Mrozu – Napad

W sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Mroza zatytułowany “Napad”. Singiel będzie promował nowy polski film zatytułowany „Na bank się uda” w reżyserii Szymona Jakubowskiego, którego premiera ma się odbyć 15 sierpnia 2019 roku. W rolach głównych tej komedii kryminalnej wystąpią: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr. Nowy kawałek zwiastuje nowy album Mroza “Aura” (piąty studyjny), który ma się ukazać 12 kwietnia 2019 nakładem wytwórni płytowej Gorgo Music. Przy tworzeniu krążka wykonawca współpracował z DrySkullem i Marcinem Borsem.


„Pisanie muzyki pod film to niezłe wyzwanie, którego zawsze chciałem się podjąć. Kiedy przeczytałem scenariusz, oraz zobaczyłem obsadę „Na bank się uda”, to udać się musiało . Był to bardzo inspirujący impuls, który szybko stworzył projekcję w mojej głowie. Razem z Rasem (Rasmentalism) mieliśmy nie lada frajdę siedząc nad tekstem, w którym myślę, że udało nam się oddać ducha fabuły, a muzyczna warstwa bujającego „ghetto soulu” jeszcze to podkreśliła. Tym bardziej cieszę się że kawałek „Napad” znajdzie się również na mojej nowej płycie pt. „AURA”, którego premiera 12 Kwietnia 2019 – mówi Mrozu.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Łukasz Mróz i Arkadiusz “Ras” Sitarz, natomiast kompozytorem jest Łukasz Mróz.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 28 lutego 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 286 318 wyświetleń na YT. Reżyser: Szymon Jakubowski, zdjęcia nakręcił Patryk Jordanowicz. W wideoklipie można zobaczyć fragmenty filmu „Na bank się uda”. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Mroza pt. “Nic do stracenia” (z gościnnym udziałem Sound’n’Grace), który na Youtube ma już 13 milionów wyświetleń? Zobaczymy.

Mrozu zadebiutował w 2009 roku kiedy nagrał debiutancki krążek „Miliony Monet”, której tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce. Artysta przez lata ewoluował, odszedł od R&B i obecnie w jego muzyce znajdziemy dużo odniesień do rdzennego soulu, bluesa i rock’and’roll’a. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 32-latka zamyka wydany 24 lutego 2017 roku krążek “Zew”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Gorgo Music. Album jest utrzymany w gatunku pop i zawiera 11 numerów. Krążek dotarł do 12 miejsca zestawienia OLiS i pokrył się złotem.
źródło: radiozet.pl, vanessa.fm, pl.wikipedia.org, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Mroza

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst numeru

W małym palcu cały świat
Czarną noc wielkich miast znam na pamięć
Zaklętych rewirów smak

Zacierałem każdy ślad
I otwarty rachunek sumienia mam, mmm
Cały czas

Karma wciąż goni mnie, ale mija o włos
Znałem kod, znałem cel, znałem każdy twój krok
Mimo to…

Hej-ije! Sam nie byłem święty
Uwierz mi, tańczę na krawędzi
Nadal ręce w górze trzymam, gdy ty
Robisz napad na moje najlepsze dni
Chcę się odwdzięczyć, oczekuj zemsty

Napad!

Zostawiłaś tylko chłód
Dobrze, bo wolę zemstę na zimno
Uważaj z kim tańczysz

Karma wciąż goni mnie, ale mija o włos
Znałem kod, znałem cel, znałem każdy twój krok
Mimo to…

Hej-ije! Sam nie byłem święty
Uwierz mi, tańczę na krawędzi
Nadal ręce w górze trzymam, gdy ty
Robisz napad na moje najlepsze dni
Chcę się odwdzięczyć, oczekuj zemsty

Napad!

(Odwiedzono 13 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.