Taco Hemingway – nowa piosenka

Taco HemingwayTytuł nowej piosenki Taco Hemingway’a to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Taco

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na Spotify lub YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Taco Hemingway’a zatytułowana “Michael Essien Birthday Party”. Kawałek to pierwszy singiel, który zapowiadał najnowszy studyjny krążek artysty zatytułowany “Europa”. Płyta ukazała się 4 września 2020 roku nakładem wytwórń płytowych Taco Corp oraz 2020. album jest utrzymany w gatunkach hip-hop, trap oraz pop-rap i zawiera 13 numerów. Producentami materiału są: Rumak · Borucci · Zeppy Zep · Deemz · Lanek · Keeko · 2latefor · D3W · @atutowy · Partyka. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek spotkał się ze średnim przyjęciem krytyków muzycznych. Recenzenci chociaż wyróżnili poszczególne kawałki, zarzucili albumowi brak wyrazu. Płyta odniosła mniejszy sukces komercyjny niż poprzednie materiały, chociaż również spory. Wydawnictwo rozeszło się w ponad 15 000 egzemplarzach i był to dziewiąty najlepiej sprzedający się album 2020 roku w Polsce. Materiał pokrył się złotem.

“Najnowsza pozycja Taco Hemingwaya jest tak drastycznie inna od tego, co usłyszeliśmy na Jarmarku – zarówno muzycznie, jak i tekstowo – że wręcz trudno było mi się przestawić na tą drugą stronę. Czy to jednak rzeczywiście coś zupełnie świeżego w twórczości rapera? Nie powiedziałabym. Lirycznie to trochę powtórka z Cafe Belgi – Europa zdaje się być zbiorem myśli artysty, dotyczących sławy, mediów, pieniędzy, czy ogólnie rzecz biorąc – społeczeństwa” – napisano w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl i dano jej ocenę 4,5 gwiazdek na pięć możliwych.

Gatunki nowej piosenki to hip-hop i trap. Autorem tekstu jest Taco Hemingway. Kompozycja została wyprodukowana przez Zeppy Zep i Keeko. Kim jest tytułowy Michael Essien? Chodzi o Michaela Essiena, piłkarza z Ghany, który w sezonie 2012-2013 został wypożyczony z drużyny Chelsea do Realu Madryt. W refrenie jest nawiązanie do moonwalka, czyli ruchu tanecznego, który stał się znakiem rozpoznawczym Michaela Jacksona. Taco wspomina też o „ostatnim tańcu” Michaela Jordana. Chodzi o sezon 1997–1998 koszykarskiej ligii NBA, w której drużyna Chicago Bulls grała z nim w składzie po raz ostatni.

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 29 lipca 2020 roku. W dniu 14.04.2021 klip ma 5 000 981 wyświetleń na YT. Wideoklip pojawił się w dniu 30. urodzin Taco.

W opisie pod wideo napisano:

“Sam nie wiem jak to się stało, ale w zeszłym tygodniu jak grom z jasnego nieba naszła mnie ochota na zrobienie prostej urodzinowej piosenki.
“MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” jest pierwszym singlem zapowiadającym nadchodzącą płytę o tytule “EUROPA”. Album powstawał symultanicznie z “JARMARKIEM” i tak też będzie wydany. Praca nad “EUROPĄ” była dla mnie sposobem na odetchnięcie od ciężkawych i dusznych tematów podejmowanych na “JARMARKU”. Pierwszy singiel z “JARMARKU”, “Polskie Tango”, był utworem pisanym pieczołowicie i doskonalonym przez kilka miesięcy. “MICHAEL ESSIEN BIRTHDAY PARTY” powstał zaś w warunkach niezwykle spontanicznych na przestrzeni raptem kilku dób. Sądzę, że obie formy robienia muzyki są równie istotne i potrzebne, zarówno twórcom jak i słuchaczom.
Ze względu na różny charakter dwóch projektów, zdecydowaliśmy się wydać je osobno i pozostawić słuchaczowi/słuchaczce decyzję, który zechce zakupić.
“JARMARK” trzymał mnie w tematycznych ryzach, zmuszał do skupienia na poruszonym temacie. “EUROPA” dawała mi pole do folgowania, podśpiewywania, ponarzekania i popierdolenia, tak jak robię to dokładnie w tym momencie.
Z późnoletnimi pozdrowieniami,
Filip”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Taco pt. “Deszcz na betonie”, który na Youtube ma już 46 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Deszcz na betonie” był grany w wielu radiach w kraju, docierając do wysokich miejsc na listach przebojów. Kompozycja została dobrze przyjęta przez krytyków muzycznych. Animowany wideoklip promujący nutkę, został wybrany Najlepszym teledyskiem roku 2016 na Festiwalu Yach Film.

Taco Hemingway to aktualnie jedno z największych nazwisk w polskiej muzyce popularnej. Kariera 29-letniego artysty nabrała rozpędu po znakomitym występie na festiwalu Open’er w 2015 roku oraz, gdy jego numer “Następna stacja” uplasował się na 1. miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wykonawca wraz z Quebonafide tworzy duet Taconafide. Taco wspólnie z Dawidem Podsiadło, był laureatem w kategorii “Muzyka popularna” w plebiscycie O!Lśnienia – Nagrody kulturalne Onetu i miasta Krakowa w 2020 r. Artyści otrzymali nagrodę za stworzenie wyróżniającego się duetu oraz koncert, który stał się niezapomnianym wydarzeniem muzycznym. Taco Heminingway to pierwszy polski artysta, którego kawałki odsłuchano na Spotify ponad miliard razy

źródło: allaboutmusic.pl, 4fun.tv, | muzyka.interia.pl, kultura.onet.pl, noizz.pl, YouTube, Wikipedia, i inne
Artykuł zaktualizowany w dniu 15.04.2021.

Tekst nagrania “Michael Essien Birthday Party”

[Zwrotka 1]
W Porto mówią: “bom dia” (bom dia)
Vinho verde z nią spijam (z nią spijam)
Oni, oni piją potem drą ryja (ćśś, ćśś)
Marijuany swąd mijam
Przeminęły 3 dekady
Dla mnie założyła szpile Prady
DJ, DJ tu ma dziwny nawyk
Leci gimmie, gimmie, gimmie ABBY
Nie mam dziś czasu na typów, co mają pretensję
Nie mam dziś czasu na myśli, co było by bez niej
Boję się, że wszystkich stracę nim skończę 40-stkę
I te urodziny sam spędzę jak w Madrycie Essien (kto?)

[Refren]
Michael, Michael, mała kręć jak Grajper
Moon mood, moonwalk jak Michael, Michael
Last dance jak Michael
Dziś są moje urodziny, więc tańcz jakby były Twoje urodziny
Więc tańcz, tak jak Michael, Michael
Mała kręć jak Grajper
Moon mood, moonwalk jak Michael, Michael
Last dance jak Michael
Dziś są moje urodziny, więc tańcz jakby były Twoje urodziny
Więc tańcz

[Zwrotka 2]
W Lizbonie mówią bom dia (bom dia)
Plastikowy kubek pełen wina (pełen wina)
Się kołysze Rio Tejo
Właśnie w taki sposób noc mija
Podrobione torby Supreme
Policjanci – prostytutki
Z kelnerami nie pogadasz
Ale zachwalają polskie wódki
Raczej nie widać bogactwa, ulice są szorstkie
Tutaj nie mówi się szybciej, nie dusi Cię pośpiech
Idę i piszę i piję i myślę o Polsce
Czy byłoby u nas spokojniej, gdyby było słońce?
Nie wiem…

[Refren]
Michael, Michael
Mała kręć jak Grajper
Moon mood, moonwalk jak Michael, Michael
Last dance jak Michael
Dziś są moje urodziny, więc tańcz jakby były Twoje urodziny
Więc tańcz, tak jak Michael
Michael, mała kręć jak Grajper
Moon mood, moonwalk jak Michael, Michael
Last dance jak Michael
Dziś są moje urodziny, więc tańcz jakby były Twoje urodziny
Więc tańcz, tak jak Michael
Michael, mała kręć jak Grajper
Moon mood, moonwalk jak Michael, Michael
Last dance jak Michael
Dziś są moje urodziny, więc tańcz jakby były Twoje urodziny
Więc tańcz, tak jak Michael
Dziś są moje urodziny, więc tańcz jakby były Twoje urodziny
Więc tańcz

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach przebojów
airplay
[10]
LP3
[11]
RMF
FM
[12]
2015 „6 zer”[18] 17
2016 „Deszcz na betonie”[19] 4
2017 „Nostalgia”[20]
2018 „Art-B” (z Quebonafide jako Taconafide)[21]
„Tamagotchi” (z Quebonafide jako Taconafide)[22] 22 2
„Metallica 808” (z Quebonafide jako Taconafide)[23]
„Kryptowaluty” (z Quebonafide jako Taconafide)[24]
2020 „Polskie tango”
„Michael Essien Birthday Party”
„—” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Yin Yang” u boku Gedza.

Taco Hemingway (dawniej FV), właściwie Filip Tadeusz Szcześniak (ur. 29 lipca 1990 w Kairze, Egipt) – polski raper oraz autor tekstów. Członek duetu Taconafide. Raper zaczął nagrywać w 2011 roku, wtedy też wypuścił anglojęzyczny mixtape pt. Who Killed JFK pod pseudonimem Foodvillain. Rok później przyjął obecny pseudonim Taco Hemingway i wypuścił anglojęzyczny minialbum pt. Young Hems. Gatunki jego muzyki to rap, alternatywny hip-hop, trap. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Marmur” ukazała się 3 listopada 2016 nakładem wytwórń płytowych Taco Corp, Asfalt Records oraz Warner Music Poland i jest utrzymany w gatunkach hip-hop oraz alternatywny hip-hop. Album zawiera 17 piosenek. Wydawnictwo spotkało się z dobrym przyjęciem krytyków muzycznych. Pomimo tego krytycy zarzucali iż poprzednie krążki słuchało się lepiej, a sam raper popada w monotematyczność. Materiał zadebiutował niżej niż poprzedni projekt, na 3. miejscu OLiS, aczkolwiek raper po raz pierwszy zdobył status złotej płyty, po sprzedaniu 15 tys. nośników. Do 2019 roku album pokrył się statusem platynowej płyty, sprzedając się w ponad 30 tys. egzemplarzach. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast portal Glamrap.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek. Album promowała trasa koncertowa Marmur Tour, która odbyła się od 3 listopada do 10 grudnia 2016 roku. Trasa objęła dwadzieścia jeden koncertów, w siedemnastu miastach w Polsce.

“W moim odczuciu “Marmur” to zdecydowanie najlepiej dopracowany projekt od Taco Hemingway’a. Solidne, spójne, kawałki, skity i przerywniki budują niesamowity klimat, a sam raper częstuje nas różnymi grami słów, ich potokiem i metaforami” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w portalu Glamrap.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz glamrap.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 214 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *