Monika Brodka – nowa piosenka

Monika BrodkaTytuł nowej piosenki Moniki Brodki to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Brodki

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Moniki Brodki z gościnnym udziałem polskiego piosenkarza Krzysztofa Zalewskiego. To kolejny singiel promujący album koncertowy artystki nagrany w ramach projektu MTV Unplugged. Krążek został wydany 7 grudnia 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Kayax. MTV Unplugged (ang. „bez prądu”) to seria koncertów, podczas których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie wyłącznie instrumentów akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej zaprezentowali dotychczas tacy artyści jak Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R. Warto dodać, że koncert „MTV Unplugged Brodka” został zarejestrowany 12 kwietnia 2018 r w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncertowi towarzyszyła jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowała Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Koncert można zobaczyć online w serwisie player.pl.


“Z Krzyśkiem przez lata grałam w jednym zespole i się z nim przyjaźnię, więc to był dla mnie naturalny wybór. On już od jakiegoś czasu z nami nie gra, bo jego kariera się tak rozwinęła i potoczyła, że nie ma na to kompletnie czasu. Chciałam tym również podsumować pewien okres” – mówi wykonawczyni.

Autorką tekstu kawałka jest Monika Brodka.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 11 stycznia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 378 291 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-latki pt. „Wszystko, czego dziś chcę” (nagranego wspólnie z A_GIM), który na Youtube ma już 19 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
Monika Brodka to wokalistka, która z popowej gwiazdy wylansowanej przez telewizyjny talent-show, zmieniła się w świadomą i poszukującą artystkę. Jest laureatką Fryderyków czy MTV Europe Music Awards. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Brodki zamyka wydany 13 maja 2016 roku krążek “Clashes”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax. Album jest utrzymany w gatunkach pop i indie pop. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. W marcu 2017 wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka.
Krzysztof Zalewski zdobył popularność w 2003 roku, kiedy wygrał drugą edycję polskiego „Idola”. Dziś ma na swoim koncie cztery studyjne albumy, w tym najnowsze wydawnictwo z coverami Czesława Niemena. Krążek Zalewski śpiewa Niemena ukazał się 26 stycznia 2018 nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach avant pop i rock. Płyta zawiera 15 numerów. Album pokrył się złotem.
źródło: koncertomania.pl, player.pl, uptone.pl, pl.wikipedia.org, Internet

Tekst utworu

mimo że lipiec, sople z ust zwisają mi
znów przywitałeś wiadrem z lodem
zdusiłeś ogień, choć się trochę jeszcze tlił
spalam się kaczego dnia przy tobie
w szparkę ust włożę klucz
nich się stanie cisza
w szafce nóż chętny już
gotów na rozstanie
myślałam ze przeczekam ten arktyczny mróz
pod ciepłym kocem skulę kości
pod biegunowym kołem czaję się jak tchórz
szukając wektora miłości
w szparkę ust włożę klucz
nich się stanie cisza
w szafce nóż chętny już
gotów na rozstanie

Single

Rok Tytuł Pozycje na listach
POL
(airplay)

[9][a]
RMF
[10]
LP3
[11]
2004 „Ten” 1 1 13
„Dziewczyna mojego chłopaka” 1 1 11
2005 „Miałeś być” 1 1 12
2006 „Znam Cię na pamięć” 1 1 15
2007 „Miał być ślub” 1
2010 „W pięciu smakach” 3
„Granda” 3
2011 „Krzyżówka dnia” 14
2012 „Varsovie” 1 1
„Dancing Shoes” (Kamp! remix) 13
2014 „Elektryczny” (oraz Dawid Podsiadło) 1
2016 „Horses” 1
„Santa Muerte” 4
„Up in the Hill” 13
2017 „My Name Is Youth” 19
„Nieboskłon” (oraz Tomasz Organek i Piotr Rogucki) 1
2018 „Wszystko, czego dziś chcę” (oraz A_GIM) 61 1
„Granda” (oraz The Dumplings)
„Varsovie 2018” 22
2019 „Syberia” (feat. Krzysztof Zalewski) 16
„–” pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Niagara Falls” u boku Silver Rocket.
Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 w Żywcu) – polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Brodka pochodzi z Twardorzeczki, wsi koło Żywca. Wychowała się w góralskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Po wygranej w 2004 r. w polskiej edycji Idola, wydała swój pierwszy album studyjny, który po kilku miesiącach był certyfikowany złotem. W listopadzie 2006 roku wydała swój drugi album, Moje piosenki, który również okazał się złotym. Po czteroletniej przerwie trzeci album studyjny Brodki, Granda, został wydany we wrześniu 2010 roku. Krążek ukazał wielką zmianę jej kierunku muzycznego i został opisany w “The Guardian” jako “czerpiący z muzyki electro, rockowej i roots music, ale nadal stanowczo pop w jego podejściu i wykonaniu, płyta ma witalność i śmiałość, które zawstydzają większość polskich artystów alt-rocka”. Granda uzyskała podwójną platynę w Polsce w listopadzie 2011 r. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana Album ukazała się 25 października 2004 roku nakładem wytwórni płytowej BMG Poland i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 14 piosenek. Krążek dotarł do 6. miejsca na liście OLiS w Polsce. Trzy single z płyty trafiły na szczyt zestawienia polskiego Airplay Chart. Album pokrył się złotem. Gatunki jej muzyki to pop i alternatywa. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 66 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.