Sanah – Kolońska i szlugi

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “Kolońska i szlugi”. Kawałek jest szóstym singlem z najnowszego krążka artystki zatytułowanego “Irenka”, który ukazał się 7 maja 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i w standardowej wersji zawiera 14 numerów. Jest to drugi studyjny album wykonawczyni[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Irenka_(album). Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1362&lang=. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Sanah#Albumy_studyjne. Krążek promowały wcześniejsze single: “Ale Jazz!” nagrany z Vito Bambino, “2:00” oraz “etc.(na disco). Wszystkie kompozycje na albumie układają się w historię tytułowej postaci przepełnioną pięknem i autentycznością – jak okładka wydawnictwa, gdzie na darmo doszukiwać się śladów retuszu. W dniu premiery nowej produkcji piosenkarka zrobiła fanom miłą niespodziankę – zrealizowała klipy do niemal wszystkich nutek z krążka[źródło]empik.com.


“Tym albumem udało się sanah potwierdzić, że nie znalazła się przypadkiem w miejscu, w którym teraz jest. Może “Irenka” nie przynosi wielkich zaskoczeń, ale też nie znajdziemy na niej rozczarowań. Ot, taka zgrabna kontynuacja debiutu, którą z pewnością zaakceptuje liczna rzesza fanów” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano mu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek.

Dokładnie to kompozycja “Kolońska i szlugi” znalazła się na wersji Final Edition “Irenki”, której premiera odbyła się 5 listopada 2021 roku.

“Na płycie, oprócz utworu “kolońska i szlugi”, pojawią się także inne dodatkowe i niepublikowane wcześniej nagrania” – pisał o wersji Final Edition “Irenki” w październiku 2021 serwis radiozet.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest sanah, natomiast kompozytorami są sanah oraz Jakub Galiński. Nutka doczekała się nie jednej, a dwóch wersji – podstawowej i wersji „do snu”.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel “Kolońska i szlugi” to następca świetnie przyjętego singla „Cześć, jak się masz?” (nagranego wraz z Soblem).

“Tytułem piosenki została nazwana także trasa koncertowa „Kolońska i szlugi tour”, w ramach której od końca października do połowy grudnia Sanah zagra w największych salach w Polsce” – pisał w październiku 2021 serwis radiozet.pl.

Oficjalne wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 29 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 13 431 452 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 17 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserowali i scenariusz do niego napisali Zuzanna Irena Jurczak & Michał Pańszczyk. Obsada: sanah & ten Stan. Za zdjęcia odpowiadał Tomasz Grabowski. Tancerki: Martyna Kuś-Rudnicka, Katarzyna Koziorz, Maja Pinczewska, Mandakh-Erdene Davaasuren, Martyna Hickiewicz, Joanna Kremer, Monika Jarosińska, Małgorzata Czyżowska, Anna Szpaczyńska, Gabrysia Chojecka, Agnieszka Tańska, Magdalena Kawecka, Jori Gerula, Agnieszka Kramarz, Marine Hovhannisyan i Wiktoria Zawadzka. Uwagę zwraca tajemniczy mężczyzna występujący w teledysku. Czy to ukochany sanah? Być może wkrótce się dowiemy.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 24-letniej artystki pt. “Szampan”, który na Youtube ma już 70 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Szampan” można było usłyszeć w największych stacjach radiowych[źródło]rytmy.pl. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2[źródło]Wikipedia. Materiał ukazał się także w wersji piano[źródło]radiozet.pl. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty[źródło]https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskografia_Sanah#Jako_g%C5%82%C3%B3wny_artysta.

Sanah jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek[źródło] 29 paź 2021 kultura.onet.pl. Artystka zdobyła popularność, zamieszczając w serwisie YouTube swoje autorskie nutki[źródło]https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Sanah-wiek-wzrost-Instagram-chlopak-kim-jest-piosenkarka. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem[źródło]2020 rytmy.pl. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny i Najlepsze Nowe Wykonanie[źródło]2020 muzykoholicy.com, nagrodą Fryderyk 2021 w kategorii Album roku pop oraz nominacją do Fryderyk 2021 w kategorii Autor roku, Kompozytor roku, Teledysk roku i Utwór roku[źródło]Wikipedia i fryderyki.pl.

Przypomnijmy, że 23 października 2020 roku nakładem wytwórni muzycznej Magic Records w dystrybucji Universal Music Polska ukazał się drugi minialbum artystki zatytułowany “BUJDA”. Płyta zawiera 8 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Wydawnictwo zadebiutowało na 27. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “BUJDA” ukazuje się w wersji cyfrowej oraz na 2 nośnikach fizycznych – czerwono-czarnym winylu i czerwonej kasecie magnetofonowej. Na krążku znajdziemy m.in. dwie wersje nagrodzonego na festiwalu w Opolu kawałka „No sory”.

“[…] Przy EP-ce BUJDA udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego przeboju i jednego stylu, a jest gotowa na mniejsze i większe szaleństwa. […] Tak czy inaczej, wszystko gra jak grać powinno. I za to należą się jej wielkie brawa” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i przyznano materiałowi 4 na 5 gwiazdek.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 13-12-2021 w miejscowości Bydgoszcz.

źródło: kultura.onet.pl, radiozet.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, olis.onyx.pl, plotek.pl, | rytmy.pl, kultura.onet.pl, radiozet.pl, meakultura.pl, muzykoholicy.com, fryderyki.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sanah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Kolońska i szlugi”

Ta kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosnek parę

Zmieniłeś numer, wiem
Netflix na TVN
U boku Barbie, a ty Ken
Uuu
To tylko mała sympatia sprzed lat
Mijam na poczcie i widzę jak zbladł

Na Grochowie loft
Robota w Microsoft
A na mieście plotek sto

To tylko słowa nie bolą już
Dobra, nieważne, mam w plecach twój nóż

Ta kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosenek parę

Kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosnek parę

Minęło kilka lat
Tyś innej serce skradł
A pod postem widzę lajk
No
A w nocy dzwonisz o 2 i wiem
Dla ciebie ja jestem ramieniem do łez

Mam wodoodporny tusz
Wiec przewóz albo wóz
Ty odchodzisz – dla mnie luz
Uuu
A w tej maseczce nie poznam cię
Wiadomka to koniec bez ciebie mi lżej

Ta kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosenek parę

Kolońska i szlugi
Z tobą lipiec był długi
Dobrze wiesz, że tęskniłam
O tobie śniłam
W tle Del Rey Lana
Pogaduchy do rana
Po nas nic nie zostanie
Piosnek parę

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 10 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *