Nadchodzące koncerty zespołu SOTHORIS

SOTHORIS – polski black/death metalowy zespół powstał w 2016 roku, a dwa lata później samodzielnie wydał debiutancki album „Raj potępiony”, który spotkał się z dużym uznaniem w polskich mediach. Po czterech latach od debiutanckiej płyty, a dokładniej 6 stycznia 2022 roku nakładem trzech wytwórni na całym świecie (More Hate Productions z Rosji, Old Metal Rites z Brazylii oraz Misantropia Records z Finlandii) ukazał się drugi album pod tytułem “Wpiekłowstąpienie”. Tym razem formacja pokazuje swoje brutalniejsze oblicze. Warstwa muzyczna jest pełna agresywnych partii gitar poprzekładana melodyjnymi solówkami oraz diabelskimi blastami Hrista. Wokalista Raven po raz kolejny zdecydował się na śpiewanie w języku ojczystym. Muzykę wyprodukował Krzysztof Kostencki (Tetra Wave Studio), natomiast okładkę namalował polski artysta Bartosz Muszyński.


Latem bieżącego roku album “Wpiekłowstąpienie” ukaże się na CD nakładem kolumbijskiej Entropy Records oraz na kasecie dzięki meksykańskiej Manifestum Productions (wkrótce ujawnimy polskiego wydawcę na kasetowym nośniku). Płyta winylowa zostanie wydana w dwóch kolorach (czarny oraz splatter) na początku 2023 roku za pośrednictwem Sevan Mater.

Nowej płyty “Wpiekłowstąpienie” można obecnie posłuchać na wszystkich platformach streamingowych (m.in. Bandcamp, Spotify), kanale Black Metal Promotion, natomiast fizyczną płytę CD można nabyć za pośrednictwem platformy Bandcamp.
­
Po kilku koncertach promujących nowe wydawnictwo zespół nie zwalnia tempa i zaprasza na kolejne muzyczne wydarzenia z ich udziałem. W najbliższym czasie zespół SOTHORIS zagra 5 koncertach w ramach Black To The Roots, wyjątkowy koncert w Poznaniu pod szyldem Five Strikes of Death oraz plenerowy festiwal w stolicy naszego kraju. Poniżej rozpiska:

27.05.2022 – Kraków, Garage Klub (fb event): + Kalt Vindur, +Czort
28.05.2022 – Bielsko-Biała, RudeBoy (fb event): + Kalt Vindur, +Czort
11.06.2022 – Poznań, Klub u Bazyla (fb event): +Baalzagoth, +Chainsword, +Sarmat, +Morrath
16.06.2022 – Gdańsk, Wydział Remontowy (fb event): +Jarun, +Czort
17.06.2022 – Olsztyn, Carpenter Inn (fb event): +Jarun, +Czort
18.06.2022 – Płock, Rock69 (fb event): +Jarun, +Czort
09.07.2022 – Warszawa, Letnia Scena Progresji (fb event) w ramach Frozen Sun Fest wraz z Decapitated i Illusion

Sothoris w Internecie:
Facebook https://www.facebook.com/SothorisBand/
Bandcamp https://sothoris.bandcamp.com/releases
Spotify https://open.spotify.com/artist/5CXIIG14sgyut86fOgfl5o
Youtube https://www.youtube.com/channel/UCI_bJb5jt5QTx54oZ4WeCzA
Instagram https://www.instagram.com/sothoris/

źródło: materiały prasowe

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 9 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *