Natalia Szroeder – nowa piosenka

Natalia SzroederTytuł nowej piosenki Natalii Szroeder to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Natalii

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Natalii Szroeder zatytułowana “1-2 X”. Intymny singiel jest zapowiedzią nowego krążka artystki zatytułowanego “Pogłos”, który ma się ukazać 5 listopada 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Na albumie znajdziemy 11 kawałków. Będzie to druga studyjna płyta wykonawczyni.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Natalia Szroeder, natomiast kompozytorami są Natalia Szroeder oraz Archie Shevsky.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 20 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 287 307 wyświetleń na YT i jest na #16 miejscu NA KARCIE NA CZASIE W KATEGORII MUZYKA (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Adam Romanowski, który odpowiadał również za zdjęcia. Niezwykle subtelny klip nagrany live w połączeniu z nastrojową i minimalistyczną warstwą muzyczną i wokalną zaostrza apetyt wszystkich, którzy z niecierpliwością czekają na drugą płytę. W wideoklipie wokalistka zaśpiewała nutkę z akompaniamentem pianina.

W komentarzu pod wideo Natalia napisała:

“1-2 X napisałam w nocy z pierwszego na drugiego października (kiedyś chyba wrzucę gdzieś do sieci wszystkie pierwsze szkice piosenek, tzw. dyktafonówki, żeby pokazać Wam jaką drogę przechodzą te utwory od powstania melodii, tekstu, do finalnej wersji- to serio fascynujący proces)
Tak się cieszę, że rzutem na taśmę, udało nam się zdążyć z tym nagraniem jeszcze przed premierą albumu. Zależało mi bardzo na tym, byście dostali ten przedsmak jeszcze przed całą płytą, bo ten utwór dużo mówi. Dużo tłumaczy.
Powstał live, bo jakoś nie potrafiłam sobie wyobrazić wyreżyserowanego obrazka do tych dźwięków.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniej artystki pt. „Powietrze”, który na Youtube ma już 23 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Powietrze” jest doskonale znany z ogólnopolskich stacji radiowych. Nutka zdobywała szczyty list przebojów w stacjach radiowych. Kawałek znalazł się również za oceanem na polonijnej liście przebojów. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 9, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2. Singiel pokrył się platyną.

Natalia Szroeder to jedna z najpopularniejszych i najzdolniejszych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. W dorobku ma przeboje nagrane z Liberem, występy w telewizyjnych programach “Szansa na sukces”, “Twoja twarz brzmi znajomo” i “Taniec z gwiazdami” (zwycięstwo) oraz udział w eliminacjach do Eurowizji 2016 (z piosenką “Lustra” – zajęła piąte miejsce). Natalia w zeszłym roku prowadziła także muzyczne show Polsatu – The Four. Bitwa o sławę. W dyskografii wykonawczyni znajduje się na razie jeden album studyjny pt. “Natinterpretacje” z 2016 roku. Warto wspomnieć, że Natalia została Artystką miesiąca październikowej edycji Spotify EQUAL.

źródło: rmf.fm, open.fm, | muzotakt.pl, musiclife.pl, kultura.onet.pl, muzyka.interia.pl, radiowawa.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “1-2 X”

A może się przetnę na pół
i dam Ci jedną połowę
Druga zostanie jak jest
Po jednej połowie na głowę

Może się stanę powietrzem
i będziesz mógł wdychać mnie wszędzie
i się stanę strumieniem
i będziesz mógł pijać mnie wszędzie

a może się ocknę
i Ty się ockniesz
a może się ocknę
i Ty się ockniesz

A może się zamknę na klucz
i spędzę tak parę tygodni
gdy wyjdę nie będę nic czuć
ulotni się wszystko w samotni

A teraz chcę tylko się wtulić
intymnie, po cichu, najczulej
powiedzieć Ci byś mnie nie budził

ja nie chce się budzić..

a może się ocknę
i Ty się ockniesz
a może się ocknę
i Ty się ockniesz

Single

Tytuł Rok Pozycje na liście
POL
(airplay)
[37]
POL
(airplay nowości)
[38]
„Jane”[8] 2012 2
„Tęczowy”[15] 2013 1[39]
„Nie pytaj jak (Young Stars Festival)”[16] 2014 3
„Samosiejka”[40] 2015
„Lustra”[41] 2016 6 1
„Domek z kart”[44] 19 3
„Powietrze”[46] 9 2
„Zamienię Cię”[47] 2017 4 1
„Zaprowadź mnie”[49] 26 3
„Parasole”[50] 2018 42 3
„Nie oglądam się”[51] 2019 26 1
„Nie mów nic”
„Pestki” 2020 19 2
„Powinnam?” 2021 25 5
„Połóż się tu”
„Przypływy”
(oraz Ralph Kaminski)
„Para” 20 2
„1-2 X”
„–”  singel nie był notowany

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Zanim pójdziesz” u boku Mięthy.

Natalia Szroeder (ur. 20 kwietnia 1995 w Bytowie) – polska piosenkarka i autorka tekstów, znana m.in. ze współpracy z raperem Marcinem „Liberem” Piotrowskim. Piosenkarka prowadzi także solową działalność artystyczną. W dzieciństwie Szroeder wystąpiła w audycji TVP1, Od przedszkola do Opola. W 2011 roku została laureatką jednego z odcinków Szansa na sukces, gdzie zaśpiewała utwór „Cicha woda” z repertuaru Maryli Rodowicz. Gatunki jej muzyki to pop i hip hop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Natinterpretacje” ukazała się 28 października 2016 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland i jest utrzymana w gatunku pop. Krążek zadebiutował na 15. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Album zawiera 13 piosenek. Płyta pokryła się złotem. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek.

“Na sam koniec życzyłbym sobie, żeby takich debiutów było więcej. NATinterpretacje, poza drobnymi niedociągnięciami, to naprawdę dobra płyta. Okazuje się, że dobra muzyka popularna – choć coraz częściej jest towarem deficytowym – nie zginęła i ma swoich godnych przedstawicieli” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 8.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 99 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *