Sam Smith – I Feel Love

sam-smithW sieci ukazał się nowy utwór angielskiego piosenkarza Sama Smitha zatytułowany “I Feel Love”. Singiel jest coverem kawałka amerykańskiej piosenkarki Donny Summer o tym samym tytule. Oryginał został wydany po raz pierwszy na piątym studyjnym albumie Donny “I Remember Yesterday” (1977). W Wielkiej Brytanii kawałek Donny trafił na pierwszą pozycję zestawiania UK Singles Chart. Jest to także ważna kompozycja dla historii muzyki – miała ona duży wpływ na kształtowanie się tanecznej muzyki elektronicznej, szczególnie gatunków techno oraz house.
LaDonna Adrian Gaines (31 grudnia 1948 r. – 17 maja 2012 r.), znana pod pseudonimem Donna Summer, to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Zdobyła popularność w erze disco pod koniec lat siedemdziesiątych. Była laureatką pięciu nagród Grammy. Pośmiertnie (w 2013 roku) została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.
Gatunek nowej piosenki to pop. Kawałek napisali: Donna Summer, Giorgio Moroder oraz Pete Bellotte. Kompozycja została wyprodukowana przez Guy’a Lawrence (Disclosure). Numer ma być wykorzystany w świątecznej kampanii jednej z największych amerykańskich sieci sklepów – Target.


“Jako, że jestem osobą queer, „I Feel Love” było ze mną w każdym klubie od chwili, kiedy zaczynałem się bawić. Jest to hymn naszej społeczności i dlatego to dla mnie wielki honor, że mogłem nagrać ten utwór i mieć przy tym wiele zabawy. Najwyższa w tonacji piosenka, jaką kiedykolwiek śpiewałem, ale miałem przy tym wiele radości. Mam nadzieję, ze Wam się podoba” – powiedział Sam na Twiterze.

Wideo (Visualiser) do nowego utworu na YouTube ukazało się 31 października 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 527 045 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 27-letniego artysty pt. „I’m Not The Only One”, który na Youtube ma już 1,2 mld wyświetleń? Zobaczymy. Warto dodać, że kompozycja „I’m Not The Only One” odniosła komercyjny sukces w kilku krajach, osiągając pierwsze miejsce na brytyjskiej liście UK Singles Chart i piąte na liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych. Singiel znalazł się również w pierwszej dziesiątce w Kanadzie, Nowej Zelandii, Szkocji i Afryce Południowej i innych krajach. Do czerwca 2015 r. nutka sprzedała się w USA w liczbie 2 300 000 egzemplarzy.
Sam Smith dał się poznać szerszej publiczności za sprawą hitu “Latch” Disclosure, a następnie współpracując z Naughty Boy przy wielkim przeboju “La La La”, który dominował latem 2013 r. w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Artysta sprzedał ponad 25 mln egzemplarzy albumów na całym świecie i siedem razy trafiał na szczyt list przebojów w UK. Jest laureatem czterech Grammy, trzech BRIT, Oscara i Złotego Globu (za piosenkę Writing’s On The Wall nagraną do filmu o Agencie 007). Artysta wspólnie z Normani wydali przebojowy ‚Dancing With A Stranger’, który jest jednym z najchętniej streamowanych kawałków 2019 roku (ponad miliard streamów oraz status platyny w 19 krajach). Najbliższy koncert wykonawcy odbędzie się 1 grudnia 2019 w Amalie Arena, Tampa, FL, US, a kolejny 3 grudnia 2019 na wydarzeniu pn. iHeartRadio Jingle Ball 2019 w Dickies Arena, Fort Worth, TX, US.
źródło: rmf.fm, Wikipedia, musiclovers.pl, allaboutmusic.pl, rzg.pl, songkick.com, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Sama

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu “I Feel Love”

[Intro]
It’s so good
It’s so good
It’s so good
Fallin’ free
Fallin’ free
Fallin’ free
[Verse 1]
Ooh
It’s so good, it’s so good
It’s so good, it’s so good
It’s so good
Ooh
I feel love, I feel love
I feel love, I feel love
I feel love
Ooh
I feel love, I feel love
I feel love, I feel love
I feel love
[Chorus]
I feel love
I feel love
[Verse 2]
Ooh
Fallin’ free, fallin’ free
Fallin’ free, fallin’ free
Fallin’ free
Ooh
You and me, you and me
You and me, you and me
You and me
Ooh
I feel love, I feel love
I feel love, I feel love
I feel love
[Chorus]
I feel love
I feel love
[Outro]
Fallin’ free
You and me
It’s so good
It’s so good
What you do
I feel love
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 18 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *