Słoń, Dope D.O.D. – Make’em Bleed

W sieci ukazał się nowy utwór polskiego rapera Słonia i holenderskiego zespołu Dope D.O.D. zatytułowany „Make’em Bleed”. Kawałek jest drugim singlem promującym płytę EP-kę Polaka i Holendrów pt. „Sick6Six”, której premiera jest planowana na 14.02.2020 r. Zgodnie z zapowiedziami, pojawi się na niej kilku gości z zagranicy oraz jeden z Polski. Wśród producentów znajdziemy ścisłą czołówkę polskiej sceny hip-hopowej oraz nadwornego producenta Dope D.O.D. – Chubeats’a. Album ma zawierać 8 numerów. Słoń wraz z Dope D.O.D. wyruszą w trasę koncertową, na której będziemy mogli usłyszeć na żywo nutki z „Sick6Six”.


„Z Dope’ami poznałem się kilka lat temu przy okazji ich koncertu w Poznaniu i w zasadzie od samego początku złapaliśmy te same fale nadawania. Oprócz tego, że się prywatnie polubiliśmy, to wychowaliśmy się na tym samym rapie co bardzo ułatwia współpracę, bo mamy niemal identyczne podejście do muzyki. EP jest definicją rapu jaki znam i sam słucham, a różnorodność producentów urozmaica brzmienie całości. Bardzo się jaram tą współpracą, zapnij pas i załóż kask gościu!” – opowiada Słoń.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]https://www.shazam.com/pl/track/506558608/makeem-bleed. Autorami tekstu są Słoń oraz Dope D.O.D.. Kompozycja została wyprodukowana przez Chubeatsa.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 13 styczeń 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 596 864 wyświetleń na Youtube. Za zdjęcia byli odpowiedzialni Andres Fouche oraz Maciej Pieczykolan (MVPclips). W wideoklipie wystąpili: Kasia Tręda, Rafał Florkiewicz, Krzysztof Kalbowiak i Konrad Stepniewicz. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 36-letniego artysty pt. „Sicario” (feat. Szpaku), który na Youtube ma już 23 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Słoń – polski raper z Poznania, który reprezentuje nurt horrorcore. Jest najbardziej znanym przedstawicielem tego podgatunku w Polsce. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 5 października 2018 roku krążek “Mutylator”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Brain Dead Familia. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop i horrorcore. Płyta zawiera 17 numerów, w których gościnnie usłyszycie takie osoby jak: Polska Wersja, Opał, Szpaku, z zagranicznych gości pojawili się: King Gordy, G-Mo Skee oraz Reznik. Za bity odpowiadają między innymi: Gibbs, Young Veteran$ oraz The Returners. Gościnnie pojawił się też Tester Gier. W dniu 16 stycznia krążek uzyskał status Złotej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Najbliższy koncert artysty odbędzie się 29.02.2020 w miejscowości Poznań, a kolejny 6.03.2020 w miejscowości Wrocław.
Dope D.O.D – grupa hip-hopowa z Groningen, Holandia. Holenderski zespół powstał w 2006 roku za sprawą kolaboracji Duo of Darkness, czyli Skitsa Viciousa oraz Jaya Reapera z MC Dopeyem Rottenem, który dołączył do składu Duo of Darkness po wypuszczeniu ich wspólnego projektu Fountain Of Death. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer „What happened”, który ma już 34 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyków zamyka wydany 27 grudnia 2019 roku krążek “Do Not Enter”. Najbliższy koncert formacji odbędzie się 27 stycznia 2020 w LA MACHINE DU MOULIN ROUGE, Paris, France, a kolejny 28 stycznia 2020 w Le Bikini, Ramonville St Agne, France.

Wideo dostępne jest na tej stronie.
źródło: rapnews.pl, glamrap.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Powiązane wpisy: