Nickelback – nowa piosenka

nickelbackTytuł nowej piosenki Nickelback to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2017.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Nickelback

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór kanadyjskiego zespołu Nickelback zatytułowany “Must Be Nice”. Kawałek jest trzecim singlem z nowego studyjnego albumu grupy zatytułowanego “Feed the Machine”, który ukazał się 16 czerwca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej BMG. Płyta jest utrzymana w gatunkach Hard rock oraz post-grunge i zawiera 11 kawałków. Jest to dziewiąty krążek studyjny formacji. Materiał zadebiutował na piątym miejscu na amerykańskiej liście Billboard 200. Płyta na polskiej liście albumów (ZPAV) zajęła najwyższą pozycję numer 18. Materiał pokrył się srebrem. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast strona muzyczna Wall of Sound przyznała ocenę 7/10.


[…] Umówmy się od razu – Nickelback to nie rzecz dla fanów Radiohead. Kanadyjczycy proponują rock w wydaniu konfekcyjnym. Przystępny, pozbawiony oryginalności, oczywisty, ale przebojowy i naprawdę solidny. Co więcej, rzeczywiście “Feed the Machine” brzmi to jak najcięższy longplay Kanadyjczyków, co przed premierą obiecywał Chad Kroeger. […] – napisał o krążku serwis koncertomania.pl.

Gatunki nowej piosenki to Alternative Rock i Hard Rock. Materiał napisał Chad Kroeger. Kompozycja została wyprodukowana przez Chrisa Baseforda oraz Nickelback. W tym kawałku powracają przestery oraz przepuszczony przez efekt wokal Chada Kroegera. Nickelback donosił za pośrednictwem Twittera, że „Must Be Nice” zostało dodane do listy odtwarzania „Best of the Week” w Apple Music.
Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 19 czerwca 2017 roku. W dniu 26.07.2020 klip ma 4 059 326 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Kanadyjczyków pt. “How You Remind Me”, który na Youtube ma już 475 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „How You Remind Me” znalazł się na szczycie list przebojów singli Kanady i USA. Kawałek został uznany przez Nielsen Soundscan za najczęściej graną piosenkę w amerykańskich rozgłośniach radiowych pierwszej dekady XXI wieku, a od czasu jego wydania w 2001 do końca 2009 roku pojawił się na falach amerykańskich ponad 1,2 miliona razy. Nutka zajęła czwarte miejsce na liście Billboard Hot 100 Songs of the Decade i 75. na brytyjskiej liście na koniec dekady. Numer został nominowany do nagrody Kerrang! Award for Best Single. Kompozycja została również oceniona jako utwór numer jeden rockowy i numer 4 alternatywny dekady 2000 roku przez Billboard. Nutka pojawiła się w muzycznej grze wideo Guitar Hero: Warriors of Rock oraz w powtórzonej wersji Deadpool 2 na PG-13 zatytułowanej Once Upon a Deadpool. Za ten kawałek kapela Nickelback otrzymała nominację do Nagrody Grammy w kategorii “Record Of The Year”.
Historia zespołu Nickelback rozpoczęła się w małym, kanadyjskim miasteczku – Hanna, 1996 roku. Wtedy Chad Kroeger z bratem, kuzynem i przyjacielem założyli Nickelback. Drugi album kanadyjskiego kwartetu Nickelback, wydany w 1998 roku, okazał się kluczowym wydawnictwem w jego karierze – zainteresowała się nimi wytwórnia Roadrunner. Kolejna płyta zespołu, “Silver Side Up”, wydana przez Roadrunner i EMI stała się światowym przebojem. Wszystkie koncerty grupy poczynając od 26 lipca 2020, a kończąc na 3 października 2020 zostały odwołane.
źródło: antyradio.pl, axs.com, rmf.fm, bonito.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania

[Verse 1]
One step, two step, electric slide
Red fish, blue fish, blow your mind
Engine, engine, number nine
Mama’s gonna let you set the moon on fire
Jack be nimble, jack be quick
Jack wound up with a broken neck
Humpty Dumpty, do your thing
Daddy’s gonna buy you a diamond ring
[Chorus]
Oh, it must be nice
To spend each day in paradise
You wonder why you’ve never failed
Your life’s a goddamn fairy tale
Your life’s a goddamn fairy tale
[Verse 2]
Suzie steamboat, you’re so fine
Grant the wish I wish tonight
Tinker tailor, whatcha’ got?
Wheels on the bus are falling off
Pretty maids all in a row
Yes, sir, yes, sir three bags full
Silver spoon at supper time
Four and twenty blackbirds, oh, so high
[Chorus]
Oh, it must be nice
To spend each day in paradise
You wonder why you’ve never failed
Your life’s a goddamn fairy tale
Your life’s a goddamn fairy tale
[Bridge]
One step, two step, electric slide
Red fish, blue fish, blow your mind
Engine, engine, number nine
Stick your diamond ring where the sun don’t shine
[Chorus]
Oh, it must be nice
To spend each day in paradise
You wonder why you’ve never failed
Your life’s a goddamn fairy tale
Oh, it must be nice
To spend each day in paradise
You wonder why you’ve never failed
Your life’s a fucking fairy tale
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
CAN
[14]
AUS
[16]
AUT
[17]
“Fly” 1996
“Leader of Men” 2000
“Old Enough”
“Breathe”
“Worthy to Say” 2001
“How You Remind Me” 1 2 1
“Too Bad” 2002 26
“Never Again”
“Someday” 2003 1 4 11
“Figured You Out” 10
“Feelin’ Way Too Damn Good” 2004 40
“Because of You”
“See You at the Show”
“Photograph” 2005 3 3 10
“Animals” 27
“Far Away” 2006 65 2 22
“Savin’ Me” 2 18 43
“Rockstar” 39 60 5
“If Everyone Cared” 18 32 12
“Side of a Bullet” 2007
“Gotta Be Somebody” 2008 4 14 10
“Something in Your Mouth” 48
“If Today Was Your Last Day” 7 26 31
“Burn It to the Ground” 2009 38
“I’d Come for You” 29 22 37
“Never Gonna Be Alone” 25 64 73
“Shakin’ Hands” 49
“This Afternoon” 2010 16 27 27
“When We Stand Together” 2011 10 20 8
“Bottoms Up” 31 83
“This Means War” 2012
“Lullaby” 52 58 27
“Trying Not to Love You” 93 66 67
“Edge of a Revolution” 2014 34 54
“What Are You Waiting For?” 29 40 6
“Million Miles an Hour”
“She Keeps Me Up” 2015 78
“Satellite”
“Get ‘Em Up”
“Dirty Laundry” 2016
“Feed the Machine” 2017
“Song on Fire”
“Must Be Nice”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Nickelback – kanadyjska grupa muzyczna wykonująca muzykę z pogranicza rocka i hard rocka, ze względu na swoje brzmienie często porównywana z takimi zespołami jak 3 Doors Down, Puddle of Mudd czy Creed. Zespół został założony w 1995 roku w małym miasteczku Hanna w prowincji Alberta w Kanadzie. Formacja w trakcie swej działalności muzycznej miał także okazję występować na wielu prestiżowych festiwalach rockowych, m.in. Rock am Ring czy Pinkpop Festival. Nickelback jest jednym z kanadyjskich zespołów rockowych odnoszących największe sukcesy komercyjne, sprzedał ponad 50 milionów albumów na całym świecie. W 2009 roku Billboard uznał ich za najbardziej utytułowaną grupę rockową tamtej dekady; ich piosenka „How You Remind Me” została uznana za najlepiej sprzedającą się piosenkę rockową i czwartą najlepiej sprzedającą się piosenkę dekady. Grupa znalazła się na siódmym miejscu listy najlepszych artystów dekady Billboardu, a ich cztery albumy znalazły się na liście najlepszych albumów Billboardu dekady. Zespół ma siedzibę w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Pierwotnie formacja podpisała kontrakt z EMI Canada, ale później uzyskała amerykański kontrakt z globalną dystrybucją przez Roadrunner Records. W celu wydania siódmego krążka kapela rozstała się z EMI Canada i podpisała kontrakt z Universal Music Canada. Obecny skład formacji stanowią 4 osoby. Aktualnie wokalistą grupy jest Chad Kroeger. Gatunki ich muzyki to rock alternatywny, post grunge, hard rock, metal alternatywny, heavy metal i pop rock. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Curb” ukazała się 16 maja 1996 roku nakładem wytwórni płytowej FACTOR i jest utrzymana w gatunku Grunge. Album zawiera 12 piosenek. Po międzynarodowym wydaniu w 2002 r. “Curb” uplasował się pod numerem 182 na amerykańskiej liście Billboard 200 i pod numerem 185 na brytyjskiej liście albumów. Krążek został certyfikowany złotem przez Music Canada w 2010 i srebrem przez British Phonographic Industry w 2015. Materiał otrzymał mieszane lub negatywne recenzje od krytyków. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek, The Rolling Stone Album Guide przyznał wydawnictwu 1,5 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast magazyn musicOMH dał płycie ocenę Unfavorable (niekorzystna). Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org
Artykuł zaktualizowany w dniu 26.07.2020.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 104 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *