Sanah – duszki

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “duszki”. Kawałek znalazł się na drugim minialbumie artystki zatytułowanym “BUJDA”, który ukazał się 23 października 2020 roku nakładem wytwórni muzycznej Magic Records w dystrybucji Universal Music Polska. Płyta zawiera 8 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Wydawnictwo zadebiutowało na 27. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “BUJDA” ukazuje się w wersji cyfrowej oraz na 2 nośnikach fizycznych – czerwono-czarnym winylu i czerwonej kasecie magnetofonowej.


“[…] Przy EP-ce BUJDA udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego przeboju i jednego stylu, a jest gotowa na mniejsze i większe szaleństwa. […] Tak czy inaczej, wszystko gra jak grać powinno. I za to należą się jej wielkie brawa” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl, który przyznał materiałowi 4 na 5 gwiazdek.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorkami tekstu są sanah oraz Magdalena Wójcik, natomiast kompozytorami są sanah i Paul Whalley.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 grudnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 276 886 wyświetleń na YT. Za reżyserię odpowiadało THEDREAMS studio. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 23-letniej artystki pt. “Szampan”, który na Youtube ma już 53 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Szampan” można było usłyszeć w największych stacjach radiowych. Numer znalazł się na 1. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych kompozycji w polskich rozgłośniach radiowych. Materiał ukazał się także w wersji piano.

Sanah z przytupem wkroczyła na polską scenę muzyczną. Już jej EP-ka “Ja na imię niewidzialna mam” okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zgromadzone na niej numery zapewniły artystce uznanie rzeszy fanów. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny oraz Najlepsze Nowe Wykonanie. Choć debiut sanah i premiera jej pierwszej płyty “Królowa Dram” (o krążku przeczytacie na tej stronie dole artykułu) przypadły na szczyt pandemii, wykonawczyni świetnie sobie radzi. Pierwsza trasa koncertowa artystki – #NoSory Tour ruszyła w listopadzie 2020 roku (pierwszy koncert: 15 listopada – Łódź, Wytwórnia) i miała się zakończyć 17 stycznia 2021 koncertem w Warszawie, ale z powodu pandemii koncert odbędzie się w innym terminie.

źródło: wybieramkulture.com, rytmy.pl, | rytmy.pl, radiozet.pl, eska.pl, muzykoholicy.com, palladium.pl, Facebook, YouTube, Wikipedia, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu sanah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “duszki”

smutki, tańczą w mej głowie
smutki, ich nie przegonie
przecież wiem,
lubią mnie
rządzi, moja histeria
rządzi to fanaberia
tonę w niej
kręci mnie

Duszki krążą wokół mnie
niech uciekają hen,
na kłódkę zamknę je

duszki krążą wokół mnie
niech pójdą sobie precz
bez nich obejdę się

Serce płoń, niczym żywy ogień
nutko dzwoń, ułóż mi melodie
kwiatów woń niech do góry niesie mnie, 2x
no dalej

Problem, tańczy w mej głowie
Problem, nuży mnie trochę
dobrze wiem,
polubił mnie
Głosy, do ucha szepczące
Głosy te słowa mylące
mówią mi
za dużo ich
Duszki krążą wokół mnie
niech uciekają hen,
na kłódkę zamknę je
Serce płoń, niczym żywy ogień
nutko dzwoń, ułóż mi melodie
kwiatów woń niech do góry niesie mnie, 2x
no dalej

Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łze
minie ten sen
i będzie okay 2x

Serce płoń, niczym żywy ogień
nutko dzwoń, ułóż mi melodie
kwiatów woń niech do góry niesie mnie, 2x
no dalej

Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łze
minie ten sen
i będzie okay 2x

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 369 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *