Sylwia Grzeszczak – Prawda o nas

Sylwia GrzeszczakJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sylwii Grzeszczak zatytułowana “Prawda o nas”. Kawałek jest pierwszym singlem zapowiadającym piąty krążek artystki, który ma się ukazać jesienią 2021. W wideoklipie do nutki zobaczymy niepublikowane wcześniej materiały wideo z życia wykonawczyni. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął na chwilę obecną najwyższą pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2. „Prawda o nas” to pierwsza premierowa kompozycja Sylwii od 2019 roku.


Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Marcin ‘Liber’ Piotrowski, natomiast kompozytorką Sylwia Grzeszczak.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 9 kwietnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 618 591 wyświetleń na YT. Produkcją wideoklipu zajął się Krzysztof Szajda. W klipie gościnnie wystąpiła córka Sylwii i Libera – Bogna.

W opisie pod wideo napisano:

„Prawda o nas” zapowiada nowy, czwarty już solowy album Sylwii Grzeszczak. Melodia narodziła się ponad rok temu w samochodzie, podczas podróży po Europie. Słowa natomiast pisało życie.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał. Komentarz dodała też Sylwia:

“Podczas pracy nad klipem w głowie przewijały mi się różne scenariusze. Jednak wybrałam ten najbardziej prawdziwy, naturalny i niewyreżyserowany. Zostały zmontowane nagrania z mojego telefonu zza kulis koncertów, podróży i efekt już po próbnych kilkunastu sekundach utwierdził mnie w przekonaniu, że taki teledysk najbardziej odda charakter tej piosenki. Zapraszam do oglądania :)”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 32-letniej artystki pt. “Tamta Dziewczyna”, który na Youtube ma już 133 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Tamta Dziewczyna” po niecałych 2 miesiącach od premiery stał się najczęściej granym kawałkiem w Polsce i przez siedem tygodni z rzędu to był najczęściej grany numer w polskich rozgłośniach radiowych. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1, i tak samo na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Wideoklip do nutki w zaledwie miesiąc odtworzono ponad 15 milionów razy. Materiał zdobył certyfikat podwójnego diamentu.

Sylwia Grzeszczak to jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju. Ma ona na swoim koncie mnóstwo hitów. Serca publiczności zdobyła kompozycją „Nowe szanse”, która jest owocem współpracy z raperem Liberem i producentem muzycznym Tabbem. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2016 roku krążek “Tamta dziewczyna”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się podwójną platyną. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Sylwia tym krążkiem samej sobie, podobnie jak innym wokalistom z rodzimego rynku muzycznego, podbiła poprzeczkę wysoko. Skłoniłbym się do tego, że jest to jeden z najciekawszych krążków tego roku” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 7,5.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 22-08-2021 w miejscowości Poznań.

źródło: open.fm, radiozet.pl, | polskaplyta-polskamuzyka.pl, radiozet.pl, rmf.fm, allaboutmusic.pl, Wikipedia, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sylwii

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Prawda o nas”

Witaj w domu,
w samą porę,
za oknami sztorm,
ty masz ten spokój,
rollercoaster bierze mnie,
krzyknij już stop.

Powiedz komu,
jak nie tobie
opowiadać sny,
robić szum z błahych spraw,
godzić się słodko tak.

Prawda o nas!
Prawda o nas!
Zmienia się jak wiatr!
ooo
Czy to tak wygląda?
Taki romans,
kilka chwil,
ile to już lat!
Prawdy o nas,
prawdy o nas,
nie musimy znać
ooo
Nieodkryta jeszcze droga,
siadam obok a ty prowadź.

Boję się długich zim,
ale pierwsze słońce budzi nas.
Obcych jak Wenus Mars,
tęsknię już,
mógłbyś wpaść.

Prawda o nas!
Prawda o nas!
Zmienia się jak wiatr
ooo
Czy to tak wygląda?
Taki romans,
kilka chwil
ile to już lat!
Prawdy o nas,
prawdy o nas,
nie musimy znać,
ooo
Nieodkryta jeszcze droga,
siadam obok a ty prowadź.

Jak ty, lubię patrzeć
tak po prostu w dal,
jak ty, lubię tańczyć
wśród wysokich fal!

Prawda o nas,
prawda o nas
zmienia się jak wiatr
ooo
czy to tak wygląda?
taki romans
kilka chwil
ile to już lat
prawdy o nas
prawdy o nas
nie musimy znać!
Nieodkryta jeszcze droga,
siadam obok a ty prowadź.

Prawda o nas,
prawda o nas
zmienia się jak wiatr,
ooo
Czy to tak wygląda?
Taki romans,
kilka chwil
ile to już lat!
Prawdy o nas,
prawdy o nas
nie musimy znać,
ooo
Nieodkryta jeszcze droga,
siadam obok a ty prowadź.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 25 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)