Piękni i Młodzi – Wirują Światła

Piekni i MlodziW sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Piękni i Młodzi zatytułowany “Wirują Światła”. Kompozycja jest odświeżoną wersją kawałka “Wirują światła”, którą wykonywała oryginalnie grupa Imperium. Z pewnością dzięki Pięknym i Młodym numer otrzyma nowe życie. Formacja kompozycję przygotowała specjalnie na Festiwal Weselnych Przebojów w Mrągowie.
Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorką tekstu jest Katarzyna Krysztopa, natomiast kompozytorem jest Mirosław Krysztopa.
Oficjalny audiotrack do nowego utworu na Youtube ukazał się 16 sierpnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 932 348 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. „Ona jest taka cudowna”, który na YT ma już 75 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Warto dodać, że Piękni i Młodzi od kilku lat z sukcesem podbijają rynek muzyczny. Jest to jeden z najpopularniejszych teamów w branży, który przechodzi swój renesans. Formacja przyzwyczaiła swoich fanów do wysokiego poziomu muzycznego. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię grupy zamyka wydany 9 czerwca 2017 roku krążek “Tak już bez ciebie”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Vanila Records. Album jest utrzymany w gatunku disco polo i zawiera 15 kompozycji. Jest to ich druga płyta. Najbliższy koncert formacji odbędzie się 13 października 2019 na wydarzeniu pn. I Podkarpacka Gala DISCO POLO – KROSNO 2019 w miejscowości Krosno (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.), a kolejny 8 listopada 2019 w miejscowości Nysa (Hala Nysa).
Grupa Imperium powstała prawie 30 lat temu. Do ich największych przebojów należały piosenki Jesteś mym snem, Halina, Żółte tulipany, Takich oczu jak ty nie ma nikt czy Hej dziewczyno. Aktualnie liderem Imperium jest Mirosław Krzysztopa. Obok niego występują w zespole Ireneusz Korolczuk i grupa tancerzy.
źródło: disco-polo.info, pl.wikipedia.org, radiowawa.pl, i inne
Posłuchaj nowej piosenki Piękni i Młodzi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst kawałka

Wirują światła, tańczy świat
Nic się nie liczy oprócz nas
Cudowna chwila wiecznie trwa
Widzę Cię co dzień, mijasz mnie
O jedno tylko spytać chcę
Czy weźmiesz w dłonie swoje dwie mój los?
Czy będziesz przy mnie w każdy dzień, w każdą noc?
Ref.:
Wirują światła, tańczy świat
Nic się nie liczy oprócz nas
To, co nas łączy wiecznie trwa, wiecznie trwa
Wirują światła, tańczy świat
Nic się nie liczy oprócz nas
Cudowna chwila wiecznie trwa
Wzrokiem przesyłasz myśli swe
W radosnej twarzy widać, że
Pragniesz przez życie ze mną iść, a ja
Zostawię wszystko, a mój świat Tobie dam
Ref.:
Wirują światła, tańczy świat
Nic się nie liczy oprócz nas
To, co nas łączy wiecznie trwa, wiecznie trwa
Wirują światła, tańczy świat
Nic się nie liczy oprócz nas
Cudowna chwila wiecznie trwa (2 x)

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 53 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *