Peja – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Pei to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Peji

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Pei (jako Slums Attack) zatytułowana “Paradoks Szympansa”. Wideoklip do tego kawałka promuje najnowszą płytę EP-kę artysty “AR-15”, która ukazała się 18 grudnia 2020 roku nakładem wytwórni płytowej RPS Enterteyment. Minialbum utrzymany jest w gatunku Hip-hop i zawiera 9 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Goście na EP-ce to m.in: Kool G Rap, M-Dot, Hans, Deep (Pięć Dwa), Iceman, Gandzior i Fazi. Krążek ukazał się w limitowanym nakładzie pięciu tysięcy sztuk. Wszystkie beaty na tym albumie wyprodukował Magiera.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop. Autorem tekstu jest Peja. Kompozycja została wyprodukowana przez Magierę.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 5 lutego 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 490 576 wyświetleń na Youtube. Realizacją wideokipu zajał się Igor Wojtkowiak. Teledysk został nakręcony na dachu jednego z poznańskich budynków. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 44-letniego artysty pt. “Stoprocent Tour” (nagranego wraz z Guralem, Kaczorem, Pihem, Borixonem, Kajmanem, Sobota, Miodu), który na Youtube ma już 19,3 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Peja to jeden z najpopularniejszych i najbardziej zasłużonych artystów dla polskiego rapu. Peja to artysta doskonale znany chyba całemu pokoleniu Polaków, wychowanemu na rapie lat 90. Muzyk był członkiem kultowego składu Slums Attack, z którym nagrał m.in. słynny przebój “Głucha noc”. Jego albumy rozeszły się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy w Polsce. Muzyk jest m.in. laureatem nagrody Fryderyka. Najbliższy koncert rapera ma się odbyć 27-02-2021 w miejscowości Kraków.

17 września 2020 nakładem wytwórni płytowej RPS Enterteyment ukazał się krążek rapera zatytułowany “Black Album” (jako Slums Attack). Płyta jest utrzymana w gatunku hip-hop i zawiera 18 numerów. Krążek w całości wyprodukował Magiera. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Na Black album gościnnie wystapili: Lukasyno, Big Shug, Smoothe da Hustler, Oxon oraz Ero. Materiał pokrył się złotem. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek.

“Kompakt jest godny polecenia dla tych, którzy tęsknią za dobrym rapem i dla tych, którzy chcą wiedzieć jak on powinien wyglądać. Bez żadnych udziwnień, może nawet nieco archaicznie, ale tak właśnie to ma lecieć. Nie ma śpiewania, nie ma autotune tylko surowe wersy, konkretne punche i spokój” – napisano w recenzji płyty w serwisie nakompaktach.pl.

“Bity na Black Albumie są różnorodne, kapitalnie zaaranżowane, o dobrym brzmieniu i własnym klimacie. Nawet jeśli sięgają po elementy nowych stylistyk, to robią to na własnych warunkach” – napisano w recenzji krążka w serwisie newonce.net.

“I tak to się robi, bo kolejny longplay w bogatym katalogu poznaniaka to nie tylko jedna z lepszych jego płyt, ale również w tym roku w polskim rapie” – napisano w recenzji albumu w serwisie muzyka.interia.pl.

Pod koniec stycznia Rychu zakomunikował, że jego nową produkcją będzie płyta zatytułowana Ricardo. Album na sklepowe półki trafić ma jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku. Za warstwę muzyczną również odpowiedzialny jest – tradycyjnie już – Magiera.

Slums Attack – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop, znana również jako SLU, zaliczana do prekursorów gatunku w Polsce. Powstała w 1993 roku w Poznaniu z inicjatywy Ryszarda Andrzejewskiego znanego jako Peja i Marcina Maćkowiaka występującego pod pseudonimem Iceman. Od 1998 roku skład Slums Attack stanowili Andrzejewski oraz Dariusz Działek znany jako DJ Decks. Z końcem 2015 roku Działek opuścił formację.

źródło: rytmy.pl, | nakompaktach.pl, newonce.net, muzyka.interia.pl, plejada.pl, gala.pl, rytmy.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Paradoks Szympansa”

[Zwrotka 1]
Wciąż mówili mi bym dorósł zmądrzał, Żeby na poważnie traktowali mą postać
Nikt nie zrozumiał zasadności mych postaw
Nie mieli szansy poczuć tego wkurwu poznać!
Sprawa na ostrzu noża, mówią znów się pogrąża
Tak odbijał się jak kula bilardowa ileż można?
W końcu jestem ósemką często wpadałem w dołki
A na oczko w Black Jacku rokowania były skromne
Jakież zdumienie kiedy rozjebał ten bank
Szach mat, Jackpot, Young Blood, Bolo Young
Mały Pe co reprezentuje ten SLU GANG
Wielki Szu przejrzał grę którą tak dobrze znał
Rap gra to kał ja reprezentuję prawdę
Zawsze mówię otwarcie o tym jak jest naprawdę
I powoduje zwarcie te niesprawne instalacje
Mają przede mną respеkt już zgłaszają awarię

[Refren]
Wciąż mówili bym dorósł, powtarzali bym zmądrzał (paradoks, paradoks)
To paradoks szympansa jak umysłem zarządzać (paradoks, paradoks)
Powtarzali bym zmądrzał, wciąż mówili bym dorósł (paradoks, paradoks)
To paradoks szympansa i tu masz na to dowód (paradoks, paradoks)

[Zwrotka 2]
Wodzę wzrokiem po lesiе betonowych silosów
Stojąc na dachu odczuwam jak to miasto oddycha
Mocny wiatr chciałby zmierzwić to co zostało z włosów
Czuje się wolny, bo znowu jesień, klimaty Rycha
Trafione w dychę dlatego sens jest by się odezwać
Kradniesz moje historie to lepiej nawijać przestań
Miłośnik mięsa od dziecka jestem mega gadułą
Bo składam wersy a nie zeznania jak ten co rurą
Ja związany z kulturą, mutują style i myślą
Że dzieciaki to łykną jako prawdziwy hip hop
Te kluby nocne reprezentują czerwoną zonę
A w nich dobre kumpele choć nie materiał na żonę
Szczerzy tylko po dragach, napierdalają bragga
Rano moralniak i dramat o niespełnionych planach
Znów dałeś plamę? Brunatna jucha na nowych ciuchach
Gdzie są korzyści, że chciałeś się tu wozić jak 2 PAC?

[Refren]
Wciąż mówili bym dorósł, powtarzali bym zmądrzał (paradoks, paradoks)
To paradoks szympansa jak umysłem zarządzać (paradoks, paradoks)
Powtarzali bym zmądrzał, wciąż mówili bym dorósł (paradoks, paradoks)
To paradoks szympansa masz na to dowód (paradoks, paradoks)

Lista utworów

1. (Z)robię szmal (feat.PTP)
2. 0.30
3. 3 litery
4. 997
5. A ja jestem pomidorem
6. All Inclusive
7. Anty Liroy
8. Arka Gdynia rugby
9. Bez komentarza
10. Bo to polska
11. Dziewczyna Ze Snu (feat. Kartky)
12. Maybach (jako Slums Attack)
13. Paradoks Szympansa (jako Slums Attack)
Pozostałe utwory są na tej stronie

Ostatnio wystąpił również gościnnie (wraz z Intruz-em) w utworze „Bagaż” u boku Nizioła.

Peja, właściwie Ryszard Waldemar Andrzejewski (ur. 17 września 1976 w Poznaniu) – polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca związany z kulturą hip-hopową, występujący również jako Onomato, Onomatopeja, Rychu Peja SoLUfka, Sykuś oraz Charlie P. Andrzejewski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Slums Attack, której był współzałożycielem. W 2002 roku wraz z zespołem otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Artykuły o jego twórczości ukazały się w czasopismach „The New York Times” i „The Source”. W 2010 r. (inne źródło podaje 2005) otrzymał od Polskiego Związku Judo srebrną odznakę za wkład w sport w kraju. dorastał w rodzinie robotniczej w poznańskiej dzielnicy Jeżyce, nagrywając w domu swoje pierwsze kasety demo. W 1993 roku założył wraz ze swoim rapowym kolegą Marcinem Kostrzewskim (Ajsmen) polską grupę rapową Slums Attack (znaną również jako SLU GANG). Gdy Ajsmen opuścił grupę, dołączył do niej Dariusz Działek (DJ Decks), z którym kontynuował projekt Slums Attack. Ryszard współpracował z takimi artystami jak Born Juices, Bolec, Wiśnia, WWO, Zipera, Glon, Włodi, Hemp Gru, Popek, Sweet Noise, Gural, Nagły Atak Spawacza. Gatunki jego muzyki to hip-hop, hardcore rap i świadomy hip-hop. Jego debiutancka płyta zatytułowana “Styl życia G’N.O.J.A.” ukazała się 6 grudnia 2008 roku nakładem wytwórni płytowej Fonografika i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 22 piosenki. Krążek dotarł do 16. miejsca na liście OLiS w Polsce. Wydawnictwo osiągnęło status platynowej płyty. Na albumie gościnnie występują: Kaczor, Biguś, Sandra, Czwórka, RDW, Brahu, PTP. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 2,5 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast Rapportal.pl dał wydawnictwu ocenę 8.7/10. Klasyczny dziś pierwszy solowy album Rycha Peji (ponad 90 minut muzyki) wrócił jako reedycja w zremasterowanej wersji i dodatkami na 2 CD.

“Album zyskał status platynowej płyty (ponad 50 tys sprzedanych egzemplarzy) przez fanów oceniany najwyżej w solowym dorobku Rycha ze względu na różnorodność muzyczną i hulaszcze teksty tytułowego bohatera – G’N.O.J.A.” – czytamy na stronie preorder.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, de.wikipedia.org, fr.wikipedia.org oraz preorder.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 2 365 razy, 3 wizyt dzisiaj)

1 komentarz do wpisu “Peja – nowa piosenka”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *