Pawbeats – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Pawbeatsa to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Pawbeatsa

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego producenta muzycznego Pawbeatsa zatytułowana “Lodospady” (z gościnnym udziałem polskiego piosenkarza Michała Szczygła). Singiel zapowiada najnowszy krążek producenta zatytułowany “Nocna”, który ma sie ukazać 23 maja 2021 roku. “Nocna” na razie pełna jest tajemnic. Mimo że artysta nie zdradził jeszcze listy gości, którzy pojawiają się na płycie, najprawdopodobniej usłyszymy m.in. Roksanę Węgiel, VNM-a czy Bisza. Płyta “NOCNA” to piąte wydawnictwo w dorobku Pawbeatsa, charakteryzujący się łączeniem brzmień akustycznych instrumentów i elektroniki, popu z hip-hopem. Projekt Pawbeats Orchestra od początku swojej działalności budował mosty między gatunkami muzycznymi – autor pozostał konsekwentny i zapowiada, że na albumie pojawią się zarówno raperzy, wokaliści jak i instrumentaliści, ale dokładny skład i tracklista zostaną ujawnione dopiero w czasie premiery. Pawbeats jest autorem muzyki i współautorem części tekstów. Za okładkę odpowiada popularny na całym świecie ilustrator Paweł Kuczyński.

– Postanowiłem nie odkrywać wszystkich kart i pozwolić „Nocnej” jeszcze trochę pobyć w mroku – zarówno tracklista, jak i lista gości pojawią się za jakiś czas. Nad tą płytą pracuje kilkadziesiąt osób, przyjdzie moment na ich przedstawienie – opowiada Pawbeats. – Skoro sam sobie jestem wydawcą to i preorder można odpalać dobę wcześniej i w nocy – bo nie wyobrażam sobie innej pory na ten pełny zimnych reminiscencji album. Będzie na nim przestrzeń dla wokalistów, raperów, orkiestry. Moich tekstów i muzyki. Popu i rapu. Kawałków granych na setkę i tych produkowanych miesiącami. Czystych jak łza wokali, jak i tych zabarwionych autotunem. Premiera zaplanowana jest na 23 maja – to dzień moich urodzin, w końcu będzie co świętować – dodaje artysta.

Autorami tekstu i kompozytorami są Pawbeats i Michał Szczygieł.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 1 marca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 26 532 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowali Adam Gawenda i Mateusz Dziwis. Za zdjęcia odpowiadał Adam Gawenda. Wideo to dzieło ekipy AG Studio.

W opisie pod wideo napisano:

– Utwór “Lodospady” został zarejestrowany przez zespół Pawbeats Orchestra w nocy z 28 na 29 grudnia 2020 roku metodą “na setkę” czyli za jednym podejściem bez używania looperów ani wcześniej nagranych dźwięków. Jednocześnie w czasie nagrania został zrealizowany teledysk tzw. mastershotem, z którego ścieżka dźwiękowa w tej formie trafi na album “NOCNA”. Na potrzeby dystrybucji cyfrowej to samo nagranie zostało zmiksowane dwukrotnie.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniego artysty pt. “Zwierciadło” (nagranego wraz Kalim), który na Youtube ma już 29 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Pawbeats to jeden z najpopularniejszych współczesnych kompozytorów. Jest twórcą muzyki do pierwszej edycji “Mam talent!”. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany 13 kwietnia 2018 roku krążek “Out”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Step Records. Album jest utrzymany w gatunkach Electronic, Jazz i Pop. Płyta zawiera 11 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 25. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

Michał Szczygieł (ur. 1999 w Nowej Wsi) – polski piosenkarz i autor tekstów. Finalista programu The Voice of Poland (2017). W styczniu 2019 otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „utwór roku” (za kawałek „Nic tu po mnie”). Materiał „Nic tu po mnie” ma 23 mln wyświetleń na YT. W maju 2021 roku ma się ukazać jego debiutancka płyta zatytułowana “Tak jak chcę”. Najbliższy koncert 22-letniego artysty ma się odbyć 18-06-2021 w miejscowości Przecław.

źródło: bydgoszcz.wyborcza.pl, Materiały prasowe, | rytmy.pl, empik.com, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Lodospady”

Ah-ah-ah-ah-ah-ah
Ah-ah-ah-ah-ah
Ah

Na nic droga ułożona w snach
Gdy co chwile kusi mnie
Tyle wyszukanych kłamstw, a Ty
Stale wzrok kierujesz w dal
I przez myśl nie przejdzie Ci
By po mojej stronie stać

Tak mija każdy dzień
Ten sam obraz
Ja przyglądam się mu wciąż
Widzę już więcej
Zostań, gdzie jesteś

Po co to morze łez? Co dzień
Każda z nich pali mnie

Sam wiem, ile mocy w sobie mam
Nie zagrozi mi już nikt
Bo największy wróg to ja, nie Ty
Ani żadna z Twoich rad
Bo odwracam każdą z nich
By się prawdą mogły stać

Tak mija każdy dzień
Ten sam obraz
Ja przyglądam się mu wciąż
Widzę już więcej
Zostań, gdzie jesteś (Mmm-mmm)

Po co to morze łez? Co dzień
Każda z nich pali mnie
Oh-oh-oh-oh-oh

Oh-oh oh-oh, oh-oh oh-oh-oh oh-oh
Oh-oh oh-oh, oh-oh oh-oh-oh oh-oh

Po co to morze łez? Co dzień
Każda z nich pali mnie
Po co to morze łez?
Każda z nich pali mnie

Po lodospadzie słów
Wspinam się, by mieć pewność
Choć względną

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
(airplay)
[19]
RMF
[20]
SLiP
[21]
„To tylko muzyka” (gościnnie: Tede)[23] 2014
Młody M i Pawbeats – „Wiecznie młodzi” (gościnnie: Justyna Kuśmierczyk)[24]
„Euforia” (gościnnie: Quebonafide, Kasia Grzesiek)[25] 3 34
„Widnokrąg” (gościnnie: Zeus)
„Dzień polarny” (gościnnie: Miuosh, Bonson, Onar) 2015
„Schizofrenia” (gościnnie: Buka,Pih, Rahim)
Chris Hill – „Sekret” (gościnnie: K Koke, Kamil Bednarek & Pawbeats)[26] 55
„Daj alkohol”/„Stójka czy parter?” (gościnnie: Dwa Sławy)[27]
„Teraz” (gościnnie: KęKę)[28] 2016
„Anioły i demony” (gościnnie: Kali, Monika Kazyaka)
„Monotonia” (gościnnie: VNM, Masia)
„Korzenie” (gościnnie: Kali) 2017
„Zwierciadło” (gościnnie: Kali)
„Pacyfka” (gościnnie: Kali)
„Insomnia” 2018
„Lęk” (gościnnie: Ania Dąbrowska) 2019 24
„Trzymaj mocno” (gościnnie: Natalia Grosiak)
„Offline” (gościnnie: Grubson)
„Chwilo trwaj” (gościnnie: Tymek)
„Tajemnice” (gościnnie: Roksana Węgiel) 2020
„Lodospady” (gościnnie: Michał Szczygieł) 2021
„—” singel nie był notowany.

Pawbeats, właściwie Marcin Pawłowski (ur. 23 maja 1990) – polski muzyk, kompozytor i aranżer, a także producent muzyczny. Wyprodukował kilkadziesiąt albumów związanych z muzyką rozrywkową oraz hip-hopem, z których kilkanaście uzyskało status złotej oraz platynowej płyty. Gatunki jego muzyki to pop i hip hop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Utopia” ukazała się 12 września 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Step Records. Album utrzymany jest w gatunku hip-hop i zawiera 15 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis CGM przyznał wydawnictwu 2 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast Rapduma.pl przyznał wydawnictwu 10 z 10 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się złotem. Pawbeatsa wokalnie wsparli m.in. Paluch, Zeus, Pih, Quebonafide, VNM, Miuosh, Onar ,Bonson, Tede, Kękę, Rover, Haju oraz Rahim.

– Na “Utopii” zestawiłem rap z akustycznymi instrumentami i różnymi klimatami muzycznymi, od jazzujących, przez psychodeliczne aż po popowe. Zarejestrowaliśmy partie fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu, altówki, perkusji, akordeonu, gitar, trąbki i wielu innych instrumentów, których moc i duszę czuję w każdym kawałku z tego albumu – powiedział Pawbeats.

“Nie ulega wątpliwości, że ”Utopia” jest projektem nowatorskim, że to pierwsze duże kroki w stronę przetarcia pewnego niedostępnego większości muzykom szlaku, stąd też wypada wybaczyć pewne nawet dość istotne błędy na niej popełnione. […] Na ”Utopii” tak tekstowo, jak i muzycznie odmalowano całą masę uczuć, toteż odbiór dzieła, i jego ocena, zależna w ponadprzeciętnej mierze od emocjonalności jego odbiorcy” – napisano w recenzji płyty w serwisie glamrap.pl.

źródło: pl.wikipedia.org, olis.onyx.pl oraz glamrap.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 20 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *