Paweł Domagała – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Pawła Domagały to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Pawła

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Pawła Domagały zatytułowana „Wracaj”. Kawałek to kolejny singiel zapowiadający nowy krążek artysty. Płyta o tym samym tytule ma się ukazać się 20 listopada 2020 roku nakładem wytwórni płytowej Mystic Production. Album będzie trzecią płytą studyjną wykonawcy (a zarazem trzecią w dorobku duetu Domagała i Borowiecki).


– To powrót do pierwszych dojrzałych uczuć, do bezczelnej odwagi, która domaga się, by iść po swoje bez kompromisów ze światem – powiedział Paweł.

– „Wracaj” to też powrót do muzycznej prostoty. Będą też nawiązania do amerykańskiej muzyki gitarowej i folku – dodaje Łukasz Borowiecki.

12 listopada ma wystartować trasa koncertowa promująca ten materiał.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Paweł Domagała, natomiast kompozytorami są Paweł Domagała i Łukasz Borowiecki (Łukasz jest również producentem muzycznym nutki).
Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YT ukazało się 31 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 216 027 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Paweł Łukomski (twórca wideo do poprzednich singli Pawła Domagały „Weź nie pytaj”, „Wystarczę ja” i „Popatrz na mnie”), który również odpowiadał za zdjęcia.
Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od artysty o pseudonimie Sławomir:

“Cześć tu Sławomir. Paweł teledysk na światowym poziomie. Gratulacje!!!” – SŁAWOMIR gwiazda Rock Polo.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 36-letniego artysty pt. „Weź nie pytaj”, który na Youtube ma już 124 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Weź nie pytaj” znalazł się na szczycie list: Airplay – Top, Airplay – Nowości i Airplay TV (AirPlay – Top to oficjalna lista stu kawałków najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień na stronie Związku Producentów Audio-Video). W 2019 roku nutka zdobyła Fryderyka Publiczności w kategorii “Przebój roku”.
Paweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów i piosenkarzy młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych. W ostatnim czasie dał się również poznać jako muzyk. Grono fanów artysty systematycznie się powiększa, widownia podczas koncertów jest wypełniona do ostatniego miejsca, a fani niezmiennie pozostają pod wielkim urokiem artysty i jego twórczości. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawcy zamyka album zatytułowany “1984”, który ukazał się 16 listopada 2018 nakładem wytwórni płytowej Mystic Production. Płyta jest utrzymana w gatunku Pop. Krążek zawiera 12 kompozycji i pokrył się podwójną platyną. Album osiągnął szczyt zestawienia OLiS. Został nominowany do Fryderyka 2019 w kategorii «Album Roku Pop». Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek. „1984” to rok urodzenia Pawła Domagały, a krążek jest podsumowaniem pierwszej rundy w meczu Paweł Domagała kontra świat. Sporo na nim autorefleksji i powrotów do dzieciństwa.

“Album „1984” powstał w duecie. Opowiadają za niego Łukasz Borowiecki (muzyka) i Paweł Domagała (tekst). Dzięki twórczej współpracy udało się panom osiągnąć efekt spójności całego albumu, który najlepiej smakuje wieczorem. To muzyka ta inna od tej granej w stacjach radiowych, tak spokojna i jednocześnie dość przebojowa. […] Ujmująca prostymi rozwiązaniami i żywymi instrumentami…” – napisano w recenzji materiału w serwisie nakoncercie.pl.

Zaraz po premierze najnowszej płyty Pawła wystartowała jesienna trasa koncertowa “1984 TOUR” promująca ten album, która odwiedziła 12 miejscowości.
Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 04-11-2020 w miejscowości Nowy Dwór Gdański (Pomorskie), a kolejny 23-11-2020 w miejscowości Toruń (Kujawsko-pomorskie).
źródło: meloradio.pl, | copernicuscenter.org, rozrywka.trojmiasto.pl, radioem.pl, nakoncercie.pl, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania „Wracaj”

Wiesz, że jesteś wszystkim co mam,
ale może też i ja, jestem wszystkim czego chcesz,
wszystkim czego chcesz,
wszystkim czego chcesz
Powiesz tylko słowo i wiesz,
że zostawię to co mam,
ale może też i ty, oddasz wszystko mi,
oddasz wszystko mi
Chyba jednak jestem tego wart,
mam za sobą to co złe,
a ty ciągle obok mnie
ciągle obok mnie
ciągle obok mnie
ciągle obok mnie
Odgarnij włosy z twarzy
Daj znać jak zauważysz,
że w całym tym szale,
ciągle gubię się
Powiedz wracaj, tu
za daleko odszedłeś już
no wracaj, tu
za daleko odszedłeś już
Powiedziałem więcej niż wiem sam,
teraz czekam, że i ty opowiesz wszytko mi,
opowiesz wszytko mi
Chyba jednak jestem tego wart
i jestem tym kim chcę,
a ty ciągle obok mnie
ciągle obok mnie
ciągle obok mnie
ciągle obok mnie
ciągle obok mnie
ciągle obok mnie
Odgarnij włosy z twarzy
daj znać jak zauważysz,
że w całym tym szale
ciągle gubię się
Powiedz wracaj, tu
za daleko odszedłeś już
no wracaj, tu
za daleko odszedłeś już
Czego nie dotkniesz zamieniasz w miłość,
więc dotknij mnie
Na co nie staniesz z prochu powstaniesz,
więc depcz po mnie depcz
Czego nie powiesz zamieniasz w baśń,
mów o mnie mów
Czego nie dotkniesz zamieniasz w miłość,
więc dotknij mnie
Czego nie dotkniesz zamieniasz w miłość,
więc dotknij mnie
Na co nie staniesz z prochu powstaje,
więc depcz po mnie depcz
Czego nie powiesz zamieniasz w baśń,
mów o mnie mów
Czego nie dotkniesz zamieniasz w miłość,
więc dotknij mnie
Wracaj
Wracaj

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[18]
POL
(airplay
nowości)

[19]
POL
(airplay
TV)

[20]
2016 „Jestem tego wart”
„Gdybyś była”
2017 „Opowiem ci o mnie”
„Jestem rewolucją”
„25 grudnia”
2018 „Szczęście”
„Weź nie pytaj” 1 1 1
„Wystarczę ja” 1 1
„Najgrubszy Anioł Stróż”
2019 „Czasami” 13 1
„Nie zmarnuj mnie”
„Żmijowisko” 23 1
„Obietnica”
2020 „Ja tak umiem”
„Popatrz na mnie” 15 1
„Wracaj”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Powiedz mi czemu” u boku KęKę.
Paweł Domagała (ur. 19 stycznia 1984 we Wrocławiu) – polski aktor, piosenkarz i muzyk. Jest absolwentem VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (2003). W 2007 ukończył studia na Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2014 roku artysta pojawił się w komedii “Wkręceni” z Piotrem Adamczykiem i Bartoszem Opanią. On i Opania powtórzyli swoje role w sequelu “Wkręceni 2”. Gatunki jego muzyki to rock i pop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Opowiem Ci o Mnie” ukazała się 18 listopada 2016 nakładem wytwórni płytowej Mystic Production i jest utrzymana w gatunkach rock oraz pop. Album zawiera 10 piosenek i pokrył się platyną.

“Album, według zapowiedzi, będzie bardzo intymny, osobisty, niepozbawiony jednak świeżych popowych melodii. O brzmienie i aranżacje zadbał Łukasz Borowiecki, jest on również współautorem muzyki. Oprócz miłości Domagała porusza również takie tematy jak wiara, przebaczenie, spokój wewnętrzny” – napisano o krążku na stronie sklep.paweldomagala.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz sklep.paweldomagala.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 10 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *