Otsochodzi – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Otsochodzi to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy utworów.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Otsochodzi

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie.
Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Otsochodzi zatytułowana “$ Class”. Singiel zapowiadał najnowszy krążek artysty zatytułowany “2011”, który ukazał się 26 marca 2020 nakładem wytwórni płytowej Asfalt Records. Płyta jest utrzymana w gatunkach hip-hop oraz trap i zawiera 17 numerów. Jest to czwarty album studyjny wykonawcy. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis Allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.


“Stary, spróbuj choć na chwilę wrócić do 2011. Czasów kiedy wszystko było ”po raz pierwszy”, czasów naszej największej zajawki na muzykę. Lat w których nie planowałeś co będzie jutro i wszystko wydawało się jakieś lepsze, prostsze. Pamiętasz? To właśnie ten bezkompromisowy materiał, który jest dla nas swego rodzaju wehikułem czasu. Zarówno pod kątem brzmienia jak i wspomnień. Nie doszukasz się tutaj inspiracji – to jest po prostu moje. Bierzcie to!” – powiedział Otsochodzi o płycie 2011.

“2011 ma jednak jeden, potężny wręcz walor. Album jest perfekcyjnie wyprodukowany, a zaproszeni beatmakerzy – m.in. AWGS, 2latefor, Lohleq, Fleczer i najważniejszy tu Sem0r – żonglują stylistyką, jednocześnie zachowując przy tym spójność. To być może najlepsze podkłady w branży, jakże konkurencyjnej w naszym kraju” – napisał o albumie serwis muzyka.interia.pl

“Otsochochodzi skupia się na tym, by jego utwory brzmiały całościowo jako jedna, spójna kompozycja. Nie kładzie specjalnego nacisku na tekst, dlatego w warstwie lirycznej raczej nie znajdziemy ambitnych punchline’ów czy fantastycznie przekminionych gier słownych. To jednak nie znaczy, że nie nawija o niczym konkretnym” – napisał o materiale serwis skrr.pl.

Gatunek nowej piosenki to Hip Hop/Rap. Autorem tekstu jest Miłosz Stępień. Kompozycja została wyprodukowana przez Fleczera. Otsochodzi znów rozlicza się z przeszłością, udowadniając na klasycznym podkładzie, że ma skille i wcale nie musi niczego tuszować efektami dodawanymi w mixie.
Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 17 marca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 171 806 wyświetleń na YT.
W opisie pod wideo napisano:

“Otsochodzi prezentuje “$ Class” – ostatni przedpremierowy utwór zapowiadający najnowsze wydawnictwo. Młody Jan nawiązuje singlem do oldschoolowych zajawek sprzed lat jednocześnie wskazując na olbrzymie zróżnicowanie stylistyczne, które usłyszymy na nowej płycie. Za produkcję muzyczną “$ Class” odpowiada Fleczer. Singiel powinien umilić nieco dłuższe oczekiwanie na premierę albumu “2011”, gdyż w związku z sytuacją w kraju postanowiliśmy przesunąć premierę na 26 marca 2020 r.”

Otsochodzi to jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia, ceniony zarówno przez fachowców, jak i publiczność. Tego drugiego dowodzą wielomilionowe liczby odsłuchów jego nutek na YT oraz status platynowej płyty, którym może się poszczycić jego drugie oficjalne wydawnictwo „Nowy kolor”.
źródło: aktivist.pl, muzyka.interia.pl, skrr.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “$ Class”

[Zwrotka 1]
Jebać to, zero pytań, nie wiem kiedy płyta
No bo znowu z głosem ludu się tu mija moja wizja
Radio, telewizja, billboardy na mieście, byliśmy kurwa wszędzie, zajmuję pierwsze miejsce
Co z tego skoro wciąż nie wiem gdzie jest moje miejsce, oh, oh
Nie komentuję, dam się wygadać idiotom
Od dawna, między nami, ziomalu nie jest spoko
A zwłaszcza od momentu jak idę swoją drogą, oh
Młody Jan, Miłek to swój chłopak, 03-188, poznasz po kodach
Tego stylu nauczyłem się tutaj na blokach
Myślisz inaczej, nie nadajesz się do nas
Twoi ludzie niech się lepiej tam gonią
Moje flow od zawsze moją bronią
Follow-up do wszystkich co o moim hajsie pierdolą
Wydałem solo, zjadłem se pizzę i popiłem colą
[Refren]
Jeśli mam liczyć hajs, no to tylko w setkach
Jeśli mówimy o stylu, no to mój to s-class
Dopóki robię muzykę, to się wkurwia reszta
Młody znowu wraca, coś im się nie zgadza penga
Jeśli mam liczyć hajs, no to tylko w setkach
Jeśli mówimy o stylu, no to mój to s-class
Dopóki robię muzykę, to się wkurwia reszta
Młody znowu wraca, coś im się nie zgadza penga
[Zwrotka 2]
Kiedyś porównywali mnie do Eisa
Kubana, Joego, potem złotego dziecka
Nie kumali wizji, mówili, że jestem chciwy
Robię coś innego, powiedz mi lepiej kto jest prawdziwy
To nie zmyślone rzeczy, mam to z pierwszej ręki
Od dawna powtarzali mi, że kurwa będę wielki
W komentarzach teraz szukają atencji
Bo na oldschoolu daję sobie w Chanel i Balenci
Patrzą się dziwnie, czapka i podkoszulek
“Na pewno pan do nas?” – pyta pod garniturem
Na pewno szczurze, weź to kurwa unieś
W kancelarii podpisuję sobie coś na grubą sumę
Potem zagram sobie grubą sztukę
Chociaż od dawna się nie wczuwam w tą kulturę
Jebię wyścigi, tytuły, trony na niby
Robię rap, weź to synu puszczaj na wizji
[Refren]
Jeśli mam liczyć hajs, no to tylko w setkach
Jeśli mówimy o stylu, no to mój to s-class
Dopóki robię muzykę, to się wkurwia reszta
Młody znowu wraca, coś im się nie zgadza penga
Jeśli mam liczyć hajs, no to tylko w setkach
Jeśli mówimy o stylu, no to mój to s-class
Dopóki robię muzykę, to się wkurwia reszta
Młody znowu wraca, coś im się nie zgadza penga

Lista utworów

1. ?!
2. #Hot16Challenge2
3. 0 słów
4. A&K
5. Aha feat. Pezet
6. Benjamin
7. Bez ’00
8. Bon Voyage
9. C.R.E.A.M
10. Dawaj papier
11. $ Class
Pozostałe utwory są na tej stronie
Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Reksiu” u boku Margaret.
Otsochodzi, właściwie Miłosz Stępień (ur. 5 marca 1996 w Warszawie) znany również jako Młody Jan – polski raper i autor tekstów. Artysta współpracował m.in z Pezetem, Mesem, Włodim, Taco Hemingwayem, Flirtini, schafterem, Janem-rapowanie czy Rosalie. Gatunki jego muzyki to hip hop i trap. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Slam” ukazała się 20 maja 2016 nakładem wytwórni płytowej Asfalt Records i jest utrzymana w gatunku Hip Hop. Album zawiera 13 piosenek. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek.

“Ten krążek to rok naszej pracy, dłubania w ścieżkach, doboru bitów i ogarniania wszystkiego od jak najlepszej strony. Po nagraniu tej płyty jestem tu, gdzie zawsze chciałem być. Moi ludzie mogą kupić płytę legalnie, z półki sklepu. Moi ludzie mogą zobaczyć nas na dużych scenach w całej Polsce. Moi ludzie byli główną inspiracją do powstania tego materiału. Nie da się opisać tego albumu w kilku zdaniach. Najwięcej wyciagniesz sam, kiedy po prostu odpalisz materiał.” – tak zapowiadał wydawnictwo Otsochodzi.

“Slam angażuje od początku. Gospodarz upłynnił gadkę, coś – najpewniej studyjne maratony i koncerty – wpłynęło na to, że wszystkie patenty na to jak po bicie płynąć, złożyły się w końcu na własny, całkiem już nieźle poczyszczony z naleciałości styl. Młody Jan rymuje zwyczajne rzeczy, wychodząc na chłopaka z sąsiedztwa i nie popisując się, nie walcząc o uwagę” – napisał o płycie serwis muzyka.interia.pl.

“Slam jest ostentacyjnie staroświecki, niedzisiejszy. Otsochodzi – znany też jako Młody Jan – buduje klimat warszawskich blokowisk przełomu wieków. Człowiek słucha go i chce odpalić stare krążki: pierwszy Płomień, Stare Miasto, OMP, „Opowieści z podwórkowej ławki” RHX” – napisał o albumie serwis cgm.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, aktivist.pl, popkiller.pl, muzyka.interia.pl oraz cgm.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 28 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *