Reni Jusis – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Reni Jusis to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2019 roku to zobacz niżej do listy singli.

 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Reni

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Reni Jusis. Singiel promuje najnowszy album artystki zatytułowany “Ćma”, który ukazał się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Płyta jest utrzymana w gatunkach synthwave i dance-pop i zawiera 13 kawałków. Krążek zadebiutował na 31. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Nowy numer to najbardziej energiczny materiał jak znajdziecie na nowej płycie Reni. Kompozycja nadaje krążkowi swoistego kolorytu, nie tylko ze względu na warstwę instrumentalną, ale również z uwagi na barwny tekst.

Gatunek nowej piosenki pop. Autorką tekstu jest Gaba Kulka, natomiast kompozytorami są Reni Jusis oraz Stendek.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 11 stycznia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 102 867 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Katka Michalak. Dynamiczne ujęcia i mieszanie wielu perspektyw podkreślają przebojowy charakter kawałka. W wideoklipie nie zabrakło wyrazistych, wyzwolonych osobowości, które kochają taniec. Do udziału w klipie artystka zaprosiła m.in. jednego z jej ulubionych polskich modeli – Radka Pestkę, tancerza Michała Piróga, oraz blogerów: Ciocię Liestyle oraz Piotra „Grabari” Grabarczyka. Zdjęcia zostały zrealizowane w hipnotyzujących przestrzeniach klubowych. Za ich wykonanie odpowiadał Tomasz Naumiuk.

“Każdy w teledysku ma swój styl, każdy tańczy jak chce, trochę do muzyki, a trochę obok, każdy jest inny i każdy wyjątkowy” – mówi reżyserka wideoklipu.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Reni „Kiedyś Cię znajdę”, który na Youtube ma już 3 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Warto dodać, że poprzedni rok okazał się bardzo dobry dla Reni Jusis. Album „Ćma” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów, a artystka wróciła na tron królowej polskiej sceny klubowej. Jej pozycję, również królewską, potwierdziła klubowa trasa, podczas której zaśpiewała piosenki z „Ćmy”, a w bonusie ulubione kompozycje z poprzednich płyt. Jednym z hitów poprzedniego roku była „Ćma” w remiksie Gromeego, która ma już 6,1 mln odsłon w portalu YT i przez kilka tygodni utrzymywała się w czołówce najczęściej granych polskich singli w stacjach radiowych. Reni jest jedną z niewielu polskich artystek, która w swojej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu, ale cały czas poszukuje i podąża za najświeższymi kierunkami w muzyce. Według zapowiedzi na portalach internetowych, w pierwszych miesiącach roku 2019 wykonawczyni miała być w trasie koncertowej “Aureola Tour”, która miała promować jej najnowsze wydawnictwo “Ćma”.
źródło: eska.pl, londynek.net, nakoncercie.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Internet

Tekst utworu

Tęczową aureolę włóż
Zetrzyj brokatu złoty kurz
W neonu blasku mów
Że nie tańczysz już
Nie tańczysz już

Nie wierzy nikt, że właśnie ty
Całego siebie chciałeś zmyć
Jak rozmazany tusz
I nie tańczysz już
Nie tańczysz już

Na co ci to tęczowe tło
Posiniaczonych chmur
Na niebie wzór

Rozbite szkło i marzeń sto
Zamiata nocny stróż
Nie tańczysz już

Ciało ani drgnie
I nie poderwie cię
Tanim dreszczem
Pierwszy taniec pierwszym lepszym

Starczy jeden ruch
By kule serca stłuc
Na lustrzane ka-wa-łeczki

Tęczową aureolę włóż
Zetrzyj brokatu kurz i znów
W neonu blasku mów
Że nie tańczysz już
Nie tańczysz już

Nie wierzy nikt, że właśnie ty
Całego siebie chciałeś zmyć
Jak rozmazany tusz
I nie tańczysz już
Nie tańczysz już

Na co ci to tęczowe tło
Posiniaczonych chmur
Na niebie wzór

Rozbite szkło i marzeń sto
Zamiata nocny stróż
Nie tańczysz już

Neony zgasi świt
I nie odnajdzie nikt
Na twej skórze miejsca, w którym nic nie boli

Nosisz tam od lat
Znaczony igłą ślad
Plan ucieczki z tej niewoli

Tęczową aureolę włóż
Zetrzyj brokatu złoty kurz
W neonu blasku mów
Że nie tańczysz już
Nie tańczysz już

Nie wierzy nikt, że właśnie ty
Całego siebie chciałeś zmyć
Jak rozmazany tusz
I nie tańczysz już
Nie tańczysz już

Na co ci to tęczowe tło
Posiniaczonych chmur
Na niebie wzór

Rozbite szkło i marzeń sto
Zamiata twój anioł stróż
Nie tańczysz już

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
LP3
[28]
SLiP
[29]
“Zakręcona” 1998 27 11
“Graj więcej” 49
“Byłeś serca biciem” 70
“Dreadlock Holiday” 1999 50 44
“W głowie woda” 64
“Uciekaj – buzi, buzi”
“Miej oczy otwarte”
“Nic o mnie nie wiecie” 2001
“Nigdy ciebie nie zapomnę”[30] 49
“Kiedyś cię znajdę” 2003 1 1
“Ostatni raz (nim zniknę)” 33 7
“It’s Not Enough”[31] 2004 34
“Kilka prostych prawd”[32] 2005 26 3
“Magnes”[33] 2006 36 3
“Mixtura” 3
“Niemy krzyk”[34] 34 13
“Motyle” 2007 29
“A mogło być tak pięknie” 2009 33
“Dwoje na huśtawce”
“Bejbi Siter” 2016 35
”Zombi świat” 11
”Delta”
“Tyyyle Miłości” 2018 54 41
“Ćma” 5
“Bez filtra”
“Aureola” 2019 48
“—” oznacza, że singel nie był notowany.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Stop Global Experiment” u boku Sidney’a Polaka.

Reni Jusis, właściwie Renata Jusis (ur. 29 marca 1974 w Koninie) – polska piosenkarka, autorka tekstów, muzyki i producentka nagrań. Dorastała w Mielnie. W wieku siedmiu lat zaczęła naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie fortepianu. W 1998 obroniła dyplom na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jusis zaczęła występować wcześnie jako dziecko. Jej pierwszym sukcesem było zwycięstwo w lokalnym konkursie piosenki wakacyjnej. Później wystąpiła w jednej z najpopularniejszych grup dziecięcych w Polsce, Gawęda. Reni jest wykształcona muzycznie. Najpierw brała lekcje gry na fortepianie w muzycznej szkole podstawowej i liceum muzycznym. W 1993 roku wystąpiła w musicalu Fatamorgana z muzyką swojego szkolnego przyjaciela Adama Sztaby w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. To był pierwszy krok w jej karierze, ponieważ została odkryta przez producenta muzycznego, a później rapera Yaro. Gatunki jej muzyki to electronica, dance, pop, funk, soul i house. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Zakręcona” ukazała się 20 czerwca 1998 roku nakładem wytwórni płytowej Pomaton EMI i jest utrzymana w gatunkach funk, hip-hop, soul, acid jazz oraz R&B. Album zawiera 15 piosenek. Krążek wyprodukował i skomponował Yaro, z gościnnym udziałem rapera Shakul z Francji, warszawskiej raperki Oliwki oraz trójki Amerykanów z grupy Flap House Vag. W 1998 roku wydawnictwo zostało wyróżnione nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego Fryderykiem w kategorii “Najlepszy album rap/hip-hop”. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

(Odwiedzono 483 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Witamy. Aby strona mogła działać potrzebujemy pieniędzy na opłacenie domeny i hostingu (razem 420zł). Prosimy Drogi Czytelniku abyś wpłacił ile możesz. Możliwe, że dzięki Twojej wpłacie następnym razem gdy coś będziesz szukał w internecie będziesz mógł znaleźć to na naszej stronie. Gdy zbierzemy wymaganą sumę to te okienko nie będzie się już wyświetlać (przynajmniej nie w tym roku). Pieniądze prosimy przesłać na konto: 50 1020 5558 1111 1705 2630 0081 Milewski Krzysztof Kotlarska 1/2 64-610 Rogoźno. W tytule przelewu prosimy wpisać: Na działalność portalu nowapiosenka.pl
Te okienko zamyka się krzyżykiem. Dziękujemy i pozdrawiamy.