Shawn Mendes – nowa piosenka

Shawn MendesTytuł nowej piosenki Shawna Mendesa to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Shawna

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka kanadyjskiego piosenkarza Shawna Mendesa zatytułowana “When You’re Gone”.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 18, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Gatunek nowej piosenki to Pop rock. Materiał napisali: Scott Harris, Jonah Shy oraz Shawn Mendes. Kompozycja została wyprodukowana przez Shawna Mendesa, Scotta Harrisa i Jonaha Shy.

Singiel “When You’re Gone” to następca singla “It’ll Be Okay”.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 31 marca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 16 170 777 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował odpowiedzialny za obrazy do It’ll Be Okay, Mercy oraz Stitches — Jay Martin. Dynamiczny, koncertowy klip nakręcono w Toronto oraz Austin podczas występu Shawna Mendesa na festiwalu SXSW.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 23-letniego Kanadyjczyka pt. “Treat You Better”, który na Youtube ma już 2,2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Treat You Better” zajął szóste miejsce na liście US Billboard Hot 100. Nutka znalazła się na szczycie list przebojów w Polsce, Słowacji i Słowenii, a także w TOP10 list przebojów w Kanadzie, Wielkiej Brytanii 18 innych krajach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat siedmiokrotnie platynowej płyty.

Shawn Mendes to jeden z najpopularniejszych wokalistów i kompozytorów na świecie. Jeszcze większą sławę zyskał po związaniu się z Camilą Cabello – byłą członkinią Fifth Harmony. Artysta otrzymał szereg nagród i nominacji, w tym trzy nominacje do Grammy. W artykule opublikowanym w serwisie djpromotion.com.pl w dniu 23 sierpnia 2021 czytamy, że muzyk jest w tej chwili najpopularniejszym artystą latino na świecie. Przebił Iglesiasa, a nawet J Balvina.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 4 grudnia 2020 roku krążek “Wonder”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Island. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jego czwarty album studyjny. Materiał po wydaniu otrzymał ogólnie przychylne recenzje od krytyków muzycznych, z których większość zauważyła poprawę wokalu Mendesa. “Wonder” zadebiutował jako numer jeden w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Album wspierały trzy single: „Wonder”, „Monster” z Justinem Bieberem i „Call My Friends”, przy czym dwa pierwsze znalazły się w TOP20 amerykańskiego Billboard Hot 100. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 65/100, na podstawie 9 recenzji, co wskazuje na „ogólnie pozytywne recenzje”. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Ogromy plus Wonder to jego różnorodność. Nie da się ukryć, że od czasu wydania albumu Shawn Mendes, artysta stał się nawet nie tyle dojrzały, ale po prostu dorosły w robieniu muzyki” – napisano w recenzji płyty w serwisie rytmy.pl.

“Słuchając tego albumu można zauważyć, że Shawn Mendes rozwinął się jako tekściarz” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Krążek ‘Wonder’ to następca krążka studyjnego ‘Shawn Mendes’ (2018).

Warto wspomnieć, że 27 czerwca Kanadyjczyk rozpocznie trasę koncertem w Portland. Europejska część trasy została przeniesiona na 2023 r. – pierwszy przystanek to Bolonia we Włoszech (31 maja 2023).

Shawn Mendes ma dać w przyszłym roku koncert w Polsce. Artysta ma wystąpić 19 i 20 czerwca 2023 w Krakowie (TAURON Arena). Natomiast najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 4 cze 2022 w Carson, CA, US, Dignity Health Sports Park.

źródło: rytmy.pl, muzyka.interia.pl, | open.fm, styl.fm, djpromotion.com.pl, rytmy.pl, allaboutmusic.pl, muzyka.interia.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “When You’re Gone”

[Verse 1]
You never know how good you have it, oh-oh
Until you’re starin’ at a picture of the only girl that matters, ah-ah

[Pre-Chorus]
I know what we’re supposed to do
It’s hard for me to let go of you
So I’m just tryna hold on

[Chorus]
Hold on
I don’t wanna know what it’s like when you’re gone
I don’t wanna move on
I don’t wanna know what it’s like when you’re gone for good
You’re slipping through my fingertips
A little bit by a little bit
I didn’t know that loving you was the happiest I’ve ever been
So I’m just tryna hold on

[Verse 2]
I need to learn how to cope without you
I’m tryna protect myself but only you know how to, yeah

[Pre-Chorus]
Oh, I know what we’re supposed to do
Oh, but I hate the thought of losing you
So I’m just tryna hold on

[Chorus]
Hold on
I don’t wanna know what it’s like when you’re gone
I don’t wanna move on
I don’t wanna know what it’s like when you’re gone for good
You’re slipping through my fingertips
A little bit by a little bit
I didn’t know that loving you was the happiest I’ve ever been
So I’m just tryna hold on

[Bridge]
Starting to feel like you don’t need me
Wanna believe it’s all for the better
It’s getting real, I’m missing you deeply
So I’m just tryna hold on
Starting to feel like you don’t need me
Wanna believe it’s all for the better
It’s getting real, I’m missing you deeply
So I’m just tryna hold on

[Chorus]
Hold on
I don’t wanna know what it’s like when you’re gone
I don’t wanna move on
I don’t wanna know what it’s like when you’re gone for good
You’re slipping through my fingertips
A little bit by a little bit
I didn’t know that loving you was the happiest I’ve ever been (Oh, I’ve ever been)
So I’m just tryna hold on

[Outro]
I’m just tryna hold on

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
CAN
[45]
AUS
[13]
DEN
[14]
“Life of the Party” 2014 9
“Something Big” 11
“Stitches” 2015 10 4 2
“I Know What You Did Last Summer”
(with Camila Cabello)
19 33 21
“Treat You Better” 2016 7 4 4
“Mercy” 22 13 7
“There’s Nothing Holdin’ Me Back” 2017 6 4 4
“In My Blood” 2018 9 9 12
“Lost in Japan”
(solo or with Zedd)[C]
22 27 20
“Youth”
(featuring Khalid)
22 19 14
“Where Were You in the Morning?” 81 67
“Nervous” 66 51
“If I Can’t Have You”[G] 2019 2 4 5
“Señorita”[H]
(with Camila Cabello)
1 1 1
“Wonder” 2020 4 13 28
“Monster”
(with Justin Bieber)
1 7 1
“Call My Friends”[90]
“Kesi (Remix)”
(with Camilo)[92]
2021
“Summer of Love”
(oraz Tainy)
17 81
“It’ll Be Okay” 46 53
“When You’re Gone” 2022 15 22 15
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Lover (Remix)” u boku Taylor Swift.

Shawn Mendes (ur. 8 sierpnia 1998) – kanadyjski piosenkarz i autor tekstów, laureat czterech Europejskich Nagród Muzycznych 2017. Pod koniec 2012 roku zaczął nagrywać covery popularnych utworów, udostępniane na kanale YouTube oraz w serwisie społecznościowym Vine, generujące wysoką oglądalność. W 2016 roku magazyn „Forbes” umieścił Mendesa na 1. miejscu listy 30 najbardziej wpływowych osób w branży muzycznej poniżej 30. roku życia. Shawn wydał EP-kę w lipcu 2014 roku i debiutancki album studyjny “Handwritten” (2015), którego singiel “Stitches” znalazł się w pierwszej dziesiątce w USA i Kanadzie, a także był numerem jeden w Wielkiej Brytanii. Jego drugi album Illuminate (2016) poprzedził singiel “Treat You Better”. Oba albumy zadebiutowały na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200, dzięki czemu Mendes stał się jednym z pięciu artystów, którzy zadebiutowali na pierwszym miejscu przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Shawn ma na swoim koncie trzy trasy po świecie: ShawnsFirstHeadlines, Shawn Mendes World Tour i Illuminate World Tour. W 2014 roku Mendes i DoSomething.org rozpoczęli kampanię “Notes from Shawn”. Kampania została zainspirowana tekstem do jego pierwszego singla “Life of the Party”. Pracował także z Pencils of Promise, zbierając 25 000 USD na budowę szkoły w Ghanie. Gatunki jego muzyki to pop, folk pop i pop rock. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Handwritten” ukazała się w 14 kwietnia 2015 roku nakładem wytwórni płytowej Island i jest utrzymana w gatunku pop rock. Standardowa edycja albumu zawiera 12 piosenek. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200, sprzedając się w pierwszym tygodniu w 119 000 egzemplarzach. Wydawnictwo zawiera singiel „Stitches”, który osiągnął czwarte miejsce na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 i numer jeden na liście UK Singles Chart. Aby promować płytę, Mendes występował w kilku programach telewizyjnych. Dwie trasy koncertowe również wspierały album: ShawnsFirstHeadlines i Shawn Mendes World Tour. Materiał otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 58/100, na podstawie 5 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 2,5 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał zdobył certyfikat poczwórnie platynowej płyty.

Podsumowując, płyta jest… sympatyczna. Nie jest to ani negatywne ani zbyt pozytywne stwierdzenie. Z pewnością trafia do młodych słuchaczy (pewnie w większości słuchaczek, jak to w takich przypadkach bywa) Ja do Handwritten z pewnością wrócę, jeśli nie w domu, to w pracy, by umiliła mi czas – napisano w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 65 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 3)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *