Peja – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Pei to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Peji

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiego rapera Pei zatytułowany “Dziewczyna Ze Snu” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Kartky).
Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 18 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 909 149 wyświetleń na Youtube. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 43-latka pt. „Oddałbym” (jako Slums Attack), który na Youtube ma już 10 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że w klipie do singla „Oddałbym” obok Pei i DJ-a Decksa gościnnie występują O.S.T.R. oraz członek Gang Starr Foundation – Jeru The Damaja. Teledysk miał swoją premierę w pierwszą rocznicę śmierci Guru – współzałożyciela legendarnej formacji Gang Starr. Wideoklip był pierwszym materiałem promującym krążek “Reedukacja”.
Warto wspomnieć, że Peja to artysta doskonale znany chyba całemu pokoleniu Polaków, wychowanemu na rapie lat 90. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawcy zamyka wydany 21 września 2019 roku krążek “G.O.A.T.”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej RPS Enterteyment. Płyta zawiera 14 kawałków i utrzymana jest w gatunku hip hop. Wydawnictwo w całości wyprodukowane jest przez Magierę (White House Records) jak w poprzednim przypadku (25_godzin) stanowi wypadkową pomysłów Rycha wsparta producenckim doświadczeniem tego pierwszego. W dniu premiery krążka, w poznańskiej Arenie odbyła się druga odsłona festiwalu Hip-Hop Fever, podczas której Peja świętował wydanie nowego materiału oraz swoje urodziny. Artysta zaprosił do wspólnego świętowania m.in. Płomień 81, Hemp Gru, Piha, Kaza Bałagane, Young Igiego i wielu, wielu innych. Na kanale wykonawcy pojawił się fragment koncertu, dzięki któremu możemy usłyszeć, jak wyglądało połączenie sił gospodarza wieczoru i towarzyszącego mu RPS Bandu. G.O.A.T. jest siódmym solowym albumem Pei. Co ciekawe, płyta została nagrana w ciągu 37 studyjnych godzin, jednak jak podkreśla jej autor: “tempo ekspres ale forma znakomita”.


“Album jest dobry, ale wydaje mi się, że sporo brakuje mu do wybitnego. Porządną robotę zrobił na G.O.A.T. Magiera. Przeróżne podkłady szyte na miarę niczym garnitur, zasługują na wyróżnienie. […] Co do zawartości – przesłuchane wielokrotnie, jest przyjemnie nie powiem, styl taki z jakim utożsamiany jest artysta, a przede wszystkim styl z jakim utożsamiany powinien być rap” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie nakompaktach.pl.

Najbliższy koncert Pei ma się odbyć 05-09-2020 w miejscowości Wrocław (Dolnośląskie), a kolejny 18-09-2020 w miejscowości Poznań (Wielkopolskie).
Kartky, właśc. Jakub Jankowski (ur. 1 listopada 1989 roku w Radomsku) – polski raper, wychowany w Bytomiu. Od października 2015 jest członkiem wytwórni QueQuality, należącej do rapera Quebonafide. W 2019 roku założył swoją wytwórnie Outside of Society (na YouTubie kanał działa pod nazwą OU7SIDE), na której konto od 22 grudnia 2019 roku wypuszcza swoje single. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Outside”, który ma już 29 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 2 sierpnia 2019 roku krążek “Dom na skraju niczego”. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 02-10-2020 w miejscowości Rzeszów (Podkarpackie).
źródło: muzyka.interia.pl, nakompaktach.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania

Peja:
Imprezowa, lubi jazz, zgrabna dama, domatorka,
Zwariowana nimfomanka, uczuciowa, miła w lokach.
Górska podróżniczka, przyjaciółka, humanistka,
Subtelna, poliglotka, ładna, ruda, dziwna w szpilkach.
Punktualna, lubi zjeść, mądra i zadbana fanka,
Fajna blondi, niepaląca, porządna, elegancka.
Odważna, błyskotliwa, ciemnooka, romantyczka,
Kobieca, pewna siebie, lekkomyślna, artystka.
Normalna, dumna kotka, fanka kina, bez pruderiat,
Pełne usta, przebojowa, atrakcyjna, niezbyt święta.
Waleczna, nazbyt spięta, rozsądna, hostessa,
Wrażliwa, uzdolniona, sympatyczna, biega w dresach.
Zachłanna, próżna, bystra, hetera, trzyma dystans,
Z tytułem naukowym, opalona, egzotyczna,
Egocentryczna, zazdrosna, piękna,
Bliska mojego ideału, który znaleźć pora przyszła…
Kartky
Biała noc nie jest dla mnie, ja lubię wszystko co czarne
Jak się spotkamy gdzieś w ponury dzień, nie powiem “ciii…”
Zgadnij, kochanie, jest misja na pustostanie
Znam parę wejść plus to na księżyc, będziesz jak nikt
Nikomu nie mów o tym miejscu, dziewczyno
Oddam ci kurtkę z numerem siedem, jak spadnie deszcz
Burza pozorów bez słów, które popłyną
Zabiera tylko twój cenny czas, mojego nie
Dobra, idziemy, na prawdę chcesz zrobić to wszystko dla chwili?
Nie masz na imię Emily, ale niech będzie jak chcesz
Przegryza wargi i się wcale nie martwi
Kładzie mi palec na ustach i mówi: “ciii… chodźmy gdzieś”
Kiedy tak patrzę na twarze spalone jak słońce w zenicie
Mam parę pomysłów, a jeden z nich, to wyjść i pożegnać się z życiem
I kiedy tak patrzę w jej oczy szalone jak moje spowite błękitem
Myślę, że wygrałem życie, ty nie?

Lista utworów

1. (Z)robię szmal (feat.PTP)
2. 0.30
3. 3 litery
4. 997
5. A ja jestem pomidorem
6. All Inclusive
7. Anty Liroy
8. Arka Gdynia rugby
9. Bez komentarza
10. Bo to polska
11. Dziewczyna Ze Snu
Pozostałe utwory są na tej stronie
Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Podziały” u boku Younga Multi.
Peja, właściwie Ryszard Waldemar Andrzejewski (ur. 17 września 1976 w Poznaniu) – polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca związany z kulturą hip-hopową, występujący również jako Onomato, Onomatopeja, Rychu Peja SoLUfka, Sykuś oraz Charlie P. Andrzejewski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Slums Attack, której był współzałożycielem. W 2002 roku wraz z zespołem otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Artykuły o jego twórczości ukazały się w czasopismach „The New York Times” i „The Source”. W 2010 r. (inne źródło podaje 2005) otrzymał od Polskiego Związku Judo srebrną odznakę za wkład w sport w kraju. dorastał w rodzinie robotniczej w poznańskiej dzielnicy Jeżyce, nagrywając w domu swoje pierwsze kasety demo. W 1993 roku założył wraz ze swoim rapowym kolegą Marcinem Kostrzewskim (Ajsmen) polską grupę rapową Slums Attack (znaną również jako SLU GANG). Gdy Ajsmen opuścił grupę, dołączył do niej Dariusz Działek (DJ Decks), z którym kontynuował projekt Slums Attack. Ryszard współpracował z takimi artystami jak Born Juices, Bolec, Wiśnia, WWO, Zipera, Glon, Włodi, Hemp Gru, Popek, Sweet Noise, Gural, Nagły Atak Spawacza. Gatunki jego muzyki to hip-hop, hardcore rap i świadomy hip-hop. Jego debiutancka płyta zatytułowana “Styl życia G’N.O.J.A.” ukazała się 6 grudnia 2008 roku nakładem wytwórni płytowej Fonografika i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 22 piosenki. Krążek dotarł do 16. miejsca na liście OLiS w Polsce. Wydawnictwo osiągnęło status platynowej płyty. Na albumie gościnnie występują: Kaczor, Biguś, Sandra, Czwórka, RDW, Brahu, PTP. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 2,5 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast Rapportal.pl dał wydawnictwu ocenę 8.7/10. Klasyczny dziś pierwszy solowy album Rycha Peji (ponad 90 minut muzyki) wrócił jako reedycja w zremasterowanej wersji i dodatkami na 2 CD.

“Album zyskał status platynowej płyty (ponad 50 tys sprzedanych egzemplarzy) przez fanów oceniany najwyżej w solowym dorobku Rycha ze względu na różnorodność muzyczną i hulaszcze teksty tytułowego bohatera – G’N.O.J.A.” – czytamy na stronie preorder.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, de.wikipedia.org, fr.wikipedia.org oraz preorder.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 655 razy, 12 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.