Purple Disco Machine – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Purple Disco Machine to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2022 roku to zobacz niżej do listy utworów.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Purple Disco Machine

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka niemieckiego producenta Purple Disco Machine oraz angielskiego zespołu Sophie and the Giants zatytułowana “In the Dark”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2020 roku wydali razem singiel zatytułowany “Hypnotized”. Singiel “In the Dark” to zapowiedź najnowszego krążka pt. “Exotica Deluxe”, który ma się ukazać 4 marca.

Dzięki sprawdzonej formule sukcesu, funkowa produkcja Purple Disco Machine służy jako doskonały akompaniament dla transcendentnych melodii Sophie i emocjonalnej pracy wokalnej, prezentując niezrównaną energię duetu – czytamy w serwisie open.fm.

[…] Słychać jednak, jak na dłoni, że producent dyskretnie miesza elementy muzyczne końca lat 70-tych i osiemdziesiątych. […] Wspomaga go wokalnie Sophie and the Giants i robi to jak zwykle w wdziękiem – czytamy o kawałku w serwisie djpromotion.com.pl.

Gatunki nowej piosenki to House i Nu-Disco. Materiał napisali: Dimitri Tikovoï, Ed Cosens, José Coelho, Oz (Pop), Ryan Sewell, Sophie Scott oraz Purple Disco Machine. Kompozycja została wyprodukowana przez Purple Disco Machine.

Singiel “In the Dark” to następca singla “Rise” (featuring Tasita D’Mour).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 21 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 152 285 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Dimitri Tsvetkov. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Jonas Schneider.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu urodzonego w 1980 roku Niemca pt. “Hypnotized” (nagranego wraz z Sophie and the Giants), który na Youtube ma już 100 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Hypnotized” po zdobyciu 120 milionów streamów oraz dotarciu na 1. miejsce w stacjach radiowych we Włoszech, podbił także polską listę Airplay Chart. “Hypnotized” był najpopularniejszym kawałkiem w stacjach radiowych w Polsce i trzecim w całej Europie. Materiał pokrył się pięciokrotną platyna. W artykule opublikowanym w dniu 24-01-2022 serwis open.fm pisze: Ich poprzednia współpraca “Hypnotized” przekroczyła 350 milionów streamów, uzyskała wiele platynowych certyfikatów w całej Europie oraz zajęła 9. miejsce na globalnych listach przebojów Shazam, w tym na 1. miejscu w Polsce.

W ciągu ostatnich kilku lat, Purple Disco Machine ugruntował swoją pozycję jako wiodący producent muzyki elektronicznej. Purple Disco Machine robili już remiksy dla największych gwiazd od Duy Lipy, przez Foals do Eltona Johna. To projekt, który stał się już instytucją w świecie muzyki tanecznej i nowoczesnego disco.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów artysty zamyka wydany 15 października 2021 roku krążek “Exotica”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunku Nu-Disco. Płyta zawiera 14 numerów. Materiał składa hołd latom 80. i artystom, którzy inspirowali Niemca na drodze do stania się uznanym na całym świecie producentem. Wydawnictwo zawiera wszystkie elementy jego ulubionych nutek z całej dekady – od synth popu z Wielkiej Brytanii, przez style Italo disco Morodera, funk Prince’a, electro soul R&B Luthera Vandrossa, aż po wpływy George’a Michaela i Quincy’ego Jonesa.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 24 lut 2022 w San Antonio, TX, US, 1902, a kolejny na wydarzeniu pn. EDC Mexico, które ma miec miejsce w dniach 25-27 lut 2022 w Mexico City, Mexico.

Sophie and the Giants, czasem skracane także do SATG – brytyjska grupa muzyczna założona w 2015 w Sheffield. Zadebiutowali w 2018 roku z singlem „Monsters”. Ich debiutancka EP-ka zatytułowana ‘Adolescence’ ukazała się w 2018 roku. Najbliższy koncert formacji ma się odbyć na wydarzeniu pn. Rock For People, które ma mieć miejsce w dniach 15-18 cze 2022 w Hradec Králové, Czech Republic, Outdoor, a kolejny 24 listopada 2022 w Cologne, Germany, Yuca.

źródło: open.fm, radiozw.com.pl, djpromotion.com.pl, discogs.com, | radioswinoujscie.pl, open.fm, radioszczecin.pl, cgm.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “In the Dark”

[Verse 1]
I got lost in the wilderness
I thought I was surely fallin’ apart
The pain you caused cut so deep
Truly was a work of art

[Pre-Chorus]
I don’t care what they say
I’m gonna do it anyway (Ooh-ooh)
It’s the only thing I see
Always staring back at me (Ooh)

[Chorus]
I’ve been left in the dark
Standing cold in the night
Memories of your taste, I’ve been holding on tight
Falling apart and I’m living a lie
All of this time
I’ve been loving a lie

[Verse 2]
Pulled me in with your words so sweet
Every time I ignored the sign
Redemption’s mine on the day I leave
Fallin’ for you was my only crime

[Pre-Chorus]
I don’t care what they say
I’m gonna do it anyway (Ooh-ooh)
Yeah, it’s the only thing I see
Always staring back at me (Ooh)

[Chorus]
I’ve been left in the dark
Standing cold in the night
Memories of your taste, I’ve been holding on tight
Falling apart and I’m living a lie
All of this time
I’ve been loving a lie

[Post-Chorus]
Ooh-ooh
Am I going under?
Ooh-ooh
Should my heart surrender?
Ooh-ooh (Ooh)
Am I going under?
Ooh-ooh
Should my heart surrender?

[Bridge]
Am I going under?
Should this heart surrender?
Ooh-ooh
Am I going under?
Ooh-ooh

[Chorus]
I’ve been left in the dark
Standing cold in the night
Memories of your taste, I’ve been holding on tight
Falling apart and I’m living a lie
All of this time
I’ve been loving a lie

[Post-Chorus]
Ooh-ooh
Am I going under?
Ooh-ooh
Should my heart surrender?
Ooh-ooh (Ooh)
Am I going under?
Ooh-ooh
Should my heart surrender?

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Pozycje na listach
GER
[5]
AUT
[6]
BEL
(FL)
[7]
“Let It Whip” 2012
“Need Someone” 2013
“My House / These Sheets”
(with James Silk)
“Move or Not”
“People” (with Teenage Mutants) 2014
“Something About Us”
“Musique”
“Get Lost” (with Teenage Mutants) 2015
“Soul So Sweet”
(featuring Natalie Conway)
“L.O.V.E.”
(with Boris Dlugosch)
“Set It Out”
(with Boris Dlugosch)
2016
“Sambal”
“Counting on Me”
(with Airplane featuring Aloe Blacc)
“Body Funk” 2017
“Devil in Me”
(featuring Joe Killington and Duane Harden)
“Dished (Male Stripper)” 2018
“Encore” (featuring Baxter)
“Love for Days”
(with Boris Dlugosch and Karen Harding)
“In My Arms” 2020
“Hypnotized”
(with Sophie and the Giants)
11 23 9
“Exotica”
(featuring Mind Enterprises)
“Fireworks”
(featuring Moss Kena and The Knocks)
2021 32 34 36
“Playbox”
“Dopamine”
(featuring Eyelar)
34 52 19
“Rise”[27]
(featuring Tasita D’Mour)
“In the Dark”
(oraz Sophie and the Giants)
2022 72 19
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Jego najnowszy remiks to utwór “Magic”, którego oryginalnym wykonawcą jest Kylie Minogue.

Purple Disco Machine (Tino Schmidt, znany również jako Tino Piontek, ur. 1980 w Dreźnie) to niemiecki producent muzyki disco i house oraz DJ. Artysta ma na swoim koncie wiele osiągnięć, chociaż to jego przełomowy hit “My House ” z 2013 r. naprawdę wyniósł Purple Disco Machine na nowe wyżyny. 3 października 2017 wydał swój debiutancki album “Soulmatic” nakładem australijskiej wytwórni Sony Music Entertainment. Płyta jest utrzymana w gatunkach House oraz Nu-Disco i zawiera 13 piosenek. Album zrodził dwa wielkie single: światowy przebój klubowy “Body Funk” oraz radiowy przebój “Devil In Me Featuring Joe Killington & Duane Harden”. Czytaj więcej (en)
źródło: en.wikipedia.org oraz purplediscomachine.com

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 297 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *