Monika Brodka – Syberia ft. Krzysztof Zalewski

Monika BrodkaJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Moniki Brodki zatytułowany “Syberia” z gościnnym udziałem polskiego piosenkarza Krzysztofa Zalewskiego. To kolejny singiel promujący album koncertowy artystki nagrany w ramach projektu MTV Unplugged. Krążek został wydany 7 grudnia 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Kayax. MTV Unplugged (ang. „bez prądu”) to seria koncertów, podczas których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R. Warto dodać, że koncert „MTV Unplugged Brodka” został zarejestrowany 12 kwietnia 2018 r w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncertowi towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowała Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Koncert można zobaczyć online w serwisie player.pl.


“Z Krzyśkiem przez lata grałam w jednym zespole i się z nim przyjaźnię, więc to był dla mnie naturalny wybór. On już od jakiegoś czasu z nami nie gra, bo jego kariera się tak rozwinęła i potoczyła, że nie ma na to kompletnie czasu. Chciałam tym również podsumować pewien okres” – mówi wykonawczyni.

Autorką tekstu kawałka jest Monika Brodka.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 11 stycznia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 378 291 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-latki pt. „Wszystko, czego dziś chcę” (nagranego wspólnie z A_GIM), który na Youtube ma już 19 milionów wyświetleń? Zobaczymy.

Monika Brodka to wokalistka, która z popowej gwiazdy wylansowanej przez telewizyjny talent-show, zmieniła się w świadomą i poszukującą artystkę. Jest laureatką Fryderyków czy MTV Europe Music Awards. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Brodki zamyka wydany 13 maja 2016 roku krążek “Clashes”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax. Album jest utrzymany w gatunkach pop i indie pop. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. W marcu 2017 wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka.

Krzysztof Zalewski zdobył popularność w 2003 roku, kiedy wygrał drugą edycję polskiego „Idola”. Dziś ma na swoim koncie cztery studyjne albumy, w tym najnowsze wydawnictwo z coverami Czesława Niemena. Krążek Zalewski śpiewa Niemena ukazał się 26 stycznia 2018 nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach avant pop i rock. Płyta zawiera 15 numerów. Album pokrył się złotem.

źródło: koncertomania.pl, player.pl, uptone.pl, pl.wikipedia.org, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Brodki

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu “Syberia”

mimo że lipiec, sople z ust zwisają mi
znów przywitałeś wiadrem z lodem
zdusiłeś ogień, choć się trochę jeszcze tlił
spalam się kaczego dnia przy tobie
w szparkę ust włożę klucz
nich się stanie cisza
w szafce nóż chętny już
gotów na rozstanie
myślałam ze przeczekam ten arktyczny mróz
pod ciepłym kocem skulę kości
pod biegunowym kołem czaję się jak tchórz
szukając wektora miłości
w szparkę ust włożę klucz
nich się stanie cisza
w szafce nóż chętny już
gotów na rozstanie

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 17 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *