Rebeka – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki duetu Rebeka to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2019 roku to zobacz niżej do listy singli.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki formacji Rebeka

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Rebeka. Kawałek to trzeci singiel promujący najnowszy album duetu zatytułowany “Post Dreams”, który ukazał się 22 lutego 2019 nakładem wytwórni płytowej Agora. Płyta jest utrzymana w gatunkach Synth-pop i Electro i zawiera 11 numerów. Jest to trzeci album studyjny duetu. I tak, jak na poprzednich krążkach pierwszoplanową rolę odgrywały syntezatory, tak tutaj pojawiły się także klasyczne instrumenty w postaci smyczków i trąbki.
Gatunki nowej piosenki to Alternative oraz Indie. Autorką tekstu jest Iwona Skwarek. Bartek Szczęsny zdradził, że ostateczna wersja kompozycji powstawała bardzo długo:


“3 razy podchodziłem do miksu, a jako ciekawostkę mogę podać, że finalny bas powstawał ponad 3 tygodnie (aby złapać odpowiednie brzmienie w nagraniu)”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 29 maja 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 10 290 wyświetleń na YT. Wideoklip wymyśliła i wyreżyserowała Iwona Skwarek, natomiast zdjęcia nakręciła Barbara Kaja Kaniewska (która zachęciła Iwonę do wyreżyserowania tego teledysku). W klipie widać wpływ Iwony, która w kulturze Drag zakochała się dzięki reality show „RuPaul’s Drag Race”.

“Zainspirowana programem wybrałam się na niesamowite wydarzenie w poznańskim Pawilonie, zwane „Mini Vouge Ball”, gdzie na żywo zobaczyłam występy polskich Drag Queens Loli Eyeonyou Potocki, V___rony oraz taniec Vouge. To wtedy wpadłam na pomysł, by to piosenka Rebeki została „zlipsyncowana” przez Drag Queen otoczoną tancerzami. Na grupę Kiki House Of Army, która organizowała ten bal, trafiłam przypadkowo w poznańskiem klubie Pies. Postanowiłam wykorzystać los, podeszłam, zagadałam i wszystko zaczęło się toczyć” – mówi wokalistka.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Melancholia”, który na Youtube ma już 762 tys. wyświetleń? Zobaczymy.
Działalność pod szyldem Rebeka rozpoczęła się w Poznaniu w 2008 roku. Początkowo występowała na domowych imprezach, śpiewając do akompaniamentu z taniego keyboardu Casio . Najbliższa impreza, na której wystąpi duet odbędzie się 13-07-2019 na wydarzeniu pn. Męskie Granie 2019 w miejscowości Poznań (Wielkopolskie), a kolejna 03-08-2019 na wydarzeniu pn. Męskie Granie 2019 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie).
źródło: freshmag.pl, culture.pl, koncertomania.pl, Internet

Tekst kompozycji

lover, lover
don’t you know
we should be together
never, never
land to fall
so no losing my soul
maybe, maybe
I will save
but if you so humane
mirror, mirror
tell me why
I lose my appetite
lalalali
walking in this supermarket
lalalali
with the frinds in fron of me
lalalali
in this modern houses
lalalali
on the …
darling, darling
time to go
coz. everything went wrong
I just have to cry it out
coz I lose my heart
send tell me, send me
back to school
the day were teach full
rainbow warriors
be co kind
and take me to the mountains
walking
walking
this hard
days
waiting
wainting
for answers
walking, walking this hard days
waiting, waiting for anwers
my heart my heart is feeling before the down
I am waving, waving the white flag
givin’ givin’ my hope …
please turn you sweat eyes
coz I am losing my mind

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
UWM
[9]
“Nothing To Give” (Rebeka & Mirror People)[10] 2013
“Unconscious”[11] 2014
“Breath”[12]
“Breath (Robot Koch Remix)”[13] 2015
“Falling” 2016 8
“CaveGirl”[14] 2018 19
“Fale”[15] 2019
“Elesi”
“—” singel nie był notowany.

Rebeka to polski zespół muzyczny założony w 2008 roku w Poznaniu przez Iwonę Skwarek. W 2010 skład zwiększył się o drugą osobę – Bartosza Szczęsnego. Grupa daje głównie koncerty w Polsce, ale uczestniczyła także w różnych festiwalach we Francji i Niemczech. Gatunek ich muzyki to electro pop. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Hellada” ukazała się 17 maja 2013 roku nakładem wytwórń płytowych Brennnessel/Agora i jest utrzymana w gatunkach muzyka elektroniczna, synth pop i muzyka eksperymentalna. Album zawiera 12 piosenek. Krążek zdobył wiele nagród, w tym dwie pierwsze (1szą nagrodę Gazety Wyborczej w kategorii Polska Płyta Roku 2013 oraz 1szą nagrodę Wortalu RateYourMusic.com w kategorii 100 Polskich Płyt 2013). Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz ka.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 28 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *