Monika Brodka – nowa piosenka

Monika BrodkaTytuł nowej piosenki Moniki Brodki to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2018.

 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Brodki

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiej piosenkarki Brodki i producenta o pseudonimie A_GIM. Kawałek to nowa wersja hitu Izabeli Trojanowskiej z lat osiemdziesiątych. Nowa wersja zaskakuje mrocznym i nieco dusznym klimatem. Trojanowska skomentowała całą sprawę następująco: “Gdy dowiedziałam się, że Monika Brodka będzie śpiewała tę piosenkę, bardzo się ucieszyłam. Szanuję jej dorobek artystyczny i byłam niezwykle ciekawa, w jaki sposób ten utwór wykona…”. Gatunek piosenki to Dance/Electronic. Autorem tekstu jest Andrzej Mogielnicki, natomiast kompozytorem jest Romuald Lipko. Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 26 lipca 2018 roku. Na chwilę obecną klip ma 8 718 004 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Michał Marczak. Teledysk promuje serial „Rojst”, nową produkcję platformy Showmax. Premiera odbyła się 19 sierpnia 2018. W obsadzie m.in. Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik i Magdalena Walach. Reżyserią zajął się Jan Holoubek a za zdjęcia odpowiedzialny był Bartek Kaczmarek. W serialu będziemy mogli usłyszeć również inne hity lat 80., jak np. “Boskie Buenos” Maanam. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię Brodki zamyka wydany w 2016 roku krążek “Clashes”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax. Najbliższy koncert artystki, na którym być może usłyszymy nowy utwór odbędzie się 15 września 2018 w Poznaniu (Wielkopolskie), a kolejny 26 września 2018 w Warszawie (Mazowieckie). Warto dodać, że najpopularniejszą kompozycją Moniki na YT jest “Znam Cię Na Pamięć”, która ma przeszło 12 miliona wyświetleń. Natomiast Agim Dżeljilji znany jako A_GIM przed laty był liderem elektronicznej grupy Oszibarack, potem członkiem tria Nervy i Męskie Granie Orkiestry. 7 kwietnia 2017 roku wydał muzykę pod własnym szyldem czyli EP-kę “Votulia”. Na płytę weszło sześć utworów. W czterech z nich gościnnie wystąpili członkowie zespołu BeMy, Kamil Durski z Lilly Hates Roses, a także Novika i Bshosa. Artysta występował na wielu zagranicznych festiwalach m.in. Eurosonic czy Europavox.
źródło: Internet

Tekst utworu
1.
Ledwo mnie znasz, tyle już masz
Planów, jakbyś wieki mnie znał
Siedzimy tu godziny pół
Zahaczyłeś prawie o ślub
Wybacz chłopcze, gdy się tak uśmiecham
Wybacz proszę – lecz nie na to czekam…

Ref.:
Wszystko, czego dziś chcę
Pamiętaj o tym
Polecieć chcę
Tam i z powrotem
Z ramion twych wprost do nieba, do nieba
Wszystko, czego dziś chcę
Pamiętaj o tym
Dolecieć raz
Tam i z powrotem
Więcej mi nic nie trzeba, nie trzeba

2.
Zapalasz się, słyszę twój szept
“Trochę starań i świat jest nasz”
Powiedzmy tak – za osiem lat
Adres w bloku i mały fiat
Nie łam głowy, jak ty to uzbierasz
Wszystko hurtem możesz dać mi teraz

Ref.:
Wszystko, czego dziś chcę
Pamiętaj o tym
Polecieć chcę
Tam i z powrotem
Z ramion twych wprost do nieba, do nieba
Wszystko, czego dziś chcę
Pamiętaj o tym
Dolecieć raz
Tam i z powrotem
Więcej mi nic nie trzeba, nie trzeba

Wszystko, czego dziś chcę
Pamiętaj o tym
Polecieć chcę
Tam i z powrotem
Z ramion twych wprost do nieba, do nieba
Wszystko, czego dziś chcę
Pamiętaj o tym
Dolecieć raz
Tam i z powrotem
Więcej mi nic nie trzeba, nie trzeba

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[8][a]
RMF
[9]
LP3
[10]
2004 „Ten” 1 1 13
„Dziewczyna mojego chłopaka” 1 1 11
2005 „Miałeś być” 1 1 12
2006 „Znam Cię na pamięć” 1 1 15
2007 „Miał być ślub” 1
2010 „W pięciu smakach” 3
„Granda” 3
2011 „Krzyżówka dnia” 14
2012 „Varsovie” 1 1
„Dancing Shoes” (Kamp! remix) 13
2014 „Elektryczny” (oraz Andrzej Smolik i Dawid Podsiadło) 1
2016 „Horses” 1
„Santa Muerte” 7
„Up in the Hill”
2017 „My Name Is Youth”
„Nieboskłon”
(oraz Tomasz Organek i Piotr Rogucki)
2018 „Wszystko, czego dziś chcę”
(oraz A_GIM)
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Niagara Falls” u boku Silver Rocket.

Monika Brodka (ur. 7 lutego 1987 w Żywcu) – polska wokalistka popowa. Laureatka trzeciej edycji programu telewizyjnego Idol. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Brodka pochodzi z Twardorzeczki, wsi koło Żywca. Wychowała się w góralskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Po wygranej w 2004 r. w polskiej edycji Idola, wydała swój pierwszy album studyjny, który po kilku miesiącach był certyfikowany złotem. W listopadzie 2006 roku wydała swój drugi album, Moje piosenki, który również okazał się złotym. Po czteroletniej przerwie trzeci album studyjny Brodki, Granda, został wydany we wrześniu 2010 roku. Krążek ukazał wielką zmianę jej kierunku muzycznego i został opisany w “The Guardian” jako “czerpiący z muzyki electro, rockowej i roots music, ale nadal stanowczo pop w jego podejściu i wykonaniu, płyta ma witalność i śmiałość, które zawstydzają większość polskich artystów alt-rocka”. Granda uzyskała podwójną platynę w Polsce w listopadzie 2011 r. Jej debiutancka płyta zatytułowana Album ukazała się w 2004 roku nakładem wytwórni płytowej BMG Poland. Gatunki jej muzyki to pop i alternatywa.
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

(Odwiedzono 841 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Witamy. Aby strona mogła działać potrzebujemy pieniędzy na opłacenie domeny i hostingu (razem 420zł). Prosimy Drogi Czytelniku abyś wpłacił ile możesz. Możliwe, że dzięki Twojej wpłacie następnym razem gdy coś będziesz szukał w internecie będziesz mógł znaleźć to na naszej stronie. Gdy zbierzemy wymaganą sumę to te okienko nie będzie się już wyświetlać (przynajmniej nie w tym roku). Pieniądze prosimy przesłać na konto: 50 1020 5558 1111 1705 2630 0081 Milewski Krzysztof Kotlarska 1/2 64-610 Rogoźno. W tytule przelewu prosimy wpisać: Na działalność portalu nowapiosenka.pl
Te okienko zamyka się krzyżykiem. Dziękujemy i pozdrawiamy.