Natalia Nykiel – nowa piosenka

Natalia NykielTytuł nowej piosenki Natalii Nykiel to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli promocyjnych.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Natalii

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Natalii Nykiel zatytułowany “Ocean”. Po bardzo alternatywnym i odważnym mini albumie „Origo” artystka zrobiła muzyczną voltę o 180 stopni i wydała countrowy singiel „Atlantyk”. To zaskakująca propozycja dla fanów królowej polskiego electropopu, ale jednocześnie kontynuacja podróży do muzycznych korzeni. Wydanie „Origo” było również pierwszym krokiem wykonawczyni na rynkach międzynarodowych. Single „Quya” i „Volcano” pojawiły się w rozgłośniach radiowych m.in. w Niemczech, Hiszpanii czy UK oraz na dziesiątkach playlist w Europie i USA. Dobry odbiór „Origo” zaowocował zaproszeniami gwiazdy na wiodące międzynarodowe festiwale. Zainteresowanie nowymi kawałkami na innych rynkach spowodowało, że artystka swój singiel „Atlantyk” wydała także w wersji anglojęzycznej w postaci singla “Ocean”. Nutkę „Atlantyk” obejrzysz i posłuchasz na tej stronie.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Natalia Nykiel oraz Andrzej Mrozek, natomiast kompozytorami są Natalia Nykiel, Michał FOX Król i Artur Twarowski.
Lyric Video do nowego utworu na Youtube ukazało się 24 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 12 854 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 25-letniej artystki pt. „Pół kroku stąd”, który na YouTube ma już 58 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Pół Kroku Stąd” promował polską wersję filmu „Vaiana: skarb oceanu”. Kawałek w oryginale śpiewa kanadyjska, multiplatynowa piosenkarka i autorka: Alessia Cara.
Natalia Nykiel jest jedną z największych muzycznych gwiazd młodego pokolenia. Spektakularna kariera Natalii zaczęła się od występu w telewizyjnym show „The Voice of Poland”, w którym zajęła czwarte miejsce. Artystka ma na koncie dwie płyty studyjne, platynowe i diamentowe single, występuje na polskich i międzynarodowych festiwalach, zasiada w jury programu „The Four – Bitwa o sławę”. Wykonawczyni jest laureatką wielu nagród i zdobyła również wiele nominacji.
Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artstki zamyka wydany 20 października 2017 roku krążek “Discordia”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunkach Pop i synth pop . Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej 2 album studyjny. Na krążku pojawili się twórcy tacy jak: Bunio, Kamil Durski, Julia Marcell, Maria Peszek, Dawid Podsiadło i Igor Walaszek. Wydawnictwo zadebiutowało na 12. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek.


“To discordia nie tylko z tytułu. Na wszystkich czeka tu prawdziwy chaos, w który paradoksalnie wpisuje się porządek. To ogromny krok – albo nawet i skok, do przodu. Natalia zostawiła swoich kolegów z branży daleko w tyle oraz powoli, ale konsekwentnie, zaczęła wysuwać się na pozycję prekursorki polskiej muzyki electro. Discordia pokazała ogromną świadomość i dojrzałość muzyczną artystki” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Natalia najprawdopodobniej jesienią wyda swoją trzecią płytę studyjną, której szczegóły dotychczas pozostają nieznane. Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 29-08-2020 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie), a kolejny 12.09.2020 w miejscowości Poznań, Enea Spring Break 2020.
źródło: infomuza.pl, mojalasztownia.pl, koncertomania.pl, wyspa.fm, allaboutmusic.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, goout.net, i inne

Tekst nagrania

Far away where the blue sky
And the ocean meet
Emndless summer
And it still feels like it was a dream
I used sing that song
No one knows how far i will go
But there are limits
When it comes to what you can explore

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[9]
POL
(airplay
nowości)

[29]
POL
(airplay
TV)

[30]
2014 „Wilk”
2015 „Bądź duży” 7 1 3
„Ekrany”
2016 „Error” 1 1
„Pół kroku stąd”
„Pół dziewczyna”
2017 „Spokój” 10
„Total błękit”
2018 „Kokosanki”
„Łuny”
„Jak żądło”
2019 „Volcano”
2020 „Atlantyk”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Single promocyjne

1. „Ocean” (2020)
Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Mapy” u boku Flirtini.
Natalia Nykiel (ur. 8 lutego 1995 w Mrągowie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i piosenek. Wychowała się w Pieckach. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie. W lutym 2017 obroniła pracę inżynierską na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na SGGW (studiowała inżynierię środowiska). Po raz pierwszy rozpoczęła karierę muzyczną, biorąc udział w imprezie „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie w 2012 roku. Laureatka mrągowskich Impresji Artystycznych „Śpiewające Obrazy” 2012. W 2013 roku, w wieku osiemnastu lat wzięła udział w drugim sezonie The Voice of Poland. Była członkiem zespołu Patrycji Markowskiej. Zajął czwarte miejsce, a następnie podpisała kontrakt z Universal Music Polska. W 2014 roku wydała swój debiutancki singiel “Wilk”, który odniósł niewielki sukces. Po singlu pojawił się jej debiutancki album, który także nie przyniósł sporego sukcesu. W następnym roku Nykiel wydała drugi singiel “Bądź duży”, który stał się hitem w Polsce. Teledysk do piosenki zdobył nagrodę dla najlepszego wideo podczas Eska Music Awards 2015 i przyniósł jej nominację do Best Polish Act na MTV Europe Music Awards 2015. Gatunki jej muzyki to pop i electro-pop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Lupus Electro” ukazała się 23 września 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunkach electro-pop i dance-pop. Album zawiera 10 piosenek. Krążek został zarejestrowany we współpracy z Katarzyną Nosowską, Pauliną Przybysz, Karoliną Kozak, Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem oraz Michałem „Buniem” Skrokiem. 16 listopada 2016 album uzyskał status złotej płyty, sprzedając się w nakładzie przekraczającym 15 tysięcy egzemplarzy. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek.

“Natalia Nykiel kazała nam czekać rok na jej w pełni autorski materiał. Muszę przyznać, że warto było czekać. Jej pierwszy longplay to zbiór kompozycji nieprzypadkowych, które dobrze się ze sobą uzupełniają. Warto słuchać wszystkie po kolei, ale pojedyncze wyrwane z całości i tak sprawiają niezaprzeczalną radość z zapoznawania się z nimi” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 105 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *