Sofi Tukker, Amadou & Mariam – Mon Cheri

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka amerykańskiego duetu Sofi Tukker oraz malijskiego duetu Amadou & Mariam zatytułowana “Mon Cheri”. To wyjątkowa, podnosząca na duchu i przekraczająca kontynenty współpraca.


Serwis shorefire.com napisał o kawałku następująco:

“Sung in Portuguese, Bambara and French, and produced virtually from Florida, Paris and Mali, the brand new single delivers an ode to love that transcends language. Through endearing grooves, emphatic guitars and a euphoric eruption of sound, “Mon Cheri” sees the two GRAMMY-nominated duos unite in a universal call to the dance floor.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Śpiewany po portugalsku, bambarze i francusku, a wyprodukowany praktycznie na Florydzie, Paryżu i Mali, nowy singiel dostarcza odę do miłości, która wykracza poza język. Poprzez ujmujące rytmy, zdecydowane gitary i euforyczną erupcję dźwięków, „Mon Cheri” przedstawia dwa nominowane do nagrody GRAMMY duety jednoczące się w uniwersalnym wezwaniu na parkiet.”

Gatunek nowej piosenki to muzyka taneczna/elektroniczna. Materiał napisali: Bynon, Amadou & Mariam oraz Sofi Tukker. Kompozycja została wyprodukowana przez Bynona, Amadou & Mariam i Sofi Tukker.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 19 lipca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 278 828 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Cole Santiago. Kierownikiem zdjęć do teledysku był @caseystolbergdp.

W komentarzu pod wideo Sofi Tukker napisali:

“We absolutely love how this video turned out, it makes us smile the whole way through. Not only is it one of our favorite songs we’ve made with one of our favorite artists in the world, Amadou & Mariam. In the spirit of supporting the LGBTQ community, we wanted to tell the story of a real life queer couple — and not just the young lover honeymoon phase — but also how love evolves, and transcends 💜”

Translator nam to przetłumaczył mniej więcej tak:

“Absolutnie uwielbiamy to, jak wyszedł ten film, sprawia, że ​​uśmiechamy się przez cały czas. Jest to nie tylko jedna z naszych ulubionych piosenek, które nagraliśmy z jednym z naszych ulubionych artystów na świecie, Amadou & Mariam. Wspierając społeczność LGBTQ, chcieliśmy opowiedzieć historię pary queer z prawdziwego życia — i to nie tylko w okresie miesiąca miodowego młodych kochanków — ale także o tym, jak miłość ewoluuje i przekracza”

Sofi Tukker to duet, który ma na koncie dwie nominacje do Grammy i występy na największych festiwalach na całym świecie[źródło]18 lis 2019 https://www.biletomat.pl/pop-rock/sofi-tukker-warszawa-8772/. Przypomnijmy, że 13 kwietnia 2018 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystów zatytułowany “Treehouse”, który jest na razie jedynym ich albumem studyjnym. W kwietniu zeszłego roku grupa miała dać koncert w warszawskiej Progresji, ale koncert odwołano. Najbliższy koncert formacji ma się odbyć na wydarzeniu pn. Reading Festival, które ma mieć miejsce w dniach 27-29 sierpnia 2021 w Reading, UK, a kolejny na wydarzeniu pn. Leeds Festival, które ma mieć miejsce w dniach 27-29 sierpnia 2021 w Wetherby, UK.

Amadou & Mariam to duet muzyczny z Mali, składający się z urodzonej w Bamako pary Amadou Bagayoko (gitara i wokal) (ur. 24 października 1954) i Mariam Doumbia (wokal) (ur. 15 kwietnia 1958). Ich album “Welcome To Mali” (2008) został nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Contemporary World Music Album[źródło]Wikipedia. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Je Pense a toi”, który ma już 7,6 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystów zamyka wydany w 2017 roku krążek “La Confusion”. Grupa w przyszłym roku ma dać koncert w Polsce. 29 marca 2022 ma wystapić w miejscowosci Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem. Natomiast najbliższy koncert formacji ma się odbyć 26 sierpnia 2021 w Tromsø, Norway, a kolejny 3 września 2021 w Geneva, Switzerland, Centre des Arts, Ecole Internationale de Genève.

źródło: shorefire.com, | YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sofi Tukker

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Mon Cheri”

[Verso 1: Sofi Tukker]
Quando o coração parar
A eternidade começa
O tempo dispara
Quando o ritmo cessa

[Verso 2: Sofi Tukker]
Tudo acontece
Tudo se esquece
Tudo acontece
Tudo se esquece
Tempo só existe
Tudo acontece
Tudo se esquece
Tudo acontece
Tudo se esquece
Tempo só existe

[Verso 3: Sofi Tukker]
Quando o ritmo parar
Te desafio a ficar
Quando o ritmo parar
Minha querida

[Refrão: Amadou & Mariam]
An be ta anga yalahoula kiléganfai yalahoula
An be ta anga koumahoula sogomadala koumahoula
An be ta anga baro la soufai baro la
An be ta anga yalahoula kiléganfai yalahoula

[Trecho: Amadou & Mariam]
Oh-ah, oh-ah
Oh-ah, oh-ah
Oh-ah, oh-ah
Oh-ah, oh-ah

[Ponte 1: Amadou & Mariam]
Oh mon amour ensemble ont s’en va
Oh ma chérie ensemble ont s’en va

[Verso 1: Sofi Tukker]
Quando o coração parar
A eternidade começa
O tempo dispara
Quando o ritmo cessa

[Ponte 2: Amadou & Mariam]
Soufai barola an be ensemble ont s’en va
Soufai barola an be ensemble ensemble

[Refrão: Amadou & Mariam]
Oh ma chérie diarabido kana ta Ka ne to
Oh mon amour diarabido kana ta Kan kele to
Oh ma chérie diarabido kana ta Ka ne to
Oh mon amour diarabido kana ta Kan kele to
Oh ma chérie diarabido kana ta Ka ne to
Oh mon amour diarabido kana ta Kan kele to

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 2 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *