Rafał Brzozowski – nowa piosenka

rafal-brzozowskiTytuł nowej piosenki Rafała Brzozowskiego to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2017.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Rafała

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Rafała Brzozowskiego zatytułowany “Już wiem”. Kawałek pokazuje nową, bardziej dojrzałą muzycznie twarz wykonawcy. Zapowiada też kolejny album w dorobku artysty.


– To jest piosenka dojrzała, ale ma melodyjny refren dzięki któremu może być piosenką wakacyjną. Podczas wakacji jest dużo emocji – poznajemy nowych ludzi, czasami ludzie się zakochują, ale też rozstają, o tym wszystkim jest ta piosenka – powiedział Rafał.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Wojciech Łuszczykiewicz (lider grupy Video; współpracował przy drugiej płycie Rafała “Mój czas”), natomiast kompozytorem jest Marek Kisieliński.
Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 3 sierpnia 2017 roku. W dniu 30.05.2020 klip ma 3 442 244 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Adam Gawenda, który był również odpowiedzialny za zdjęcia oraz scenariusz (wraz z Mateuszem Dziwisem). W teledysku wystąpili: Mateusz Halczak, Agnieszka Praszałowicz oraz sam wykonawca. Klip jest bardzo klimatyczny, dominuje w nim bowiem nastrój nostalgii, a zarazem jest wysmakowany artystycznie.
Czy produkcja powtórzy sukces hitu 36-letniego artysty pt. “Tak Blisko”, który na Youtube ma już 20 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Tak Blisko” był najczęściej kupowanym singlem w formacie cyfrowym w Polsce w 2012 i 2013 roku, dzięki czemu dwukrotnie otrzymał od ZPAV wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku. Nutka była ponadto notowana na 2. miejscu listy AirPlay, najczęściej granych numerów w polskich rozgłośniach radiowych. Podczas Eska Music Awards 2012 kompozycja została nagrodzona w kategorii Hit lata.
Rafał Brzozowski karierę rozpoczął od programu “Szansa na sukces”. Potem był członkiem zespołu Emigranci, z którym w 2006 roku wydał album “…I inne utwory”. Artysta zdobył kilka nagród: Eska Music Awards 2012 w kategorii Hit lata, SuperJedynki w kategorii SuperArtysta i SuperWystęp, Telekamery „TeleTygodnia” w kategorii osobowość telewizyjna. Warto wspomnieć, że muzyk w tym roku brał udział w polskich preselekcjach do Konkursu Eurowizji. Zgłosił się z nutką “Sky Over Europe”, z którą ostatecznie zajął 2. miejsce. Rywalizację wygrała Kasia Moś, która ostatecznie reprezentowała Polskę w Kijowie. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 25 listopada 2016 roku krążek “Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 15 numerów. Jest to jego 4 album studyjny. Krążek dotarł do 36. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Na wydawnictwie znalazły się nowe interpretacje polskich przebojów z lat 60. i 70, m.in. kawałki z repertuaru Andrzeja Rybińskiego, Krzysztofa Krawczyka, Marka Grechuty oraz Ewy Bem.
źródło: radiowawa.pl, popheart.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania

Już wiem – odchodzisz
To nic – nie szkodzi
Co dzień powoli nie ma nas
Znów jest zwyczajnie
Nas też co najmniej
Na dwie połowy dzieli czas
Co dzień kolorów jakby mniej
Przez ze mnie tylko wiem
Przez ze mnie znów nie tak
Nie łączy nas nic, już nic, już nic, już jakiś czas hoo
Nie czeka nas nic, tu nic, tu nic, tu nie ma i tak
A nam nie trzeba dowodów, rozmów, listów
Telefonów i domysłów
Nie łączy nas nic, już nic, już nic, już jakiś czas
Już wiem to minie
Za rok, za chwilę
Ja też wierzyłem kjakiś czas
Ze zdjęć, pozorów został cień
Nie jestem sobą, wiem
Nie jestem taki sam
Nie łączy nas nic, już nic, już nic, już jakiś czas hoo
Nie czeka nas nic, tu nic, tu nic, tu nie ma i tak
A nam nie trzeba dowodów, rozmów, listów
Telefonów i domysłów
Nie łączy nas nic, już nic, już nic, już jakiś czas
Na pierwszy wiosny chłód
Za długo czekam już
Na pierwszy sygnał zmian
Nie łączy nas nic, już nic, już nic, już jakiś czas hoo
Nie czeka nas nic, tu nic, tu nic, tu nie ma i tak
A nam nie trzeba dowodów, rozmów, listów
Telefonów i domysłów
Nie łączy nas nic, już nic, już nic, już jakiś czas

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
(airplay)
[13]
POL
(airplay
nowości)
[38]
RMF
[39]
„Tak blisko”[42] 2012 2 2 1
„Katrina” (gościnnie: Liber)[43] 3
„Gdy śliczna Panna”[44]
„Za mały świat”[45] 2013 2
„Nie mam nic” 18 4
„Za chwilę przyjdą święta”[46]
„Magiczne słowa”[47] 2014 18 1 1
„Świat jest nasz”[48]
„Linia czasu”[49]
„Kto” 2015
„Jeden tydzień”
„Słowa na otarcie łez” (oraz Jan Borysewicz)
„Zaczekaj – tyle kłamstw co prawd”[50] 2016 18 1 4
„Sky Over Europe” 2017
„Już wiem” 25 1 3
„–” oznacza, że singel nie był notowany.

Rafał Brzozowski (ur. 8 czerwca 1981 w Warszawie) – polski piosenkarz, były zapaśnik. W wieku 10 lat zaczął grać na pianinie i gitarze. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od udziału w telewizyjnym programie Szansa na sukces w 2002 roku, w którym zdobył wyróżnienie. Gatunki jego muzyki to pop, rock i pop rock. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Tak blisko” ukazała się 7 sierpnia 2012 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 11 piosenek. Krążek dotarł do 12. pozycji notowania OLiS. Serwis Wiadomości24.pl przyznał wydawnictwu ocenę pozytywną. Materiał pokrył się platyną. Rafał twierdzi, że chce, aby jego muzyka chwytała za serca i trafiała do słuchaczy i to akurat mu się udało na tej płycie. Album jest przepełniony emocjami i poza trzema kawałkami, jest spokojny i pozwala na przemyślenia. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl
Artykuł zaktualizowany w dniu 30.05.2020.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 37 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *