Paweł Tur – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Pawła Tura to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Pawła Tura zatytułowana “Labirynty”. Kawałek pokazuje inne oblicze wykonawcy, wyznaczając jednocześnie nowy kierunek w karierze artysty.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Wojciech Byrski, natomiast kompozytorami są Marcin Kindla oraz Łukasz Drozd.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 21 maja 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 10 362 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Pascal Pawliszewski. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Pascal Pawliszewski. W teledysku wystąpili: Paweł Tur, Wojciech Sitnik, Tomasz Jędrzejewski, Kacper Pietrzyk, Magdalena Perlińska, Patrycja Galach, Bartosz Obuchowicz, Grzegorz Kijkowski,Gosia Budzińska, Wiktoria Kainka, Bartek Lorek.

W opisie pod wideo czytamy:

“Wręcz odwrotnie i inaczej” – Paweł Tur prezentuje singiel “Labirynty”. Utwór to refleksja nad naszym postrzeganiem rzeczywistości, uleganiu pozorom i pochopnym wydawaniem osądów, zaś teledysk jest metaforą, która demaskuje choć trochę tę nieprawdziwą rzeczywistość.

– Jako reżyser korzystam z możliwości wypowiedzenia się dany temat, szczególnie gdy dotyczy to szerszego kontekstu rzeczywistości – tłumaczy reżyser klipu. – Cieszę się, że są tacy artyści jak Paweł, którzy podpisują się pod taką wizją.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu artysty pt. “Tanki”, który na YouTube ma już 1,5 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka “Tanki” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy. Zarówno w tekście kompozycji jak i klipie do niej odnaleźć można wiele symboliki. Paweł wykonał kawałek m.in. na finale konkursu Miss Polonia.

Paweł Tur to wspaniały muzyk, wokalista, artysta, który kocha scenę ze wzajemnością. Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 17-07-2021 w miejscowości Wrocław.

źródło: klodzko.naszemiasto.pl, | netfan.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, klodzko.naszemiasto.pl, muzyka.dlastudenta.pl, YouTube, koncertomania.pl, i inne

Szukając prawdy łatwo zgubić się
I krzywdę zrobić nieświadomie
Szczęśliwy nie jest ten kto więcej wie
I zna odpowiedź
Świat naprawiasz nie pomagasz
Gdy od siebie nie zaczynasz dużych zmian
Na dzienne światło wyciągnąć łatwo
Co to da

Stop!!!
Wszystko to co widzisz nie jest tak
Wręcz odwrotnie i inaczej
Stop!!!
Wszystko to co myślisz nie jest tak
Ale coś innego znaczy
Iluzja trwa
Dookoła nas
Labirynty krzywych luster
Pozorów gra
To gra na czas
Labirynty krzywych luster

Nieodgadnione także urok ma
Nie musi wcale być odkryte
Świat bez tajemnic traci cały czar
Jest oczywisty
Cudze sprawy są ciekawe
Ale swoje chcesz zostawić sobie sam
Na dzienne światło wyciągnąć łatwo
No i masz


Lista utworów

1. Tanki
2. Wilk
3. Wiosna
4. Damy Radę
5. Zaświeć Mi
6. Labirynty

“Paweł Tur – polski wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów – wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej” – czytamy na oficjalnej stronie piosenkarza. Paweł pochodzi z Bystrzycy Kłodzkiej. Ukończył studia dziennikarskie, a także szkołę muzyczną. Gra na gitarze. Karierę rozpoczął w grupie Centrala 57. W artykule opublikowanym w dniu 01.07.2020 w serwisie teleexpress.tvp.pl czytamy: “Paweł Tur ma trzydzieści jeden lat”. Gatunek jego muzyki to pop. Jego debiutancka solowa płyta zatytułowana “Wilk” ukazała się 20 października 2020 roku. Album zawiera 15 piosenek i jest utrzymany w gatunku Pop Rock. Teksty nutek stworzył Wojciech Nowak, a tytułowy tekst do „Wilk” napisał samodzielnie Paweł Tur. Natomiast za muzykę odpowiadają min. Paweł Tur, Krzysztof Witos, Adrian Owsianik i Paweł Jakimiak.

“Bardzo dobrze wspominam wspólną muzyczną drogę z Centrala57, to był wspaniały czas, wydaliśmy wiele płyt, zagraliśmy mnóstwo koncertów. Dziękuję chłopakom za wspólny i bardzo dynamiczny czas. Jak u każdego z nas przychodzi moment na zmiany, postanowiłem iść własną drogą muzyczną, moja debiutancka solowa płyta to muzyczny „pomost” pomiędzy tym co się zakończyło a tym co przede mną” – powiedział Paweł w wywiadzie udzielonemu serwisowi polskaplyta-polskamuzyka.pl.

“Nie da się ukryć, że „Wilk” to propozycja skierowana do słuchacza poszukującego wartościowych piosenek radiowych. […] Nie jest to album rewolucyjny, ale przypominający, że prosta piosenka pop z gitarowym sznytem też może być wciąż interesująca” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

źródło: paweltur.pl, eska.pl, teleexpress.tvp.pl, muzyka.dlastudenta.pl oraz polskaplyta-polskamuzyka.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 25 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *