nie w tym roku). Pieniądze prosimy przesłać na konto: 50 1020 5558 1111 1705 2630 0081 Milewski Krzysztof Kotlarska 1/2 64-610 Rogoźno. W tytule przelewu prosimy wpisać: Na działalność portalu nowapiosenka.pl
Te okienko zamyka się krzyżykiem. Dziękujemy i pozdrawiamy.