Panic! at the Disco – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Panic! at the Disco to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Panic! at the Disco

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

W sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiego zespołu Panic! at the Disco zatytułowana “Middle Of A Breakup”. Singiel zwiastuje krążek “Viva Las Vengeance”, którego premiera jest zaplanowana na 19 sierpnia 2022 roku. Po premierze albumu kapela wyruszy w trasę koncertową po obu stronach Atlantyku.

Gatunki nowej piosenki to Alternatywa[źródło]shazam.com i pop. Materiał napisał Brendon Urie. Kompozycja została wyprodukowana przez nominowanego do GRAMMY Jake Sinclaira i amerykańskich producentów Mike’a Viola i Butcha Walkera.

Singiel “Middle Of A Breakup” to następca singla “Viva Las Vengeance” (singiel został trzecim w karierze formacji, który dotarł na szczyt zestawienia Billboard Alternative Airplay Charts).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 20 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 449 006 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Brendan Walter. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Eric Bader.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Amerykanów pt. „High Hopes”, który na Youtube ma przeszło 684 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel „High Hopes” znalazł się w TOP10 na 36 listach przebojów, w tym na pierwszym miejscu na 8 listach. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła pozycję numer 12, na liście US Billboard Hot 100 numer 4, na liście US Adult Contemporary (Billboard) numer 8, na liście US Adult Top 40 (Billboard) numer 1, na liście US Dance Club Songs (Billboard) numer 49, na liście US Dance/Mix Show Airplay (Billboard) numer 1, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 1, na liście US Latin Pop Airplay (Billboard) numer 40, na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 1, na liście US Rock Airplay (Billboard) numer 1, a na liście US Rolling Stone Top 100 numer 46. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty[źródło]Wikipedia, bestsellery.zpav.pl.

Nominowany do Grammy, sprzedający multiplantynowe nakłady zespół Panic! At the Disco to solowy projekt charyzmatycznego amerykańskiego wokalisty Brendona Urie, który poszczycić się może naprawdę imponującą skalą głosu[źródło]alebilet.pl 2020/08/18 allaboutmusic.pl 2022-08-06.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych grupy zamyka wydany 22 czerwca 2018 roku krążek ‘Pray for the Wicked’, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Fueled by Ramen/DCD2. Album utrzymany jest w gatunkach Pop, jazz, baroque pop, pop rock i alternative rock. Krążek zawiera 11 numerów. Album zadebiutował na pierwszym miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200. Jest to drugi krążek numer jeden formacji w Stanach Zjednoczonych. Płyta zadebiutowała również na pierwszym miejscu na ARIA Albums Chart, dzięki czemu stała się drugim australijskim albumem numer jeden zespołu. Jest to ich 6 krążek studyjny. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że wydawnictwo znalazło się w TOP20 na 15 listach, w tym na pierwszym miejscu na 5 listach. Materiał na polskiej liście albumów ZPAV) zajął miejsce numer 37. Płyta otrzymała ogólnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 70/100, na podstawie 9 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 4 z 5 możliwych gwiazdek. Brzmienie albumowi nadał nominowany do Grammy producent Jake Sinclair. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty[źródło]Wikipedia, empik.com.

“Ten album jest świetny, jednak gdyby podzielić niektóre melodie przez pół, Panic! At The Disco miałoby na koncie kolejne arcydzieło. Tak, niestety, zostaje tylko album nieprzeciętny, w niektórych momentach rewelacyjny. No właśnie, tylko w niektórych…” – napisała Aleksandra Żeleźnik w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Krążek ‘Pray for the Wicked’ to następca krążka studyjnego ‘Death of a Bachelor’ (2016).

Najbliższy koncert grupy ma się odbyć 7 wrz 2022 w Austin, TX, US, Moody Center, a kolejny następnego dnia w tym samym miejscu.

źródło: muzyka.dziennik.pl, | bestsellery.zpav.pl, alebilet.pl, allaboutmusic.pl, empik.com, Wikipedia, i inne
Tagi: Local God

Tekst nagrania “Middle Of A Breakup”

[Verse 1]
Honeybee, honey, I can hear the gossip buzzin’ ’round the hive
Ecstasy, love it up until the point you sting me and I die
You and me don’t deserve each other
We ain’t no star-crossed lovers, we just get carried away

[Pre-Chorus]
Oh shit, you’re kissin’ my neck, kissin’ my chest
Now I remember why we fell in love
Hot smoke, feels like we just met, lips I couldn’t kick
Honey, honey, you’re my favorite drug

[Chorus]
Keep your disco, give me T. Rex
Makeup sex in the middle of a breakup
Blessed be your last cigarette
Makeup sex in the middle of a breakup

[Verse 2]
Destiny, I hate those words like destiny, forever and all time
Guarantee, guaranteed we live forever, least until tonight
You and me ain’t no Bonnie and Clyde
Although we tried and tried, we gave ourselves away (Ahhh)

[Pre-Chorus]
Oh shit, you’re kissin’ my neck, kissin’ my chest
Now I remember why we fell in love
Hot smoke, feels like we just met, lips I couldn’t kick
Honey, honey, you’re my favorite drug

[Chorus]
Keep your disco, give me T. Rex
Makeup sex in the middle of a breakup
Blessed be your last cigarette
Makeup sex in the middle of a breakup
(Makeup sex) In the middle of a breakup
(Makeup sex) In the middle of a breakup
Save the worst, gonna give you my best
Makeup sex in the middle of a breakup

[Guitar Solo]

[Chorus]
Woo!
Keep your disco, give me T. Rex
Makeup sex in the middle of a breakup
Blessed be your last cigarette
Makeup sex in the middle of a breakup
(Makeup sex) In the middle of a breakup
(Breakup sex) In the middle of a breakup
Save the worst, gonna give you my best
Makeup sex in the middle of a breakup

[Outro]
(Makeup sex) Hoo!
(Makeup sex)
Honeybee (Ahhh)
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.
Panic! At The Disco - Middle Of A Breakup - zrzut ekranu teledysku

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
US
[20]
AUS
[3]
BEL
(FL)
[5]
“The Only Difference Between Martyrdom and Suicide Is Press Coverage” 2005 77
“I Write Sins Not Tragedies” 2006 7 12 [A]
“But It’s Better If You Do” [C] 15
“Lying Is the Most Fun a Girl Can Have Without Taking Her Clothes Off” [D] 26
“Build God, Then We’ll Talk” 2007
“Nine in the Afternoon” 2008 51 19 [E]
“Mad as Rabbits”
“That Green Gentleman (Things Have Changed)” [F]
“Northern Downpour”
“New Perspective” 2009 [G] 69
“The Ballad of Mona Lisa” 2011 89 21
“C’mon”
(with fun.)
[H]
“Ready to Go (Get Me Out of My Mind)” 69
“Mercenary”
“Let’s Kill Tonight”
“Miss Jackson”
(featuring Lolo)
2013 68
“This Is Gospel” 87
“Girls / Girls / Boys”
“Hallelujah” 2015 40
“Victorious”[29] 89
“Emperor’s New Clothes” 68 116
“Death of a Bachelor” 92
“Say Amen (Saturday Night)” 2018 60 90
“High Hopes” 4 7 2
“Hey Look Ma, I Made It” 2019 16 127 [K]
“Viva Las Vengeance”[37] 2022
“Middle of a Breakup”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Panic! at the Disco – zespół pochodzący z Las Vegas (Nevada), utworzony w 2004 roku przez przyjaciół z dzieciństwa Brendona Urie, Ryana Rossa, Spencera Smitha i Brenta Wilsona. Początki teraźniejszego Panic! At The Disco, a ówczesnego The Summer League miały miejsce na przedmieściach Las Vegas. Od 2015 roku jedynym oficjalnym członkiem grupy jest wokalista Urie, z perkusistą Danem Pawłowiczem, basistką Nicole Row i gitarzystą Mike Naranem towarzyszącym mu w trasie. Formacja nagrała pierwsze dema, gdy jego członkowie byli w liceum. Niedługo potem zespół nagrał i wydał swój debiutancki album studyjny. Spopularyzowany przez drugi singiel “I Write Sins Not Tragedies”, krążek otrzymał podwójną platynę w Stanach Zjednoczonych. W 2006 roku basista-założyciel Brent Wilson został zwolniony z grupy podczas światowej trasy koncertowej, a następnie zastąpiony przez Jona Walkera. Trzeci album studyjny formacji, Vices & Virtues (2011), został nagrany wyłącznie przez Urie i Smitha w 2010 roku, a wyprodukowany przez Johna Feldmanna i Butcha Walkera. 8 października to data wydania czwartego studyjnego albumu zespołu. Wzbudza on niemałe poruszenie wśród fanów – różni się od poprzednich trzech płyt, przez co wystawia się na ogromną krytykę, ale jednocześnie sprawia, że Panic! At The Disco zyskuję rozgłos i masę nowych zainteresowanych. Gatunki ich muzyki to Pop rock, synth-pop, pop punk, baroque pop, emo pop, alternative rock.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘A Fever You Can’t Sweat Out’ ukazała się 27 września 2005 nakładem wytwórń płytowych Decaydance/Fueled by Ramen i jest utrzymana w gatunkach Pop punk, emo, emo pop, baroque pop, electropunk, dance-punk i alternative rock. Krążek zawiera 13 piosenek. Album podzielił krytyków muzycznych w momencie wydania. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że wydawnictwo znalazło się w TOP20 na 7 listach. Płyta na liście UK Albums (OCC) zajęła pozycję numer 17, na liście US Billboard 200 numer 13, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 2. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 2 z 5 możliwych gwiazdek, a magazyn Rolling Stone 3,5/5 gwiazdek. Album porusza tematy społeczne, takie jak świętość małżeństwa, cudzołóstwo, zdrowie psychiczne, alkoholizm. Materiał zdobył certyfikat trzykrotnie platynowej płyty. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 22 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *