Sting, Shaggy – Just One Lifetime

StingJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór jamajskiego piosenkarza Shaggy’ego i brytyjskiego piosenkarza Stinga zatytułowany “Just One Lifetime”. Ten kawałek to kolejny numer ze wspólnego albumu Stinga i Shaggy’ego pt. “44/876”, który ukazał się 20 kwietnia 2018 roku nakładem wytwórni płytowej A&M. Materiał jest utrzymany w gatunku Reggae. Krążek zawiera 12 kompozycji i ma w Polsce status złotej płyty. Materiał powstał jako hołd dla dźwięków pochodzących z Karaibów, które miały duży wpływ na nich obu. 44/876 oddaje głęboko zakorzenioną miłość duetu do Jamajki: z jednej strony miejsce urodzenia Shaggy’ego, z drugiej miejsce gdzie Sting napisał taki klasyk jako “Every Breath You Take”. Tytuł płyty pochodzi od numerów kierunkowych rodzinnych krajów muzyków, czyli Wielkiej Brytanii i Jamajki. Obaj piosenkarze nie spodziewali się, że ich współpraca nie skończy się na jednej piosence. Planowo mieli tylko nagrać kompozycje „Don’t Make Me Wait”. Wtedy jednak narodził się pomysł na nagranie całego albumu. W Wielkiej Brytanii płyta zadebiutowała na dziewiątym miejscu na brytyjskiej liście albumów, sprzedając w pierwszym tygodniu w 7 658 sztuk. Jest to pierwszy krążek w TOP10 Stinga od “Sacred Love” (2003) i pierwszy Shaggy’ego od “Hot Shot” (2001). W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 49/100, na podstawie 13 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek. Za płytę „44/876” artyści otrzymali nagrodę Grammy 2019 w kategorii „Best Reggae Album”.


“Nie jesteśmy tacy różni, jakby się mogło wydawać. Podczas nagrywania albumu okazało się, że mamy dużo wspólnego. Mamy podobne wartości i priorytety, oboje bardzo dbamy o środowisko i co najważniejsze podobnie tworzymy muzykę. Gdy się poznaliśmy, wiedziałem od razu, że z tego wyjdzie coś wyjątkowego” – wspomina współpracę z Shaggy’m Sting.

Gatunki nowej piosenki to Reggae i pop. Kawałek napisali: Shaggy, Sting oraz Rohan Rankine. Kompozycja została wyprodukowana przez Shaggy’ego i Stinga.

Nowy singiel Stinga i Shaggy’ego jest integralną częścią unikatowej playlisty „120 Years of Songs” dostępnej w AppleMusic, która powstała z okazji 120. urodzin marki ze 120 słynnymi utworami z różnych krajów i epok, w tym z utworami śpiewanymi w najbardziej udanych kampaniach reklamowych Fiata, jak „Freedom” Pharrella Williamsa, „On An Evening In Roma” Michaela Bublé czy Dynamite Nicky Blitz.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 21 lutego 2019 roku. W dniu 22.09.2019 klip ma 11 191 594 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Joseph Khan (U2, Taylor Swift, Eminem, Katy Perry). Klip jest elementem kampanii Fiata, w której udział wzięli artyści. Marka świętuje 120-lecie istnienia.

Niewiele marek może poszczycić się tak długą tradycją produkcji i tak ogromnym wpływem na historię motoryzacji jak włoski Fiat. Jedenastego lipca 1899 roku w Turynie założono „Società Anonima Fabbrica Italiana di Automobili Torino” firmę, którą świat pozna i zapamięta skrótem „FIAT”. Jedną z najbardziej znanych ze swojej filozofii tworzenia samochodów i uznanej marki na świecie.

Widać po ilości wyświetleń na Youtube, że ta produkcja okazała się kolejnym hitem Jamajczyka i Brytyjczyka po numerze “Don’t Make Me Wait”, który na YT ma już 19 mln wyświetleń.

Sting i Shaggy gościli już w Polsce w związku z premierą płyty „44/876”. Uraczyli też polską publiczność repertuarem z „44/876” oraz swoimi przebojami podczas dwóch koncertów w Polsce. W listopadzie 2018 zagrali w Atlas Arenie w Łodzi i w Ergo Arenie w Gdańsku.

“Bujający, inspirowany muzyką reggae krążek wprowadza w dobry nastrój, a jak się okazało – wykonywany na żywo jest zarazem pretekstem do doskonałej zabawy. […] Nie zabrakło jednak poważniejszego przesłania: niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry i religii jesteśmy ludźmi z tego samego świata – przekonywał Shaggy. No bo niby to wiemy, ale jakże codzienność wykazuje, że trzeba to nieustannie przypominać” – pisał serwis dzienniklodzki.pl po koncercie wykonawców w Łodzi.

Gordon Matthew Thomas Sumner, który kryje się pod pseudonimem Sting to niewątpliwie jedna z największych indywidualności w historii muzyki rockowej. Początkowo grał na basie w jazzowym zespole Last Exit. Wraz ze Stewartem Copelandem i Andy Summersem założył trio The Police. Gdy kapela się rozpadła, Sting skoncentrował się na karierze solowej. Artysta w swoich działaniach nie ogranicza się jedynie do muzyki – zagrał w wielu filmach, a także występował na deskach National Theatre w Waszyngtonie. Najbliższy koncert Stinga odbędzie się 18 października 2019 r w AccorHotels Arena, Paris, France, a kolejny 19 października 2019 w Zénith d’Orléans, Orléans, France.

Orville Richard Burrell, który kryje się pod pseudonimem Shaggy to gwiazda światowego formatu. Sukcesy artysty przyszły w 1993 roku wraz z wydaniem płyty “Pure Plesure”. Znajdujący się na niej utwór “Oh Carolina” był jednym z najlepiej sprzedających się singli w historii brytyjskiej listy przebojów. Wykonawca z Jamajki znany jest z regularnego wypuszczania imprezowych hitów. Najbliższy koncert artysty odbedzie się 26 września 2019 w Petco Park, San Diego, CA, US, a kolejny 27 września 2019 w FivePoint Amphitheatre, Irvine, CA, US.

źródło: antyradio.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, dziennikbaltycki.pl, dzienniklodzki.pl, autokult.pl, magazynmotomi.pl, rmf.fm, nto.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Stinga i Shaggy’ego

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu “Just One Lifetime”

[Intro: Sting]
The time has come, the Walrus said
To talk of many things
Of ships and shoes and sealing wax
Of cabbages and kings
[Verse 1: Shaggy]
Life a the greatest gift given to humanity
Surround yourself with a lot a positive energy
Yuh can’t buy it even if yuh have whole heap a money
And dat’s why we spread love ina the community
Yuh coulda be small man or a celebrity
Yuh coulda live uptown or di inner city
We need a world full peace and serenity
Sting come sing out fi everybody
[Verse 2: Sting]
The time has come, as Shaggy said
To talk of many things
Of ships and shoes and sealing wax
Of cabbages and kings
The planets turn in retrograde
The moon seems to have fled
The world is spinning upside down
And landed on its head
[Chorus: Sting]
Just one lifetime
And there’s only one, yes there’s only one
Just one life to live
Assuming that we’ll make it
We’ve no choice but to take it
[Verse 3: Sting]
I’m with you, the Walrus said
We’ll dress for heavy weather
Whatever’s on the road ahead
We’re in this now together
We thought we’d make a run for it
Not knowing where we’re headed
We packed the car with both our bags
And filled her up unleaded
[Chorus: Sting]
Just one lifetime
And there’s only one, yes there’s only one
Just one life to live
Assuming that we’ll make it
We’ve no choice but to take it
[Verse 4: Shaggy]
Come make we take a page out a di book of life
Leggo negativity and do what’s right
We no longer need fi a fuss or fight
Unite the world and show dem di right
Dis generation a set a new trend
Replace di word enemy wid friend
Leaders a di world these rules can’t bend
Dis a di message we a send to dem
[Verse 5: Sting]
The time had come, a reckoning
We all knew it was coming
We headed North on empty roads
The engine gently humming
The Walrus smoked a cigarette
He claimed it was his last
No signs of life, no gas, no food
In all the empty towns we passed
All we have is me and you
It has to be enough
I’ve got your back and you’ve got mine
If the going it gets rough
[Chorus: Sting]
Just one lifetime
And there’s only one, yes there’s only one
Just one life to live
Assuming that we’ll make it
We’ve no choice but to take it
[Outro: Sting]
The time has come, the Walrus said
To talk of many things
Of ships and shoes and sealing wax
Of cabbages and kings
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 19 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

1 komentarz do “Sting, Shaggy – Just One Lifetime”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *