NoVela – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki NoVeli to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu NoVeli

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

19 lutego swoją premierę miał nowy singiel grupy NoVela zatytułowany “Spokój”. Muzykę skomponowali członkowie formacji, a słowa są autorstwa Dominiki Dmowskiej, wokalistki i założycielki grupy. Kawałek „Spokój” jest drugą nutką formacji zwiastującą ich debiutancki krążek, który ukaże się wiosną tego roku. Utrzymany jest w nostalgicznym klimacie pop-rockowej muzyki końca lat 80-tych.

“Ciekawostką jest, że numer powstał jako pierwszy spośród innych na płycie, a pierwsze pomysły na niego pojawiły się w 2017 roku. Muzycznie kompozycja nieco bardziej nawiązuje klimatem do lat 80-tych a tekstowo do trudnej relacji, w której między dwojgiem ludzi ciężko o współpracę i jedno z nich zostawia nieprzedyskutowane tematy za sobą” – tak o genezie powstania kawałka opowiada Dominika.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 19 lutego 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 14 760 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Dawid Ziemba. Produkcją teledysku zajęła się ekipa MIND PRODUCTIONS.

Tekst nagrania “Spokój”

Spłacasz dług, a tuż za progiem
Puszczają muzykę z tamtych lat
Wracasz od nich niepewnym krokiem
By zapaść w sen, tracić nas

Kiedyś nie uwierzysz, nie wrócę, nie, nie…
Pierwszy raz
Zapomnę co było, odrzucę cię

Dziś nie czuję twoich ran
Nie dotyka mnie twój stan
Wokół tylko mam swój spokój
Czekasz może na mój gniew
Mając w oczach zwykły lęk
Chciałbyś mieć mój spokój

Kłamiesz, tracisz – to nie dla mnie
Nie wiesz co robisz – nie doceniasz mnie
Chyba tobie już nic nie pomoże
Nawet mój gniew
Kiedyś nie pomyślisz o sobie
A wtedy ja wszystko o tobie opowiem
Dużo wiem

Dziś nie czuję twoich ran
Nie dotyka mnie twój stan
Wokół tylko mam swój spokój
Czekasz może na mój gniew
Mając w oczach zwykły lęk
Chciałbyś mieć mój spokój

Lista utworów

1. Jesteś
2. Spokój

Zespół NoVela powstał w 2019 roku z inicjatywy wspomnianej już Dominiki i Jana Niedzielskiego, gitarzysty i kompozytora. Po skompletowaniu reszty składu, muzycy rozpoczęli pracę nad debiutancką płytą, której przedsmakiem był pierwszy singiel „Jesteś”. Jak sami chętnie podkreślają, stworzyli zespół oparty na fajnych relacjach międzyludzkich oraz bogatym doświadczeniu muzycznym poszczególnych członków zespołu. W obyciu scenicznym pomogło im zagranie licznych samodzielnych tras i koncertów w Polsce i zagranicą w ramach takich zespołów jak Votum i Dianoya. Muzycy supportowali takich artystów jak Iron Butterfly, Terry Bozzio&Stickman. Zagrali też dwie duże trasy europejskie przed zespołem Riverside w latach 2013- 2016. Muzyka, którą tworzy NoVela to połączenie popu, rocka i funku podszytego duchem lat 80tych, przy współczesnej aranżacji i brzmieniu.
źródło: Materiały prasowe

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 36 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *