Sanah – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Sanah to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sanah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “Kolońska i szlugi”. Kawałek jest szóstym singlem z najnowszego krążka artystki zatytułowanego “Irenka”, który ukazał się 7 maja 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i w standardowej wersji zawiera 14 numerów. Jest to drugi studyjny album wykonawczyni[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Irenka_(album). Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1362&lang=. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Sanah#Albumy_studyjne. Krążek promowały wcześniejsze single: “Ale Jazz!” nagrany z Vito Bambino, “2:00” oraz “etc.(na disco). Wszystkie kompozycje na albumie układają się w historię tytułowej postaci przepełnioną pięknem i autentycznością – jak okładka wydawnictwa, gdzie na darmo doszukiwać się śladów retuszu. W dniu premiery nowej produkcji piosenkarka zrobiła fanom miłą niespodziankę – zrealizowała klipy do niemal wszystkich nutek z krążka[źródło]empik.com.

“Tym albumem udało się sanah potwierdzić, że nie znalazła się przypadkiem w miejscu, w którym teraz jest. Może “Irenka” nie przynosi wielkich zaskoczeń, ale też nie znajdziemy na niej rozczarowań. Ot, taka zgrabna kontynuacja debiutu, którą z pewnością zaakceptuje liczna rzesza fanów” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano mu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek.

Dokładnie to kompozycja “Kolońska i szlugi” znalazła się na wersji Final Edition “Irenki”, której premiera odbyła się 5 listopada 2021 roku.

“Na płycie, oprócz utworu “kolońska i szlugi”, pojawią się także inne dodatkowe i niepublikowane wcześniej nagrania” – pisał o wersji Final Edition “Irenki” w październiku 2021 serwis radiozet.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest sanah, natomiast kompozytorami są sanah oraz Jakub Galiński. Nutka doczekała się nie jednej, a dwóch wersji – podstawowej i wersji „do snu”.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel “Kolońska i szlugi” to następca świetnie przyjętego singla „Cześć, jak się masz?” (nagranego wraz z Soblem).

“Tytułem piosenki została nazwana także trasa koncertowa „Kolońska i szlugi tour”, w ramach której od końca października do połowy grudnia Sanah zagra w największych salach w Polsce” – pisał w październiku 2021 serwis radiozet.pl.

Oficjalne wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 29 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 13 431 452 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 17 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserowali i scenariusz do niego napisali Zuzanna Irena Jurczak & Michał Pańszczyk. Obsada: sanah & ten Stan. Za zdjęcia odpowiadał Tomasz Grabowski. Tancerki: Martyna Kuś-Rudnicka, Katarzyna Koziorz, Maja Pinczewska, Mandakh-Erdene Davaasuren, Martyna Hickiewicz, Joanna Kremer, Monika Jarosińska, Małgorzata Czyżowska, Anna Szpaczyńska, Gabrysia Chojecka, Agnieszka Tańska, Magdalena Kawecka, Jori Gerula, Agnieszka Kramarz, Marine Hovhannisyan i Wiktoria Zawadzka. Uwagę zwraca tajemniczy mężczyzna występujący w teledysku. Czy to ukochany sanah? Być może wkrótce się dowiemy.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniej artystki pt. “Szampan”, który na Youtube ma już 70 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Szampan” można było usłyszeć w największych stacjach radiowych[źródło]rytmy.pl. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2[źródło]Wikipedia. Materiał ukazał się także w wersji piano[źródło]radiozet.pl. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Sanah#Jako_g%C5%82%C3%B3wny_artysta.

Sanah jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek[źródło] 29 paź 2021 kultura.onet.pl. Artystka zdobyła popularność, zamieszczając w serwisie YouTube swoje autorskie nutki[źródło]https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Sanah-wiek-wzrost-Instagram-chlopak-kim-jest-piosenkarka. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem[źródło]2020 rytmy.pl. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny i Najlepsze Nowe Wykonanie[źródło]2020 muzykoholicy.com, nagrodą Fryderyk 2021 w kategorii Album roku pop oraz nominacją do Fryderyk 2021 w kategorii Autor roku, Kompozytor roku, Teledysk roku i Utwór roku[źródło]Wikipedia i fryderyki.pl.

Przypomnijmy, że 23 października 2020 roku nakładem wytwórni muzycznej Magic Records w dystrybucji Universal Music Polska ukazał się drugi minialbum artystki zatytułowany “BUJDA”. Płyta zawiera 8 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Wydawnictwo zadebiutowało na 27. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “BUJDA” ukazuje się w wersji cyfrowej oraz na 2 nośnikach fizycznych – czerwono-czarnym winylu i czerwonej kasecie magnetofonowej. Na krążku znajdziemy m.in. dwie wersje nagrodzonego na festiwalu w Opolu kawałka „No sory”.

“[…] Przy EP-ce BUJDA udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego przeboju i jednego stylu, a jest gotowa na mniejsze i większe szaleństwa. […] Tak czy inaczej, wszystko gra jak grać powinno. I za to należą się jej wielkie brawa” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i przyznano materiałowi 4 na 5 gwiazdek.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 13-12-2021 w miejscowości Bydgoszcz.

źródło: kultura.onet.pl, radiozet.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, olis.onyx.pl, plotek.pl, | rytmy.pl, kultura.onet.pl, radiozet.pl, meakultura.pl, muzykoholicy.com, fryderyki.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Kolońska i szlugi”

Ta kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosnek parę

Zmieniłeś numer, wiem
Netflix na TVN
U boku Barbie, a ty Ken
Uuu
To tylko mała sympatia sprzed lat
Mijam na poczcie i widzę jak zbladł

Na Grochowie loft
Robota w Microsoft
A na mieście plotek sto

To tylko słowa nie bolą już
Dobra, nieważne, mam w plecach twój nóż

Ta kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosenek parę

Kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosnek parę

Minęło kilka lat
Tyś innej serce skradł
A pod postem widzę lajk
No
A w nocy dzwonisz o 2 i wiem
Dla ciebie ja jestem ramieniem do łez

Mam wodoodporny tusz
Wiec przewóz albo wóz
Ty odchodzisz – dla mnie luz
Uuu
A w tej maseczce nie poznam cię
Wiadomka to koniec bez ciebie mi lżej

Ta kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosenek parę

Kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosnek parę

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[51]
POL
(airplay
nowości)

[88]
POL
(airplay
TV)

[89]
2017 „Rehab”[26]
(jako Ayreen)
2019 „Cząstka”
„Siebie zapytasz”
„Proszę pana”
2020 „Szampan” 1 2
„Melodia” 1 2 1
„Królowa dram”
„No sory” 1 1 2
„Pożal się Boże”
„Bujda”
2021 „Ale jazz!”
(oraz Vito Bambino)
1 1 1
„2:00”
„Etc. (na disco)” 3 5 1
„Ten stan” 1 2
„Cześć, jak się masz?”
(oraz Sobel)
9 1
„Kolońska i szlugi” 20 1
„–” oznacza, że singiel nie był notowany na danej liście.

W 2019 roku wystąpiła gościnnie w utworze “Rich In Love” u boku Matta Duska.

Sanah, właśc. Zuzanna Jurczak (ur. 2 września 1997) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Po ukończeniu studiów rozpoczęła karierę muzyczną i podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Magic Records. Artystka pisze nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Współtworzyła piosenki “Kłopoty” Natalii Zastępy i “Half of My Heart” Roksany Węgiel. Gatunki jej muzyki to Indie pop i art pop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Królowa dram” ukazała się 8 maja 2020 nakładem wytwórni płytowej Magic Records i jest utrzymana w gatunkach Indie pop oraz art pop. Edycja standardowa albumu (CD) zawiera 13 piosenek. Przykuwający uwagę tytuł albumu nie jest oczywiście przypadkiem. Otóż, Sanah uważa, że sama jest królową dram. Krążek zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis Jazzsoul.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Są płyty, które z czasem nabierają całkiem nowego wymiaru i to pierwotnie nie zamierzonego. Do nich należy album „Królowa dram”, firmowany przez objawienie ostatnich miesięcy, Sanah. Artystka prezentuje rodzaj sztuki, której bardzo, ale to bardzo, brakowało w polskim show businessie. W niezwykle zgrabny sposób łączy lekkość i przebojowość tradycyjnej muzyki pop (od soulu do folku) ze świetnymi tekstami” – napisał w recenzji krążka serwis jazzsoul.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, eska.pl, plotek.pl oraz jazzsoul.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 78 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 5)

1 komentarz do “Sanah – nowa piosenka”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *