Sanah, Vito Bambino – Ale jazz!

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah oraz niemieckiego piosenkarza Vito Bambino zatytułowana “Ale jazz!”. Singiel zapowiada drugi krążek studyjny artystki, który ma się pojawić wiosną. Co ciekawe, współpraca z niemieckim muzykiem była jednym z marzeń wykonawczyni. Jak przyznała Sanah, Vito Bambino inspirował ją od początku kariery.


Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są sanah, Jakub Galiński, Magdalena Wójcik oraz Mateusz Dopieralski.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 14 stycznia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 872 317 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer #20 na karcie “Na czasie” (był też na samym szczycie polskiej karty na czasie). W niespełna dobę wideo wygenerowało ćwierć miliona odsłon. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa THEDREAMS Studio. Wideoklip został zrealizowany w pięknej scenerii. Wideo przenosi nas wizualnie 100 lat wstecz. Teledysk nakręcono w warszawskim Teatrze Buffo z dużą ilością statystów – w tym muzyków towarzyszącego Sanah na koncertach oraz dziecięcego zespołu tanecznego. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 23-letniej artystki pt. “Szampan”, który na Youtube ma już 53 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Szampan” można było usłyszeć w największych stacjach radiowych. Numer znalazł się na 1. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych kompozycji w polskich rozgłośniach radiowych. Materiał ukazał się także w wersji piano.

Sanah z przytupem wkroczyła na polską scenę muzyczną. Już jej EP-ka “Ja na imię niewidzialna mam” okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zgromadzone na niej numery zapewniły artystce uznanie rzeszy fanów. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny oraz Najlepsze Nowe Wykonanie. Choć debiut sanah i premiera jej pierwszej płyty “Królowa Dram” przypadły na szczyt pandemii, wykonawczyni świetnie sobie radzi. Pierwsza trasa koncertowa artystki – #NoSory Tour ruszyła w listopadzie 2020 roku (pierwszy koncert: 15 listopada – Łódź, Wytwórnia) i miała się zakończyć 17 stycznia 2021 koncertem w Warszawie, ale z powodu pandemii koncert odbędzie się w innym terminie.

Przypomnijmy, że 23 października 2020 roku nakładem wytwórni muzycznej Magic Records w dystrybucji Universal Music Polska ukazał się drugi minialbum artystki zatytułowany “BUJDA”. Płyta zawiera 8 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Wydawnictwo zadebiutowało na 27. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “BUJDA” ukazuje się w wersji cyfrowej oraz na 2 nośnikach fizycznych – czerwono-czarnym winylu i czerwonej kasecie magnetofonowej. Na krążku znajdziemy m.in. dwie wersje nagrodzonego na festiwalu w Opolu kawałka „No sory”.

“[…] Przy EP-ce BUJDA udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego przeboju i jednego stylu, a jest gotowa na mniejsze i większe szaleństwa. […] Tak czy inaczej, wszystko gra jak grać powinno. I za to należą się jej wielkie brawa” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl, który przyznał materiałowi 4 na 5 gwiazdek.

Mateusz Dopieralski (ur. 1988 w Katowicach) znany jako Vito Bambino to niemiecki aktor filmowy i serialowy polskiego pochodzenia, a także piosenkarz i wokalista zespołu Bitamina. Dużą popularność zyskał dzięki utworowi “Dom” wykonywanemu wraz z zespołem Bitamina. Jednak pojawia się także jako wokalista solowy. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Rampage”, który ma już 807 tys. wyświetleń. Przypomnijmy, że 25 września 2020 został wydany debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany “Poczekalnia”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert wykonawcy (Bitamina & Vito Bambino) ma się odbyć bodajże 18 kwietnia 2021 w Krakowie, Klub Studio.

źródło: eska.pl, rmf.fm, radiowawa.pl, radiozet.pl, wybieramkulture.com, rytmy.pl, nakoncercie.pl, | rytmy.pl, radiozet.pl, eska.pl, muzykoholicy.com, palladium.pl, Facebook, YouTube, Wikipedia, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sanah i Vito

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Ale jazz!”

Ale jazz!

Kawka na wynos dzisiaj towarzyszy mi
To cappuccino niesłodzone, będę fit
Szekspirowski sznyt
Całe noce mi się śnił
Gdzie Romeo był

Codziennie narzekałam gdzie ten happy end
Me vibrato chciało dalej się wznieść
Ja nie pytam już
I wiem o co chodzi mu
A w mej głowie luz

Oo Ale jazz!
Hardkorowo pada deszcz
Tak na maksa wieje też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Błyska gdzieś
Na mej dłoni czuję dreszcz
Moje oczy błyszczą też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Ooo
Hardkorowo pada deszcz
Ja łagodnie uśmiechnięta

Jeszcze nie przyszła, a o ósmej miała być
Widzę na insta kawkę woli sama pić
Ale ze mnie dzban
Teraz szansę ma inny kolo
Inny kolo

Oo Ale jazz!
Hardkorowo pada deszcz
Tak na maksa wieje też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Błyska gdzieś
Na mej dłoni czuję dreszcz
Moje oczy błyszczą też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Ooo
Hardkorowo pada deszcz
Ja łagodnie uśmiechnięta

Oo Ale blues
Nie mam siły się tak czuć
Dziś poznałem co to chłód
A Ty chodzisz uśmiechnięta
Błyska gdzieś
Na mej dłoni czuję dreszcz
Moje oczy błyszczą też
Ja łagodnie uśmiechnięta
Ooo
Hardkorowo pada deszcz
Ja łagodnie uśmiechnięta

Czy Ty Ty Ty Ty nie lubisz mnie już?

Hardkorowo pada deszcz
Ja łagodnie uśmiechnięta

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 37 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *