Reni Jusis – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Reni Jusis to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Reni

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Reni Jusis zatytułowana “Laisse tomber les filles”. Singiel jest pierwszą muzyczną odsłoną projektu „Je Suis Reni”, który jest zbiorem ulubionych francuskich kawałków artystki. Przygoda wykonawczyni z muzyką francuską trwa od wielu lat, jednak dopiero teraz wokalistka, wraz z nową akustyczną grupą, chce podzielić się swoimi interpretacjami z publicznością. „Je Suis Reni” to ponad godzinny zbiór niezapomnianych francuskich nutek o miłości w jej wykonaniu i prowadzeniu.
Gatunek nowej piosenki pop. Autorem tekstu i kompozytorem jest SERGE GAINSBOURG.
Teledysk (Official Live Video) do nowego utworu na YT ukazał się 24 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 81 384 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował i zdjęcia do niego nakręcił Panoramix. W klipie gościnnie pojawił się aktor Rafał Zawierucha, znany z m.in. roli w “Pewnego razu w Hollywood” Quentina Tarantino. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 46-letniej artystki pt. „Ćma (Gromee Remix)”, który na Youtube ma już 8,1 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ćma” dotarł do 21 miejsca oficjalnego zestawienia airplay w Polsce. Kawałek uplasował się w TOP5 na kilku listach przebojów (w tym na liście Poplista radia RMF FM zajął najwyższą pozycję numer 2). Nutka przez kilka tygodni utrzymywała się w czołówce najczęściej granych polskich singli w stacjach radiowych.
Reni Jusis jest ikoną muzyki klubowej w Polsce. Jest też jedną z niewielu polskich artystek, która w swojej karierze nie ogranicza się tylko do jednego wizerunku i stylu, ale cały czas poszukuje i podąża za najświeższymi kierunkami w muzyce. Ma na swoim koncie 8 albumów studyjnych, 6 Fryderyków i współpracę z największymi legendami polskiej sceny muzycznej. 20 sierpnia 2020 roku wokalistka miała dać koncert w Katowicach, ale wydarzenie zostało odwołane. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 21 września 2018 roku krążek “Ćma”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Album jest utrzymany w gatunkach synthwave i dance-pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej 8 album studyjny. Krążek zadebiutował na 31. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek.


“Artystka wraz ze sztabem producentów stworzyła płytę, która na dobrą sprawę sprawdzi się nie tylko na parkietach, ale także zaprosi do głębokich refleksji” – napisał o płycie serwis allaboutmusic.pl.

“‘Ćma’ to oda do nocnej zabawy, do muzyki i tańca, do szaleństw, które mogą mieć miejsce tylko po zmierzchu. Kompozycje, które pobrzmiewają housem, czasem zaś inspirują się muzyką lat 80., zostały wyprodukowane przez Stendka” – napisał o albumie serwis muzyka.interia.pl.

źródło: muzyka.interia.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, nakoncercie.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Facebook, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Laisse tomber les filles”

Laisse tomber les filles
Laisse tomber les filles
Un jour c’est toi qu’on laissera
Laisse tomber les filles
Laisse tomber les filles
Un jour c’est toi qui pleureras
Oui j’ai pleuré mais ce jour-là
Non je ne pleurerai pas
Non je ne pleurerai pas
Je dirai c’est bien fait pour toi
Je dirai ça t’apprendra
Je dirai ça t’apprendra
Laisse tomber les filles
Laisse tomber les filles
Ça te jouera un mauvais tour
Laisse tomber les filles
Laisse tomber les filles
Tu le paieras un de ces jours
On ne joue pas impunément
Avec un cœur innocent
Avec un cœur innocent
Tu verras ce que je ressens
Avant qu’il ne soit longtemps
Avant qu’il ne soit longtemps
La chance abandonne
Celui qui ne sait
Que laisser les cœurs blessés
Tu n’auras personne
Pour te consoler
Tu ne l’auras pas volé

Single

 

Tytuł Rok Pozycja na liście
LP3
[28]
SLiP
[29]
“Zakręcona” 1998 27 11
“Graj więcej” 49
“Byłeś serca biciem” 70
“Dreadlock Holiday” 1999 50 44
“W głowie woda” 64
“Uciekaj – buzi, buzi”
“Miej oczy otwarte”
“Nic o mnie nie wiecie” 2001
“Nigdy ciebie nie zapomnę”[30] 49
“Kiedyś cię znajdę” 2003 1 1
“Ostatni raz (nim zniknę)” 33 7
“It’s Not Enough”[31] 2004 34
“Kilka prostych prawd”[32] 2005 26 3
“Magnes”[33] 2006 36 3
“Mixtura” 3
“Niemy krzyk”[34] 34 13
“Motyle” 2007 29
“A mogło być tak pięknie” 2009 33
“Dwoje na huśtawce”
“Bejbi Siter” 2016 35
”Zombi świat” 11
”Delta”
“Tyyyle Miłości” 2018 54 41
“Ćma” 5
“Bez filtra”
“Aureola” 2019 48
“Laisse tomber les filles” 2020
“—” oznacza, że singel nie był notowany.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Specjaliści w nocy” u boku Miss Polski.
Reni Jusis, właściwie Renata Jusis (ur. 29 marca 1974 w Koninie) – polska piosenkarka, autorka tekstów, muzyki i producentka nagrań. Dorastała w Mielnie. W wieku siedmiu lat zaczęła naukę w Zespole Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie fortepianu. W 1998 obroniła dyplom na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jusis zaczęła występować wcześnie jako dziecko. Jej pierwszym sukcesem było zwycięstwo w lokalnym konkursie piosenki wakacyjnej. Później wystąpiła w jednej z najpopularniejszych grup dziecięcych w Polsce, Gawęda. Reni jest wykształcona muzycznie. Najpierw brała lekcje gry na fortepianie w muzycznej szkole podstawowej i liceum muzycznym. W 1993 roku wystąpiła w musicalu Fatamorgana z muzyką swojego szkolnego przyjaciela Adama Sztaby w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie. To był pierwszy krok w jej karierze, ponieważ została odkryta przez producenta muzycznego, a później rapera Yaro. Gatunki jej muzyki to electronica, dance, pop, funk, soul i house. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Zakręcona” ukazała się 20 czerwca 1998 roku nakładem wytwórni płytowej Pomaton EMI i jest utrzymana w gatunkach funk, hip-hop, soul, acid jazz oraz R&B. Album zawiera 15 piosenek. Krążek wyprodukował i skomponował Yaro, z gościnnym udziałem rapera Shakul z Francji, warszawskiej raperki Oliwki oraz trójki Amerykanów z grupy Flap House Vag. W 1998 roku wydawnictwo zostało wyróżnione nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego Fryderykiem w kategorii “Najlepszy album rap/hip-hop”, a nutka tytułowa została wyróżniona “przebojem roku”.

“Album przyniósł wreszcie inne spojrzenie na muzykę taneczną. Czerpiąc z ówczesnego R’n’B i zaszczepiając ambitne brzmienie klubowe, elektroniczne, a nawet hip – hopowe, udało stworzyć się nową jakość na ciągle rozwijającym się rynku polskim. Okazało się, że pop może wykraczać poza plastikową formę, a wokalistka nie musi być kolejną Mariah Carey śpiewającą miękkie ballady” – napisał o płycie serwis polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz polskaplyta-polskamuzyka.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 40 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *