sanah – etc. (na disco)

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “etc. (na disco)”. Singiel promował najnowszy krążek artystki zatytułowany “Irenka”, który ukazał się 7 maja 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i w standardowej wersji zawiera 14 numerów. Jest to drugi studyjny album wykonawczyni. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Krążek promowały też wcześniejsze single: “Ale Jazz!” (nagrany z Vito Bambino) oraz “2:00”. Wszystkie kompozycje na albumie układają się w historię tytułowej postaci przepełnioną pięknem i autentycznością – jak okładka wydawnictwa, gdzie na darmo doszukiwać się śladów retuszu. W dniu premiery nowej produkcji piosenkarka zrobiła fanom miłą niespodziankę – zrealizowała klipy do niemal wszystkich nutek z krążka.


“Tym albumem udało się sanah potwierdzić, że nie znalazła się przypadkiem w miejscu, w którym teraz jest. Może “Irenka” nie przynosi wielkich zaskoczeń, ale też nie znajdziemy na niej rozczarowań. Ot, taka zgrabna kontynuacja debiutu, którą z pewnością zaakceptuje liczna rzesza fanów” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano mu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek.

Gatunki nowej piosenki to pop i muzyka elektroniczna. Autorami tekstu są sanah oraz Magdalena Wójcik, natomiast kompozytorami są sanah, Arkadiusz Kopera i Mariusz Obijalski. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął jak dotychczas najwyższą pozycję numer 16, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 30 kwietnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 5 631 516 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Michał Pańszczyk, który był także kierownikiem zdjęć do teledysku. Realizacją wideo zajęła się ekipa THEDREAMS Studio.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. znanego serwisu internetowego JastrzabPost:

“Super utwór 🙂 Pozdrawiamy serdecznie ;)” – JastrzabPost.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 23-letniej artystki pt. “Szampan”, który na Youtube ma już 61 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Szampan” można było usłyszeć w największych stacjach radiowych. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2. Materiał ukazał się także w wersji piano.

Sanah z przytupem wkroczyła na polską scenę muzyczną. Już jej EP-ka “Ja na imię niewidzialna mam” okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zgromadzone na niej numery zapewniły artystce uznanie rzeszy fanów. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny i Najlepsze Nowe Wykonanie oraz nominacją do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Album roku pop, Autor roku, Kompozytor roku, Teledysk roku i Utwór roku. Choć debiut sanah i premiera jej pierwszej płyty “Królowa Dram” przypadły na szczyt pandemii, wykonawczyni świetnie sobie radzi. Pierwsza trasa koncertowa artystki – #NoSory Tour ruszyła w listopadzie 2020 roku (pierwszy koncert: 15 listopada – Łódź, Wytwórnia) i miała się zakończyć 17 stycznia 2021 koncertem w Warszawie, ale z powodu pandemii koncert przełożono.

Przypomnijmy, że 23 października 2020 roku nakładem wytwórni muzycznej Magic Records w dystrybucji Universal Music Polska ukazał się drugi minialbum artystki zatytułowany “BUJDA”. Płyta zawiera 8 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Wydawnictwo zadebiutowało na 27. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “BUJDA” ukazuje się w wersji cyfrowej oraz na 2 nośnikach fizycznych – czerwono-czarnym winylu i czerwonej kasecie magnetofonowej. Na krążku znajdziemy m.in. dwie wersje nagrodzonego na festiwalu w Opolu kawałka „No sory”.

“[…] Przy EP-ce BUJDA udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego przeboju i jednego stylu, a jest gotowa na mniejsze i większe szaleństwa. […] Tak czy inaczej, wszystko gra jak grać powinno. I za to należą się jej wielkie brawa” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i przyznano materiałowi 4 na 5 gwiazdek.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 07-06-2021 w miejscowości Lublin, a kolejny 08-06-2021 w miejscowości Rzeszów.

źródło: radiozet.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, | rytmy.pl, radiozet.pl, eska.pl, muzykoholicy.com, palladium.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sanah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “etc. (na disco)”

[1]
Skąd te rumieńce mam?
One będą rozkwitały całe dnie
Jeśli mi słówko dasz
Że zostanę w twej pamięci

[Przed refren]
Oczy me, jak diamenty
One do pana niepytanie mienią się
Wpadnie pan, jak w odmęty w nie

[Refren]
Twe dłonie
Jak konwalie
Na mej skroni tańcują już
Chwytasz
Moją talię
A na buzi szminka i róż
Zanim popłynie łza
Czule włosy me przeplataj
No i
etc.,
etc.,
etc.

[2]
Niechże już byle kto
Mojej rączki nie całuje byle jak
Przecież wiadomo to
Że mam słabość do bruneta

[Przed refren]
Oczy me, jak diamenty
One do pana niepytanie mienią się
Wpadnie pan, jak w odmęty w nie

[Refren]
Twe dłonie
Jak konwalie
Na mej skroni tańcują już
Chwytasz
Moją talię
A na buzi szminka i róż
Zanim popłynie łza
Czule włosy me przeplataj
No i
etc.,
etc.,
etc.

[3]
A tyś mówił mi dziś
Że ja jestem twa
A tyś mówił mi dziś
To ty miła ma

[Refren]
Twe dłonie
Jak konwalie
Na mej skroni tańcują już
Chwytasz
Moją talię
A na buzi szminka i róż
Zanim popłynie łza
Czule włosy me przeplataj
No i
etc.,
etc.,
etc.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 103 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *