Pink – Walk Me Home

PinkJakiś czas temu ukazał się nowy utwór amerykańskiej piosenkarki Pink zatytułowany “Walk Me Home”. Singiel promuje najnowszy album studyjny artystki “Hurts 2B Human”, który ukazał się 26 kwietnia 2019 roku nakładem wytwórni płytowej RCA. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 13 kawałków. Krążek zawiera gościnnych wykonawców: Wrabela, Khalida, Cash Cash oraz Chrisa Stapletona. Album zadebiutował na pierwszym miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200. W Wielkiej Brytanii Hurts 2B Human zadebiutował na pierwszym miejscu w UK Albums Chart, wyprzedzając swojego najbliższego konkurenta album The Balance artysty Catfish and the Bottlemen o 22 000 sztuk. Stał się on jej trzecim krążkiem, który osiągnął szczyt listy. W następnym tygodniu płyta pozostała na szczycie listy i uzyskała srebrny certyfikat British Phonographic Industry (BPI), oznaczający 60 000 sprzedaży. Stała się ona jej pierwszym albumem, który spędził ponad tydzień na szczycie w kraju. Hurts 2B Human otrzymał ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W Metacritic album uzyskał średni wynik 71 na podstawie ośmiu recenzji. Hurts 2B Human jest ósmym albumem studyjnym Pink.
Nowy numer Pink wykonała premierowo w programie “The Ellen DeGeneres Show”. Po premierze krytyczna reakcja była pozytywna w stosunku do utworu. Komercyjnie kawałek osiągnął umiarkowany sukces i znalazł się w pierwszej dziesiątce w kilku krajach, w tym Irlandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Gatunek piosenki to pop. Autorami tekstu są P!nk, Scott Harris i Nate Ruess. Kompozycja została wyprodukowana przez Kyle Moormana oraz Petera Thomasa.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 21 marca 2019 roku. Na chwilę obecną klip ma 27 052 132 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował australijski reżyser Michael Gracey (twórca musicalu “Król rozrywki” z Hugh Jackmanem). Czy produkcja powtórzy sukces hitu Amerykanki pt. „Just Give Me a Reason” (z gościnnym udziałem Nate Ruess), który na Youtube ma już 1 miliard wyświetleń? Zobaczymy.
Pink zadebiutowała w 2000 roku. Ma na swoim koncie siedem studyjnych albumów. Aż 15 jej singli trafiło do pierwszej dziesiątki listy Billboard 100. Sprzedała ponad 60 milionów płyt i 84 milionów singli na całym świecie. Jest laureatką trzech nagród Grammy, a także jednej Emmy, dwóch nagród Billboard Music, siedmiu statuetek MTV VMA oraz dwóch MTV EMA. Jej przedostatnia płyta “Beautiful Trauma” zdobyła w Polsce certyfikat złotej płyty. Przypominamy, że artystka 20 lipca 2019 roku zagra koncert w Warszawie na Stadionie Narodowym w ramach trasy „Beautiful Trauma World Tour”. Na powrót Pink do Polski trzeba było czekać 15 lat. W 2004 roku wystąpiła jako jedna z gwiazd Open’er Festival w Gdyni. Oprócz Warszawy na liście europejskich koncertów znalazło się m.in. pięć niemieckich miast oraz Amsterdam i Paryż. Najbliższe koncerty 39-latki odbędą się 13 i 14 maja 2019 w Scotiabank Arena, Toronto, ON, Canada, a kolejny koncert 17 maja 2019 w Bell Centre, Montreal, QC, Canada.
źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, msn.com, terazmuzyka.pl, uptone.pl, songkick.com, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Pink

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst utworu “Walk Me Home”

[Verse 1]
There’s somethin’ in the way you roll your eyes
Takes me back to a better time
When I saw everything is good
But now you’re the only thing that’s good
Tryna stand up on my own two feet
This conversation ain’t coming easily
And darlin’, I know it’s getting late
So what do you say we leave this place?
[Chorus]
Walk me home in the dead of night
I can’t be alone with all that’s on my mind, mhm
So say you’ll stay with me tonight
‘Cause there is so much wrong goin’ on outside
[Verse 2]
There’s somethin’ in the way I wanna cry
That makes me think we’ll make it out alive
So come on and show me how we’re good
I think that we could do some good, mhm
[Chorus]
Walk me home in the dead of night
I can’t be alone with all that’s on my mind, mhm
So say you’ll stay with me tonight
‘Cause there is so much wrong goin’ on outside
[Bridge]
Ooh-ooh, ooh-ooh
Ooh-ooh-ooh, ooh-ooh-ooh
[Chorus]
Walk me home in the dead of night
‘Cause I can’t be alone with all that’s on my mind
Say you’ll stay with me tonight
‘Cause there is so much wrong goin’ on
Walk me home in the dead of night
I can’t be alone with all that’s on my mind
So say you’ll stay with me tonight
‘Cause there is so much wrong, there is so much wrong
There is so much wrong goin’ on outside
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 10 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *