Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski – Echem zostawimy ślad

Patrycja MarkowskaW sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiej piosenkarki Patrycji Markowskiej oraz polskiego piosenkarza Grzegorza Markowskiego zatytułowany “Echem zostawimy ślad”. To kolejny singiel promujący pierwszy wspólny album ojca i córki – Grzegorza i Patrycji Markowskich, który ukazał się 25 stycznia 2019 roku nakładem wytwórni płytowej Agora. Płyta jest utrzymana w gatunku pop-rock i zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 7. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek jest zbiorem przemyśleń dwójki dojrzałych, doświadczonych ludzi. Nie brak tam jednak również elementów beztroski, zabawy i pazura, tak charakterystycznych dla obojga z rodzinnego duetu.


– “Długo czekałam na moment kiedy będę gotowa nagrać płytę z tatą. Kiedy zaczęliśmy razem muzykować, dźwięki przychodziły same. Nie mieliśmy na nic ciśnienia, nie mieliśmy też żadnych oczekiwań wobec siebie” – opowiada Markowska. – “Będzie rockowo, bluesowo i trochę niepokornie. Bo mimo, że to tata z córką, to drapieżność mają we krwi…” – czytamy w zapowiedzi krążka.

Gatunek nowej piosenki to rock. Autorem tekstu i kompozytorem jest Maciej Wasio. Kawałek to nie pierwsza muzyczna współpraca Grzegorza i Patrycji Markowskich. W przeszłości ojciec i jego córka nagrali wspólnie single „Z tobą”, „Nie zatrzyma nikt”, „Na szczycie”, „Lustro” oraz „Aż po horyzont”.

“Jeden z moich ulubionych numerów. Pamiętam jak Wiesław Weiss, redaktor naczelny Teraz Rocka, powiedział, że to jego faworyt na płycie. Mam totalną słabość do tej piosenki. Czasami zastanawiamy się co po sobie zostawimy, kiedy już nas nie będzie. Pamietam jak ten tekst powstawał, byłam naprawdę poruszona. Lubię takie energiczne numery, i myślę, że jest to estetyka, w której śpiewamy z tatą pierwszy raz” – powiedziała Patrycja o nowej nutce.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 5 lipca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 66 789 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował MUSICART / Tomek Kaźmierczak, a zdjęcia do niego nakręcili Tomek Kaźmierczak i Rafał Kukla. Zdjęcia zrealizowano na koncercie w Atlas Arenie w Łodzi 13.04.2019 roku wyprodukowanym przez DM Agency i Perfect Management. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-letniej artystki pt. „Ocean” (z gościnnym udziałem Artura Gadowskiego), który na Youtube ma już 8,4 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Ocean” zajmował czołowe miejsca na polskich listach przebojów.
Patrycja rozpoczęła błyskotliwą karierę od wydanego w 2001 r. krążka “Będę silna”. Wśród nagród jakie zdobyła artystka jest Eska Music Awards 2008 w kategorii Artystka roku.
Grzegorz, jako wokalista Perfectu, jest gwiazdą polskiej sceny rockowej od wczesnych lat 80. Dużą popularnością na Youtube z produkcji Perfectu cieszy się numer “Wszystko ma swój czas”, który ma już 38 mln wyświetleń. Pod koniec tego roku media informowały, że Grzegorz odchodzi z zespołu Perfect. Słynny wokalista potwierdził w wywiadzie, że żegna z się legendarną formacją. Poinformował również, że zaczyna karierę solową.
źródło: rmf, fm, allaboutmusic.pl, radiozet.pl, pl.wikipedia.org, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Patrycji

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst kompozycji

Skoro wszystko to żart
Ziarna chcą poudawać kamienie
A na końcu i tak to tylko pył
Skoro wszystko, co mam
Kilka chwil i naiwne złudzenie
Warto jest z całych sił
Poruszmy to, co po nas ma nadejść
Krzyk oszuka czas
Kiedy już nie usłyszą nas wcale
Echem zostawimy ślad
Skoro nie waży nic cały blichtr
Nieistotne zdobienie
A na końcu i tak wygra kurz
Po co gonić za czymś
Co i tak nie istnieje
By ocknąć się, że to już
Poruszmy to, co po nas ma nadejść
Krzyk oszuka czas
Kiedy już nie usłyszą nas wcale
Echem zostawimy ślad (x2)
Echem zostawimy ślad

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 16 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *