Mrozu – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Mroza to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Mroza

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Mroza zatytułowana “Galácticos”. Energetyczny kawałek to drugi singiel promujący nową płytę artysty, która jest szykowana na początek 2022 roku.

„Galácticos” to numer, który zrobiliśmy razem z Kubą Galińskim i Arkiem Sitarzem w trakcie pierwszych lockdownów w zeszłym roku. Nie byliśmy jakimiś zagorzałymi fanami Realu, ale pamiętamy czasy „Galácticos”, a przede wszystkim wybitnych piłkarzy z tamtej drużyny – z Ronaldo Luiz Nazario de Lima na czele. Jak grać, to inspirować się najlepszymi, czy to w sporcie czy w sztuce, ale przede wszystkim tak, by mieć z tego frajdę – Mrozu o nutce.

– To nie jest piosenka piłkarska, a metafora – podkreślił piosenkarz w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 24, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Łukasz Mróz oraz Arek Sitarz, natomiast kompozytorami są Kuba Galiński i Łukasz Mróz.

„Galácticos” to następca świetnie przyjętego singla „Złoto”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 502 646 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Michał Radziej Radziejewski. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Hasenien Dousery. Energetyczny wideoklip nawiązuje do nostalgicznego czasu spędzonego w blokach, kopania piłki i nie tylko.

W komentarzu pod wideo Mrozu napisał:

“No i jak Wam się podoba klip? Czy jest tu moja galaktyczna familia?”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniego artysty pt. “Szerokie wody” [Live Session], który na Youtube ma już 19 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że zwykła wersja “Szerokie wody” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła najwyższą pozycję numer 16, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 4.

Mrozu to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Muzyk zadebiutował w 2009 roku kiedy nagrał debiutancki krążek „Miliony Monet”, którego tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 12 kwietnia 2019 roku krążek “Aura”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Gorgo Music. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jego piąty album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Krążek powstał z fascynacji rock’n’rollem, soulem i bluesem. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, odpowiedzialnym za produkcję materiału artyście udało się połączyć te gatunki z współczesną muzyką. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 10-12-2021 w miejscowości Łódź.

źródło: dziendobry.tvn.pl, jazzsoul.pl, bestsellery.zpav.pl, | radiozet.pl, vanessa.fm, rmf.fm, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Galácticos”

Rozbijamy bank
Chciał nam życie w ratach dać
Miasto lunapark
Duże dzieci wpadną w szał
Wchodzi zmiana nocna
Chować się po kątach
Wszystko w drobny mak
Mówią, że nie wolno

A my z osiedla familią
Będziemy grać jak Galácticos
Chcemy zarobić gazylion
Światem zakręcić i zniknąć
Znam tę okolicę jak własny cień
Kiedy bloki lipiec zaczyna piec
W naszych żyłach buzuje krew
Galáctico

Mówią, że to grzech
Mówią, że nie wolno nam
Robić co się chce
Kiedy miasto idzie spać
Wchodzi zmiana nocna
Chować się po kątach
Wszystko w drobny mak
Mówią, że nie wolno

A my z osiedla familią
Będziemy grać jak Galácticos
Chcemy zarobić gazylion
Światem zakręcić i zniknąć
Znam tę okolicę jak własny cień
Kiedy bloki lipiec zaczyna piec
W naszych żyłach buzuje krew
Galáctico

A my z osiedla familią
Uuuuuuu
Uuuuuuu
Znam tę okolicę jak własny cień
Kiedy bloki lipiec zaczyna piec
W naszych żyłach buzuje krew
Galáctico
Znam tę okolicę jak własny cień
Kiedy bloki lipiec zaczyna piec
W naszych żyłach buzuje krew
Galácticos

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
(airplay)
[12]
POL
(airplay
nowości)

[13]
POL
(airplay
TV)

[14]
„Miliony monet” 2009
„Femme Fatale”
„Wait Up”[19] 2010
„Miasto płonie”[20]
„Horyzont” 2011
„Globalnie” (gościnnie: Waldemar Kasta)
„Rollercoaster”[21] 2012 2 2
„1000 m nad ziemią”[22] 3
„Jak nie my to kto” (gościnnie: Tomson)[23] 2014 13 2
„Nic do stracenia” (gościnnie: Sound’n’Grace) 7 4 1
„Poza logiką” 2 5 1
„Huragan” 2015
„Sierść”[24] 2017
„Duch”
„Nieśmiertelni”
„Szerokie wody”[25] 16 4
„Mgła”
„Napad” 2019 3 1
„Chcę do Ciebie wrócić”
„Aura” 8 1
„Złoto” 2021 5 2
„Galácticos” 24 2
„–” singel nie był notowany.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Ikar” u boku duetu Flirtini.

Mrozu, właściwie Łukasz Mróz (ur. 22 lipca 1986 we Wrocławiu) – polski piosenkarz i producent muzyczny. Uczęszczał do klasy o profilu teatralnym, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności wokalne. Gatunki jego muzyki to pop, R&B, soul. W jego piosenkach można doszukać się również elementów hip-hopu i reggae. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Miliony monet” ukazała się 27 kwietnia 2009 roku nakładem wytwórni płytowej Pink Crow Records i jest utrzymana w gatunkach R&B oraz pop. Album zawiera 11 kawałków (siedem w języku polskim i cztery w języku angielskim). Krążek nie był notowany na liście OLiS, natomiast uplasował się na 39. miejscu listy 100 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w kwietniu 2009 roku, opracowanej przez ZPAV na podstawie danych pochodzących z firm fonograficznych.

Atutami albumu są zapadające w pamięć linie melodyczne i znakomite aranżacje. Płyta nie pozostawia wątpliwości co do talentu Mroza. Artysta ma nie tylko głos o ciepłej barwie, którym potrafi się bardzo dobrze posługiwać, ale również sam skomponował większość utworów oraz napisał do nich słowa – napisał o wydawnictwie serwis empik.com.


Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz empik.com

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 204 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *