Brodka – nowa piosenka

Monika BrodkaTytuł nowej piosenki Brodki to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Brodki

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Brodki zatytułowana “Game Change”. Singiel zapowiada nadchodzący krążek artystki zatytułowany “Brut”, który ma się ukazać wiosną 2021 roku, nakładem wytwórni płytowej Kayax. W rozmowie z Jarkiem Szubrychtem dla “Wyborczej” wykonawczyni zaprzecza, jakoby album miał być zwrotem w stronę rapu. “To będzie muzyka dla ciała” – zapowiada. “Brut” będzie piątą studyjna płytą artystki.

Gatunek nowej piosenki to Alternatywa. Autorami tekstu są Monika Brodka, Zbigniew Bzymek oraz Andy Maillet natomiast kompozytorami są Monika Brodka i Jessica Winter. Kompozycja została wyprodukowana przez Oli Baystona.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 3 marca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 708 316 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer #50 na karcie “Na czasie”. Wideoklip wyreżyserowali Monika Brodka / Przemek Dzienis. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Kajetan Plis. Materiał jest krytyką współczesnego świata – z konsumpcjonizmem i patriarchatem na czele. Główną rolę zagrała w nim Monika Brodka. Jest ubrana w przyduży garnitur. W materiale “abstrakcja miesza się z rzeczywistością, nie wiadomo kto jest kim i jaką gra rolę”. Przesłanie wideoklipu wyjaśniła sama Brodka w informacji prasowej.

“Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci — mówi Brodka”.

W teledysku pojawił się Quebonafide – jako małżonek piosenkarki. Twarz rapera pojawia się na ich wspólnym portrecie ślubnym. “Dziękuję Quebo, że dał się zaciągnąć przed ołtarz!” – napisała w mediach społecznościowych wykonawczyni. Czy na nowym krążku Brodki znajdzie się wspólny kawałek z Quebo z prawdziwego zdarzenia? Zobaczymy.

Wideoklip został nakręcony w Warszawie, w wyjątkowych miejscach, jak sama podkreśla autorka. Pałac Kultury, Muzeum Narodowe i Kino Muranów – chcę podkreślić to, skąd jestem, potraktować to jako atut, dodać być może nieco „egzotyczności” dla odbiorców mojej twórczości ze świata – mówiła Brodka na antenie Radia Nowy Świat.

“Zrealizowanie tego teledysku było dla mnie ogromnym marzeniem i wydawało się zupełnie nierealne. Za nami ponad miesiąc przygotowań, prób i długie godziny spędzone za telefonie. Dzięki tym utalentowanym osobom marzenie powędrowało z kartki papieru na wasze podświetlone ekrany” – przekazała Brodka w mediach społecznościowych.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej artystki pt. „Wszystko, czego dziś chcę” (nagranego wspólnie z A_GIM), który na Youtube ma już 29 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Wszystko, czego dziś chcę” Brodki jest coverem kawałka Izabeli Trojanowskiej o tym samym tytule wydanym po raz pierwszy w 1981 na debiutanckiej płycie “Iza”. Singiel Brodki pokrył się podwójną platyną. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 61. Wersja Brodki została nagrana na potrzeby ścieżki dźwiękowej do serialu Rojst.

Monika Brodka to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Wokalistka z popowej gwiazdy wylansowanej przez telewizyjny talent-show, zmieniła się w świadomą i poszukującą artystkę. Jest laureatką Fryderyków czy MTV Europe Music Awards. Monika jest aktualną ikoną polskiej muzyki alternatywnej. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Brodki zamyka wydany 13 maja 2016 roku krążek “Clashes”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax. Album jest utrzymany w gatunkach pop i indie pop. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Płyta zadebiutowała na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. W marcu 2017 wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Serwis kultura.onet.pl przyznał płycie ocenę 8/10.

“Clashes jest wprawdzie albumem wyróżniającym się z dyskografii, ale taką płytą była też poprzedniczka w momencie wydania. Tym razem jednak ów odmiana zdaje się być czymś związanym z dojrzałością, bo brzmienie krążka momentami jest naprawdę poważne, aby nie powiedzieć „dojrzałe”. Zresztą, szata liryczna utkana niczym najlepsze odzienie japońskiego samuraja, choć poprzeplatane ściegami z innego świata, także jest powodem do zachwytu” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

“Powiedzieć, że to świetny album, to jak nie powiedzieć nic. Nie przykładając nawet lokalnej miary, “Clashes” to płyta wybitna” – napisał w recenzji krążka serwis muzyka.interia.pl i dał mu ocenę 9/10.

źródło: muzyka.t-mobile.pl, spidersweb.pl, onet.pl, nowyswiat.online, | kobieta.pl, uptone.pl, allaboutmusic.pl, muzyka.interia.pl, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Game Change”

[Verse 1]
Play me your part
Wrong from the start
I will be the one to fool
Look who’s in charge
The new entourage
Hopping on the back of the bull

[Pre-Chorus]
Here we go again
If you don’t mind, I’ll bend the rules
Here we go again
Let it go, nothing left to lose

[Chorus]
Do I know it who’d I want to be?
Miss or mister mystery?
Would I show it how I want to play?
Dominate or moderate?

[Post-Chorus]
Never be, ever be, ever be, ever be
Evеr be, ever bе, ever be
I’ll never be the same again
Never be, ever be, ever be, ever be
Ever be, ever be, ever be
I’ll never be the same again

[Verse 2]
Playing your part
Right from the start
I will be the one who dares
Look who’s in charge
The new entourage
Hopping on the back of the bear

[Pre-Chorus]
Here we go again
If you don’t mind, I’ll bend the rules
Here we go again
Let it go, nothing left to lose

[Chorus]
Do I know it who’d I want to be?
Miss or mister mystery?
Would I show it how I want to play?
Dominate or moderate?

[Post-Chorus]
Never be, ever be, ever be, ever be
Ever be, ever be, ever be
I’ll never be the same again
Never be, ever be, ever be, ever be
Ever be, ever be, ever be
I’ll never be the same again

[Instrumental Break]

[Chorus]
Do I know it who’d I want to be?
Miss or mister mystery?
Would I show it how I want to play?
Dominate or moderate?

[Post-Chorus]
Never be, ever be, ever be, ever be
Ever be, ever be, ever be
I’ll never be the same again
Never be, ever be, ever be, ever be
Ever be, ever be, ever be
I’ll never be the same again


Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

fot. kadr z wideoklipu Brodka – Game Change

Single

 

Rok Tytuł Pozycje na listach
POL
(airplay)

[9][a]
RMF
[10]
LP3
[11]
2004 „Ten” 1 1 13
„Dziewczyna mojego chłopaka” 1 1 11
2005 „Miałeś być” 1 1 12
2006 „Znam Cię na pamięć” 1 1 15
2007 „Miał być ślub” 1
2010 „W pięciu smakach” 3
„Granda” 3
2011 „Krzyżówka dnia” 14
2012 „Varsovie” 1 1
„Dancing Shoes” (Kamp! remix) 13
2014 „Elektryczny” (oraz Dawid Podsiadło) 1
2016 „Horses” 1
„Santa Muerte” 4
„Up in the Hill” 13
2017 „My Name Is Youth” 19
„Nieboskłon” (oraz Tomasz Organek i Piotr Rogucki) 1
2018 „Wszystko, czego dziś chcę” (oraz A_GIM) 61 1
„Granda” (oraz The Dumplings)
„Varsovie 2018” 22
2019 „Syberia” (feat. Krzysztof Zalewski) 16
2021 „Wrong Party” (oraz Scottibrains)
„Game Change”
„–” pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Żar (Tak to robię)” u boku PRO8L3M.

Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 w Żywcu) – polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Brodka pochodzi z Twardorzeczki, wsi koło Żywca. Wychowała się w góralskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Po wygranej w 2004 r. w polskiej edycji Idola, wydała swój pierwszy album studyjny, który po kilku miesiącach był certyfikowany złotem. W listopadzie 2006 roku wydała swój drugi album, Moje piosenki, który również okazał się złotym. Po czteroletniej przerwie trzeci album studyjny Brodki, Granda, został wydany we wrześniu 2010 roku. Krążek ukazał wielką zmianę jej kierunku muzycznego i został opisany w “The Guardian” jako “czerpiący z muzyki electro, rockowej i roots music, ale nadal stanowczo pop w jego podejściu i wykonaniu, płyta ma witalność i śmiałość, które zawstydzają większość polskich artystów alt-rocka”. Granda uzyskała podwójną platynę w Polsce w listopadzie 2011 r. Gatunki muzyki Brodki to pop i alternatywa. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Album” ukazała się 25 października 2004 roku nakładem wytwórni płytowej BMG Poland i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 14 piosenek. Krążek dotarł do 6. miejsca na liście OLiS w Polsce. Trzy single z płyty trafiły na szczyt zestawienia polskiego Airplay Chart. Materiał pokrył się złotem. Serwis muzyka.onet.pl przyznał wydawnictwu ocene pozytywną.

“Album nie można nazwać ponadczasowym pod względem formy, nie ma innowacyjnych rozwiązań, a z piosnek bije wręcz dziecinność młodej wokalistki, to dla wielu (jak i dla mnie) ma on niesamowitą wartość sentymentalną” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 585 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *