Roksana Węgiel, Pawbeats – Tajemnice

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej piosenkarki Roksany Węgiel oraz producenta muzycznego Pawbeatsa zatytułowana “Tajemnice”. Singiel promuje najnowszą adaptację “Tajemniczego Ogrodu”. W polskiej wersji językowej usłyszymy Roksanę Węgiel, Wojciecha Malajkata oraz Antka Scardinę. Roxie użyczyła swojego głosu głównej bohaterce – Mary Lennox.


Tajemniczy ogród (The Secret Garden) to brytyjski dramat fantasy z 2020 roku oparty na powieści Frances Hodgson Burnett z 1911 roku, czwartej ekranowej adaptacji powieści. Wyreżyserowany przez Marca Mundena i wyprodukowany przez Davida Heymana, w rolach głównych występują Dixie Egerickx, Colin Firth i Julie Walters. Data premiery: 16 października 2020 (Polska).

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Roksana Węgiel, Marcin Pawłowski, Magda Bereda oraz Bartosz Zimiński, natomiast kompozytorem jest Marcin Pawłowski.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 5 października 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 510 260 wyświetleń na YT. Za zdjęcia odpowiadał Piotr Kucia. W bajkowym wideoklipie wystapiła sama Roksana.

W opisie pod wideo napisano:

– Najnowszy klip Roksany Węgiel to klip promujący film “Tajemniczy Ogród”. Delikatny, dziewczęcy, wzruszający klip inny niż dotychczasowe teledyski Roksany pokazuje po raz kolejny jej niesamowity talent wokalny i aktorski.
Roksana Węgiel i Wojciech Malajkat w polskiej wersji językowej najnowszej filmowej adaptacji “Tajemniczego ogrodu”!
Jedna z najpiękniejszych baśni wszech czasów w zupełnie nowej, wizjonerskiej odsłonie. Tym razem za jakość, rozmach i nowatorskie podejście odpowiada producent takich widowisk jak „Harry Potter”, „Paddington” oraz „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

Komentarz pod wideo dodał znany artysta Sławomir:

“Cześć tu Sławomir. Masz najpiękniejszy głos wśród wokalistek młodego pokolenia. Roxie jestem fanem twojego wokalu!!!” – SŁAWOMIR gwiazda Rock Polo

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 16-letniej artystki pt. „Anyone I Want To Be”, który na Youtube ma już 36 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Anyone I Want To Be” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5. Kawałek reprezentował Polskę w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. 25 listopada 2018 wygrał w finale, zdobywając największą liczbę 215 punktów w głosowaniu jurorów i internautów. Nutka została wykorzystana do promocji filmu animowanego Manu. Bądź sobą!. Materiał pokrył się platyną.

Roksana Węgiel w ekspresowym tempie robi zawrotną karierę. Po wygranej w “The Voice Kids” oraz zdobyciu pierwszego miejsca w konkursie Eurowizji Junior jest na fali popularności. W styczniu 2019 Roksana uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W maju 2019 artystka pojawiła się w charakterze gościa specjalnego w trakcie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie. Przypomnijmy, że w 2019 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany “Roksana Węgiel”, który jest na razie jedynym jej albumem studyjnym (więcej o płycie przeczytasz na dole artykułu na tej stronie). Według serwisu koncertomania.pl najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 18-04-2021 w miejscowości Kielce, a kolejny 19-04-2021 w miejscowości Bielsko-Biała.

Pawbeats, właściwie Marcin Pawłowski (ur. 23 maja 1990) – polski muzyk, kompozytor i aranżer, a także producent muzyczny. Artysta wyprodukował kilkadziesiąt albumów związanych z muzyką rozrywkową oraz hip-hopem, z których kilkanaście uzyskało status złotej oraz platynowej płyty. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Zwierciadło” (nagrany wraz z Kalim), który ma już 29 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 13 kwietnia 2018 roku krążek “Out”.

źródło: realnews.pl, rytmy.pl, | plotek.pl, olis.onyx.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Roksany

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Tajemnice”

Dłużą się samotne dni
Zgubiłeś nawet swoje sny
I marzeń barwy
I prawdę w słowach

Dłużą się samotne dni
Chciałam odejść tam, gdzie ty
Gdzie oprócz wzruszeń
Mogłam w końcu poczuć, że mam bratnią duszę

Dałam ci
Coś więcej niż sam mogłeś przeżyć
Już nie wiem, czy dalej iść
Naprawdę mam już dość tajemnic

Pomożesz mi zamknąć drzwi
Nie jestem w stanie z tym się zmierzyć
Zamienisz ten deszcz w szept

Dłużą się samotne dni
Teraz jestem tu, gdzie ty
I chcę tej prawdy
Chcę żyć od nowa

Sam
Sam dobrze wiesz
Że wiatr uniesie kiedyś cały gniew
Wtedy zrozumiemy dokąd wiedzie droga

Dałam ci
Coś więcej niż sam mogłeś przeżyć
Już nie wiem, czy dalej iść
Naprawdę mam już dość tajemnic

Pomożesz mi zamknąć drzwi
Nie jestem w stanie z tym się zmierzyć
Zamienisz ten deszcz w szept

Powiedz mi, czy jesteś w stanie znów uwierzyć
Że z tobą chcę dalej iść?
Przestałam już się bać tajemnic
Zacznijmy więc nowe dni
Już pora się ze światem zmierzyć
Zamienić ten deszcz w śmiech


Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 7 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *