Roksana Węgiel – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Roksany Węgiel to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Roksany

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Roksany Węgiel zatytułowana “Korona”. Kawałek ten to odejście artystki od typowych dla niej brzmień i młodzieńczego klimatu. Niski głos Roxie w zwrotkach dodaje pazura nutce. “Korona” to kompozycja o wewnętrznej przemianie, niesłabnącej motywacji i sile. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 24, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Monika Mimi Wydrzyńska, Piotr Walicki oraz Roksana Węgiel, natomiast kompozytorami są Piotr Walicki i Monika Mimi Wydrzyńska.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 11 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 764 438 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Reżyser Życia – Daniel Rusin. Za zdjęcia odpowiadał Reżyser Życia, Szymon Źrodłowski. W teledysku wystąpili: Tancerze Egurrola Dance Studio: Weronika Janus, Victoria Gajek, Sebastian Gerasik, Mateusz Grela, Bartosz Zachara, Oliwia Górniak, aktorzy: Robert Wilk, Magda Gawęcka, Paulina Górniak, Oliwia Górniak, Maria Jeleniewska, Julia Antoszkiewicz, a także sama Roksana.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od piosenkarek Lanberry i Magdy Beredy:

“🔥ogień! Gratulacje💪🏼👑💖” – Lanberry.
“sztosik! gratulacje Roxie 🤍” – Magda Bereda.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 16-letniej artystki pt. „Anyone I Want To Be”, który na Youtube ma już 37 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Anyone I Want To Be” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 5. Kawałek reprezentował Polskę w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku. 25 listopada 2018 wygrał w finale, zdobywając największą liczbę 215 punktów w głosowaniu jurorów i internautów. Nutka została wykorzystana do promocji filmu animowanego Manu. Bądź sobą!. Materiał pokrył się platyną.

Roksana Węgiel w ekspresowym tempie robi zawrotną karierę. Po wygranej w “The Voice Kids” oraz zdobyciu pierwszego miejsca w konkursie Eurowizji Junior jest na fali popularności. W zeszłym roku (2020) była nominowana do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Pop oraz zdobyła dwie nagrody: nagrodę Bestselery Empiku 2019 w kategorii Muzyka Pop/rock oraz nagrodę Nickelodeon Kids’ Choice Awards w kategorii Ulubiona Polska Gwiazda. Natomiast w tym roku (2021) wygrała w programie rozrywkowym Dance Dance Dance. Przypomnijmy, że w 2019 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artystki zatytułowany “Roksana Węgiel”, który jest na razie jedynym jej albumem studyjnym (więcej o płycie przeczytasz na dole artykułu). Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 29-07-2021 w miejscowości Biała Podlaska, a kolejny 30-07-2021 w miejscowości Chełm.

źródło: eurowizja.org, rmf.fm, muzyka.t-mobile.pl, | plotek.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Korona”

Ostatnia ze scen
Myślisz że znasz, koniec
W tym filmie od lat
To sezon bez braw
Ty zabrać mi chcesz role

Sprawdzasz jak się mam
Zero dram
Czy na tarczy
Już Starczy
Ogarniam na tyle
Pewny krok
Rośne w siłę
Nawet gdy wilczy bilet

Tak, tak, ja w lustrze jak co dzień
Zwiewnie poprawiam koronę przecież,
nie, nie
nie czuję że tonę
dobry początek
wojen koniec
o nie
tak mało wiesz, mało wiesz
rzucasz mi słaby tekst
czy wiesz ze
nie, nie czytam o sobie
nie musze cię słuchać
wiem

i co
jak nigdy silna znów tu stoję
z impetem bez słów
wywarzę te drzwi
i zgarnę to co moje
sprawdzasz jakiś stan nowych dram
bajek o mnie już starczy

Ja ogarniam na tyle
Pewny krok
Rośne w siłę
Nawet gdy wilczy bilet

Tak, tak, ja w lustrze jak co dzień
Zwiewnie poprawiam koronę przecież,
nie, nie
nie czuję że tonę
dobry początek
wojen koniec
o nie
tak mało wiesz, mało wiesz
rzucasz mi słaby tekst
czy wiesz ze
nie, nie czytam o sobie
nie musze cię słuchać
wiem

Co jeśli wszystko co widzisz
To tylko złudzenie
I fragment mnie
Skreślasz mnie z mapy
Już nic to nie zmienia

Tak, tak, ja w lustrze jak co dzień
Zwiewnie poprawiam koronę przecież,
nie, nie
nie czuję że tonę
dobry początek
wojen koniec
o nie
tak mało wiesz, mało wiesz
rzucasz mi słaby tekst
czy wiesz ze
nie, nie czytam o sobie
nie musze cię słuchać
wiem
wiem
ja , ja w lustrze jak co dzień
poprawiam koronę przecież,
poprawiam koronę przecież,
nie, nie
nie czuję że tonę
dobry początek
wojen koniec
o nie
tak mało wiesz, mało wiesz
rzucasz mi słaby tekst
czy wiesz ze
nie, nie czytam o sobie
nie musze cię słuchać
wiem

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[4]
POL
(airplay
nowości)

[5]
POL
(największe skoki)
[6]
2018 „Żyj”
„Obiecuję”
„Zatrzymać chwilę”
(oraz Edyta Górniak)
„Anyone I Want to Be” 4 5 1
„Święta to czas niespodzianek”
(oraz Zuzanna Jabłońska i 4Dreamers)
2019 „Lay Low”
„Bunt”
„Dobrze jest, jak jest” 14 4 5
„Potrafisz” 46 3
„Half of My Heart”
„MVP”
2020 „Tajemnice”(oraz Pawbeats)
2021 „Korona” 24 1
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Przyjdź po mnie” u boku Pawbeatsa.

Roksana Emilia Węgiel (ur. 11 stycznia 2005 w Jaśle) – polska piosenkarka, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids (2018) oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2018). W rodzinnym mieście uczęszczała do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Zaczęła śpiewać w wieku ośmiu lat, podczas koncertu karaoke na obozie judo w Chorwacji. Jej piosenka do konkursu Junior Eurovision Song Contest 2018 “Anyone I Want to Be” została napisana przez międzynarodowy zespół składający się z polską piosenkarkę Lanberry, duńskiego producenta Cutfather, brytyjsko-amerykańską autorkę piosenek Maegan Cottone i duńsko-norweskiego muzyka Daniela Heløya Davidsena. Utwór został wydany 6 listopada, a jego oficjalny teledysk został wydany tego samego dnia. Film przekroczył milion wyświetleń w YouTube w ciągu dwóch tygodni, stając się najczęściej oglądanym filmem z konkursu 2018. Roksana jest pierwszym polskim uczestnikiem, który wygrał Junior Eurovision Song Contest. Gatunek jej muzyki to pop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Roksana Węgiel” ukazała się 7 czerwca 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunkach pop-rock oraz pop. Album zawiera 13 piosenek. Początkowo płyta miała nazywać się „Roxie”. Nominacja do Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Pop dla wersji albumu Deluxe. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek pokrył się platyną. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis koncertomania.pl przyznał wydawnictwu 4,5 z 5 możliwych gwiazdek.

“Roksana Węgiel nie jest złą płytą. To poprawna polska kompozycja piosenek, które na pewno znajdą swoich odbiorców” – napisano w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl.

“Co do samych tekstów, to mamy do czynienia z absolutnym, niczym niewyróżniającym się popowym standardem. […] Debiut Roksany Węgiel to pozycja nierówna. Popełnia kilka większych i mniejszych grzechów, ale jednocześnie ukazuje bardzo młodą wokalistkę, która w pełni udźwignęła ciężar, jaki niesie za sobą nagranie takiego albumu” – napisano w recenzji płyty w serwisie muzyka.interia.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org
Pseudonim: Roxie

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 159 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

1 komentarz do “Roksana Węgiel – nowa piosenka”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *