Mrozu – Złoto

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Mroza zatytułowana “Złoto”. Kawałek zwiastuje nowy krążek artysty. W singlu wykonawca wraca do pierwszej połowy lat 90., czasu beztroski, swobody i przyjemnej ekscytacji związanej z tym, co przyniesie przyszłość.


Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 8, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Produkcja promuje najnowszy album artysty o tym samym tytule, który ukazał się 12 kwietnia 2019 nakładem wytwórni płytowej Gorgo Music. Płyta zawiera 11 numerów. Krążek powstał z fascynacji rock’n’rollem, soulem i bluesem. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, odpowiedzialnym za produkcję materiału artyście udało się połączyć te gatunki z współczesną muzyką.

Gatunek nowej piosenki to Klasyczny soul. Autorami tekstu są Łukasz Mróz oraz Arek Sitarz, natomiast kompozytorami są Rubens, Łukasz Mróz i Wiktor Koperski.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 21 maja 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 793 644 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Zuzanna Plisz (wcześniej zrealizowała obsypany nagrodami teledysk do nutki „Duch” Mroza). Za zdjęcia odpowiadał Kacper Fertacz (ma na koncie zdjęcia do m.in. serialu „Król”). Wideoklip idealnie koresponduje z niesamowitą energią „Złota”.

W opisie pod wideo czytamy:

Piosenka narodziła się po dotarciu trzech kumpli do górskiej chaty z zapierającym dech widokiem na Jezioro Czorsztyńskie. Ze sobą zabraliśmy gitary, sprzęt studyjny i rowery.

W komentarzu pod wideo Mrozu napisał:

“Czas na nowości! Dajcie znać, czy “Złoto” zostanie z Wami na dłużej ✌️”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniego artysty pt. “Szerokie wody” [Live Session], który na Youtube ma już 18 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że zwykła wersja “Szerokie wody” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 16, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 4.

Mrozu to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Muzyk zadebiutował w 2009 roku kiedy nagrał debiutancki krążek „Miliony Monet”, którego tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 12 kwietnia 2019 roku krążek “Aura”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Gorgo Music. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego piąty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Krążek powstał z fascynacji rock’n’rollem, soulem i bluesem. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, odpowiedzialnym za produkcję materiału artyście udało się połączyć te gatunki z współczesną muzyką.

Najbliższy koncert muzyka ma sie odbyć 16-07-2021 w miejscowości Szczecin, a kolejny 31-07-2021 w miejscowości Wrocław.

źródło: polskatimes.pl, polskieradio.pl, | rmf.fm, radiozet.pl, vanessa.fm, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Mroza

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Złoto”

“Ten to nigdy nie dorośnie”
Tak się tu martwili o mnie.
Pełny plecak, pusty portfel,
Nie ma nic na horyzoncie.

Ciągle pod tym szarym blokiem,
Ręce w dziurawych kieszeniach.
Łatwo było snuć opowieść
O tym, że się nic nie zmienia.

Daję słowo,
wszystko było po coś.
To, co traci kolor,
Zamienimy w złoto.
Reszta jest historią.
Wszystko było po coś,
To, co traci kolor,
Zamienimy w złoto, złoto, złoto.

Świat się jednak bez nas kręci,
A nie chcieliśmy w to wierzyć.
Nad głowami szklany sufit,
Ktoś go musiał w końcu przebić.
Szklanki do połowy puste
Wychylaliśmy przy stołach
Ciągle w gabinecie luster
Aż wybuchliśmy od środka.

Daję słowo,
Wszystko było po coś.
To, co traci kolor,
Zamienimy w złoto.
Reszta jest historią.
Wszystko było po coś.
To, co traci kolor,
Zamienimy w złoto, złoto, złoto.

Daję słowo,
Wszystko było po coś.
To, co traci kolor,
Zamienimy w złoto.
Reszta jest historią.
Wszystko było po coś.
To, co traci kolor,
Zamienimy w złoto, złoto, złoto

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 9 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *