Paluch – nowa piosenka

PaluchTytuł nowej piosenki Palucha to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Palucha

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Palucha zatytułowana “Buty z Betonu”. Singiel promuje nadchodzący krążek artysty zatytułowany „KOMPOT”, którego premiera planowana jest na marzec 2022. W artykule opublikowanym w dniu 20 grudnia 2021 w serwisie rytmy.pl czytamy: “Paluch nie zapowiedział do tej pory preorderu, listy gości czy producentów”.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/Rap. Autorami tekstu są Łukasz Paluszak i Dawid Wiśniewsk. Kompozycja została wyprodukowana przez D3W.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 20 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 493 428 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer 20 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideo to dzieło ekipy Smoła Studio. W czarno-białym teledysku można zobaczyć wiele postaci związanych z polskich hip-hopem. Wprawne oko wypatrzy m.in. takich artystów jak Major SPZ, Pezet, Avi i Kaz Bałagane.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 36-letniego artysty pt. “Szaman”, który na Youtube ma już 105 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że za singiel “Szaman” Paluch otrzymał nagrodę Popkillery 2020 w kategorii Singiel Dekady. W teledysku do kawałka “Szaman” możemy zobaczyć m.in. Wilka WDZ, Bilona, Shellera i Qlopa.

Paluch to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Muzyk zadebiutował w 2004 nielegalnym wydawnictwem pt. “Życie jest piękne”.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Palucha zamyka wydany 27 listopada 2020 roku krążek “Nadciśnienie”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej B.O.R. Records. Album jest utrzymany w gatunku Hip Hop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to dwunasty album solowy. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek był nominowany w plebiscycie Bestsellery Empiku 2020 w kategorii Hip-hop. Płyta lirycznie nawiązuje do najbardziej życiowych produkcji w dorobku rapera. Wśród gości pojawiają się KęKę, Gedz, Włodi i OKI. Na gramofonach w dwóch kawałkach Palucha wsparli Dj Taek oraz Dj VaZee.

“Mocna, bezkompromisowa, życiowa treść poprzecinana bragowymi bengerami oraz najświeższe produkcje od rodzimych producentów są gwarancją jakości nowego wydawnictwa” – czytamy w serwisie empik.com.

“Oznacza to klarowny styl, nieschodzącą z pewnego poziomu jakość, sensowną lirykę z konkretnym przekazem, ale także odrobinę eksperymentów z nowymi lub bardziej kontrowersyjnymi brzmieniami, które nadają albumowi nieco pikanterii. Szef BOR nie ma w zwyczaju zawodzić, więc oczywiście wszystko to w „Nadciśnieniu” się znalazło, składając się na następną, dobrą płytę Palucha” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie skrr.pl.

Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 11-08-2022 w miejscowości Płock.

źródło: open.fm, rytmy.pl, | open.fm, glamrap.pl, kultura.onet.pl, discogs.com, empik.com, skrr.pl, Wikipedia, YouTube, koncertomania.pl, i inne


Lista utworów

1. #Hot16Challenge
2. Adrenalina (feat DJ Hen)
3. Agonia (ft. Quebonafide)
4. Anonimowy muzyk ft. KaCeZet
5. Antyfokus
6. Antykozak
7. B.O.R feat. Bezczel, Słoń
8. B.O.R. feat. Gedz
9. Wszystko W Porządku (Chada x Kartky x Sarius x Paluch)
10. Drugi Brzeg
11. Buty z Betonu
Pozostałe utwory są na tej stronie
Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Pozory mylą” u boku Jody.

Paluch, właściwie Łukasz Paluszak (ur. 1 października 1985 w Poznaniu) – polski raper. Były członek zespołu Aifam. Współtworzy kolektyw DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia. Od 2004 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Paluch współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Borixon, Bosski Roman, Buczer, Firma, Hemp Gru, Kaczor, Kajman, Kali, Kobra, Lukasyno, Miuosh, Mrokas, Onar, O.S.T.R., PTP, Shellerini, Slums Attack, Sobota oraz WSRH. Gatunki jego muzyki to hip-hop i hardcore rap. Jego debiutancka płyta zatytułowana “Życie jest piękne” ukazała się w 2004 roku (nielegal) i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 11 piosenek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 176 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *