Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski – Na szczycie ft. Sound'n'Grace

Patrycja MarkowskaW sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiej piosenkarki Patrycji Markowskiej oraz polskiego piosenkarza Grzegorza Markowskiego z gościnnym udziałem polskiego chóru Sound’n’Grace zatytułowany “Na szczycie”. Singiel zapowiada pierwszy wspólny album ojca i córki – Grzegorza i Patrycji Markowskich, który ma się ukazać w styczniu 2019 roku. – “Długo czekałam na moment kiedy będę gotowa nagrać płytę z tatą. Kiedy zaczęliśmy razem muzykować, dźwięki przychodziły same. Nie mieliśmy na nic ciśnienia, nie mieliśmy też żadnych oczekiwań wobec siebie” – opowiada Markowska. – “Będzie rockowo, bluesowo i trochę niepokornie. Bo mimo, że to tata z córką, to drapieżność mają we krwi…” – czytamy w zapowiedzi krążka. Nowy kawałek to jednak nie pierwsza muzyczna współpraca Grzegorza i Patrycji Markowskich. W przeszłości ojciec i jego córka nagrali wspólnie utwory „Z tobą” oraz „Nie zatrzyma nikt”.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Maciej Wasio, natomiast kompozytorami są Piotr „Rubens” Rubik (gitarzysta LemON) i Maciej Wasio (znany z grupy OCN).
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 6 listopada 2018 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 226 043 wyświetleń na Youtube. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 38-latki pt. „Ocean” (z gościnnym udziałem Artura Gadowskiego), który na Youtube ma przeszło 7 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
Warto dodać, że Grzegorz, jako wokalista Perfectu, jest gwiazdą polskiej sceny rockowej od wczesnych lat 80. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 65-latka zamyka wydany 26 marca 2010 roku krążek “Markowski & Sygitowicz”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej EMI Music Poland i jest utrzymany w gatunku rock. Płyta zawiera 15 numerów. Jest to jego 2 album studyjny. W lipcu 2010 roku krążek został nominowany do nagrody Superjedynki w kategorii „Płyta rock”, zaś w listopadzie do plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia 2011 w kategorii „Muzyka”.
Patrycja rozpoczęła błyskotliwą karierę od wydanego w 2001 r. krążka “Będę silna”. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 2 czerwca 2017 roku krążek “Krótka płyta o miłości”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland i jest utrzymany w gatunku rock oraz pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej 7 album studyjny. Natomiast dyskografię Sound’n’Grace zamyka wydany 17 listopada 2017 krążek Życzenia, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Gorgo Music (inne źródło podaje że MyMucic) i jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 14 numerów (z dwoma bonusami). Jest to ich 2 album.
Najbliższy koncert Patrycji odbędzie się 18 stycznia 2019 r. w Katowicach (Śląskie), natomiast 13 kwietnia 2019 r. w Atlas Arenie w Łodzi odbędzie się wspólny koncert artystki oraz jej ojca Grzegorza (z kolegami z Perfectu). Natomiast najbliższy koncert Sound’n’Grace odbędzie się 15 grudnia 2018 r. w Kielcach (Świętokrzyskie), a kolejny 4 stycznia 2019 r. w Toruniu.
źródło: muzyka.interia.pl, rmf.fm, koncertomania.pl, radiozet.pl, pl.wikipedia.org, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Patrycji

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst kompozycji

[Grzegorz Markowski]
Tak mało jest miejsca na szczycie
Komu ten widok pokazać mam?
Wspinałem się w pełnym zachwycie
I teraz stoję tutaj sam
Zupełnie sam, zupełnie
[Sound’n’Grace]
Odpowiedź zna wiatr
Nie jesteś tu sam
[Patrycja Markowska]
Tak mało jest miejsca na szczycie
Nie wszystkie szlaki są fałszywe
Jestem tu tylko w połowie
Jeśli nie ma ciebie przy mnie
[Patrycja Markowska]
Nie jesteś sam, zupełnie sam
Nie jesteś sam
[Sound’n’Grace]
Odpowiedź zna wiatr
Nie jesteś tu sam
[Patrycja Markowska]
Uuuh, jestem z tobą
Uuuh, jestem z tobą
[Patrycja Markowska]
Jestem z tobą
[Sound’n’Grace]
Nie jesteś tu sam, nie jesteś
Odpowiedź zna wiatr
Nie jesteś tu sam
Nie jesteś tu sam
Nie jesteś

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 39 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *