Robin Schulz, Wes – Alane

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór niemieckiego DJ-a i producenta muzycznego Robina Schulza oraz kameruńskiego muzyka Wesa zatytułowany “Alane”. Singiel jest nową wersją singla Wesa o tym samym tytule, który ukazał się w 1997 roku. Oryginał jest taneczny i nowa wersja też jest taneczna. Niemiec postanowił wyprodukować nową wersję z zachowaniem najważniejszych cech hitu Wesa. Producent jest wielkim fanem tego kawałka i zdawał sobie sprawę, że wszelkie udziwnianie będzie nie na miejscu. W zasadzie zmodyfikował tylko stopę i dograł własny aranż motywu głównego opartego na współczesnej elektronice.
Oryginalny numer “Alane” został nagrany w 1996 roku, ale wydany w maju 1997 roku jako debiutancki singiel z płyty Wesa „Welenga”. Nutka stała się przebojem w całej Europie, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów w Austrii, Belgii, Francji i Holandii. Kompozycja śpiewana jest w języku Duala. Oryginalną wersje Wesa możecie obejrzeć i posłuchać na tej stronie. Produkcja ma 26 mln wyświetleń na YT.
Wes Madiko, znany także jako Wes (ur. 15 stycznia 1964) to muzyk pochodzenia afrykańskiego (Kamerun), twórca muzyki etnicznej i world music. W połowie lat 90. przeniósł się ze swoją dziewczyną do Francji, gdzie razem z producentem i muzykiem Michelem Sanchezem, związanym z grupą Deep Forest, nagrał pierwszą płytę “Welenga” wydaną w czerwcu 1996 roku. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 2 października 2000 roku krążek “Sinami: The Memory”.
Gatunki nowej piosenki to Dance i Electronic. Materiał napisał Wes. Kompozycja została wyprodukowana przez Robina Schulza.


– „Alane” to jedna z moich ulubionych piosenek. Każdy zna ten numer, a niewiele jest takich ponadczasowych hitów. Z miejsca wprowadza w dobry nastrój, a jego język nadaje mu unikatowy charakter. Miałem pomysł na stworzenie własnej wersji i bardzo chciałem ją wypuścić przed wakacjami. Chciałem zinterpretować go na nowo, a zarazem złożyć mu hołd i nie odejść zbyt daleko od oryginału. Dlatego, kluczowe było, by Wes nagrał całość na nowo i byśmy razem nadali nowe brzmienie tej wspaniałej piosence – powiedział Robin.

– Świetnie się bawiliśmy, było sporo śmiechu i rozmów o muzyce. Robin Schulz jest jednym z najlepszych DJ-ów/producentów na planecie. Razem ze swoją ekipą, doskonale wiedział, jak nadać piosence nowe brzmienie, jak stworzyć te wspaniałe harmonie. W studiu popłakałem się ze szczęścia – powiedział Wes.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 czerwca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 8 492 168 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Robert Wunsch (był reżyserem trzech innych klipów Robina: In Your Eyes, Rather Be Alone oraz All This Love). W teledysku wystąpili następujący tancerze: Adam Chienjo, Ali Bahrouni, An Vuong, Asude Şeyma Öztürk, Bao Hong, Batuhan Aslan, Benny Hall, Camila Arroyo, Daniel Asamoah, Derin Zeynep Saltık, Emna El-Aouni, Georgette Tripis, Heidi Valkenburg, Hyungjoon “Aden” Choo, Jeong Seona, Kalvin Trevonte, Lara Barroso, Liane Weber Rosa, Lizeth Vaca, Malek Kaabi, Max Germain, Nisha Lara Virmani, Noah Dunlop, Noor Germain, Park June Hwan, Renee Re Karanja, Ria Samz, Shamita Sivabalan, Sheick i Thao Thi.
W opisie klipu napisano:

“We shot this music video in 12 cities on 5 continents with 30 dancers. Together we celebrate diversity, love, happiness and unity in music and dancing and we say thank you to all the people around the world who collaborated to create this piece”.

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Nakręciliśmy ten teledysk w 12 miastach na 5 kontynentach z udziałem 30 tancerzy. Razem celebrujemy różnorodność, miłość, szczęście i jedność w muzyce i tańcu i dziękujemy wszystkim ludziom na całym świecie, którzy współpracowali przy tworzeniu tego utworu”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniego Niemca pt. „Prayer in C” (Remix) (oraz Lilly Wood i the Prick), który na Youtube ma już 577 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że remiks „Prayer in C” znalazł się na szczycie list przebojów w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu, Francji, Holandii, Belgii (zarówno holenderskojęzycznej Flandrii, jak i francuskojęzycznej Walonii), Grecji, Włoszech, Węgrzech, Czech, Słowacji, Polski, Danii , Finlandii, Meksyku, Norwegii, Szwecji, Portugalii, Hiszpanii, Republiki Irlandii i Zjednoczonego Królestwa. Ten kawałek znalazł się również w TOP10 w Australii i Nowej Zelandii oraz w TOP40 w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
Robin Schulz to DJ i producent z Dolnej Saksoni, którego utwory są znane i śpiewane przez fanów na całym świecie. Jest autorem takich hitów jak “Prayer In C”, “Sugar” czy “Sun Goes Down”, które podbiły polskie i zagraniczne radiostacje i zdobyły szczyty notowań. Według rankingu DJ Mag, muzyk zajmuje obecnie 82 miejsce, a w 2015 roku jego remix “Waves” został nominowany do prestiżowej nagrody Grammy. Artysta przeszedł niedawno do historii, zostając pierwszym niemieckim artystą z ponad 2 miliardami wyświetleń na swoim kanale YouTube. W sierpniu zeszłego roku Robin wystąpił w Polsce na EDM Festival w Energylandia, gdzie pojawił się w roli headlinera. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 29 września 2017 roku krążek “Uncovered”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Tonspiel oraz Warner. Album jest utrzymany w gatunku EDM. Płyta zawiera 18 kawałków. Jest to jego 3 album studyjny. Nagrania odbyły się w studiach Junkx Music Studios w Mülheim an der Ruhr oraz Londoner Rokstone Studios. Robin zaprosił do nagrań trochę osób, mniej lub bardziej znanych. Część z nich znamy z numerów singlowych. James Blunt, David Guetta i Cheat Codes. Jest znakomity wokalista Sam Martin (znany z produkcji z Guettą) i Nico Santos. I mniej znani lub w ogóle: Marc Scibilia, Aalias i IRO, Rhys, Christy McDonald.

“Reasumując, liczyłem na dobrą muzę deep house okraszoną fajnymi aranżami i się nie zawiodłem” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie djpromotion.com.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 14 sierpnia 2020 w Avenches, Switzerland, Arènes d’Avenches, a kolejny 30 sierpnia 2020 w Bielefeld, Germany, Ravensberger Park.
źródło: djpromotion.com.pl, facebook.com/EnergyLandia, muzyka.dziennik.pl, djpromotion.com.pl, Wikipedia, Facebook, songkick.com, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Robina

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Alane”

[Intro]
Alane
[Verse 1]
Son déri sang
Mini sondé
Bika mi sanga ga minitou
Mi pa mi tcho andou mi pao yé
Son déri sang  minimi so bébi sondé..é
Bika misanga ganimitou
Mi pa mi tcho andou mi pao yé
[Pre-Chorus]
Alané mba yi woma… wé
Ho tou sondé  ho ma… yé
Alané mba yi woma… wé
Ho tou sondé ho ma… yé
[Chorus]
We ya senga
Has wéhé
Wanna wéndé lambo
Hé hé hémentourek
Hé hi yé yé yé (Bis)
[Verse 2]
Son déri sang
Hou hou hou hou hou
Mini sondé
Bika mi sanga ga minitou
Mi pa mi tcho andou mi pao yé
[Pre-Chorus]
Alané mba yi woma… wé
Ho tou sondé ho ma… yé
Alané mba yi woma… wé
Ho tou sondé ho ma… yé
[Chorus]
We ya senga
Has wéhé
Wanna wéndé lambo
Hé hé hémentourek
Hé hi yé yé yé
[Bridge]
Né ma ka ni kaso
Né ma pa ni kaso
Né ma pa sé pa
Né ma ka ni kaso
Né ma pané ka
Né ma pa ni kaso
Né ma pa sé pa
Né ma ka ni kaso
Né ma pané ka
[Pre-Chorus]
Alané mba yi woma… wé
Ho tou sondé
Ho ma… yé
Alané mba yi woma… wé
Ho tou sondé
Ho ma… yé
Alané mba yi woma… wé
Ho tou sondé
Ho ma… yé
[Chorus]
We ya senga
Has wéhé
Wanna wéndé lambo
Yé yé yein
We ya senga
Has wéhé
Wanna wéndé lambo
Hé hé hémentourek
[Outro]

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 2 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *