Miley Cyrus – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Miley Cyrus to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Miley

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Miley Cyrus zatytułowana “Prisoner” (z gościnnym udziałem angielskiej piosenkarki Duy Lipy). Kawałek został wydany 19 listopada 2020 roku przez wytwórnię RCA Records jako drugi singel promujący siódmą płytę Miley zatytułowaną “Plastic Hearts”, która ukazała się 27 listopada 2020 roku nakładem wytwórni płytowej RCA. Album jest utrzymany w gatunkach Rock, pop, synth-pop i glam rock. Standardowa edycja krążka zawiera 12 numerów. Materiał zadebiutował na drugim miejscu listy US Billboard 200 oraz na czwartym miejscu na brytyjskiej liście albumów. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 75/100, na podstawie 22 recenzji, co wskazuje na „ogólnie pozytywne recenzje”. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Plastic Hearts to zdecydowanie najlepsza możliwa odsłona Miley Cyrus. Płyta ta jest połączeniem rockowej duszy wokalistki z popowym brzmieniem, które towarzyszyło jej od najmłodszych lat. Artystka z pewnością wyciągnęła z obu tych gatunków muzycznych to co najlepsze i doskonale połączyła je ze sobą” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocene 10/10.

Za zdjęcie okładkowe odpowiada słynny fotograf gwiazd rocka, Mick Rock.

Nowa nutka została również uwzględniona w reedycji drugiej studyjnej płyty Duy Lipy zatytułowanej “Future Nostalgia: The Moonlight Edition” (2021).

„Prisoner” znalazł się w TOP20 w ponad 30 krajach, w tym na listach UK Singles Chart i Billboard Global 200. Kawałek osiągnął szczyt na 54 miejscu na liście Billboard Hot 100 w USA. Singiel otrzymał w Wielkiej Brytanii certyfikat srebrny. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 nutka zajęła najwyższą pozycję numer 30. Miley wykonała „Prisoner” na żywo po raz pierwszy bez Duy Lipy w pierwszym odcinku cyfrowej serii koncertów Amazon Music Holiday Plays 1 grudnia.

Gatunki nowej piosenki to Dance, dark-pop, disco-punk, disco-rock, glam rock oraz nu-disco (w swoich ostatnich numerach Miley i Dua nawiązują chętnie do brzmienia sprzed kilkudziesięciu lat. Nie inaczej jest także tym razem). Materiał napisali: Miley Cyrus, Dua Lipa, Andrew Wotman, Jordan K. Johnson, Marcus Lomax, Michael Pollack, Stefan Johnson, Ali Tamposi oraz Jonathan Bellion. Kompozycja została wyprodukowana przez The Monsters & Strangerz i watta.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 20 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 55 158 999 wyświetleń na YT. 18 listopada Miley udostępniła w swoich mediach społecznościowych 20 sekundową zapowiedź dzieła. Wideoklip został wyreżyserowany przez Miley i fotografkę Alane O’Herlihy (jest znana m.in. ze współpracy z modelką Gigi Hadid). Klip kręcono przez dwa dni (w dniach 30 września – 1 października 2020 r.) na Brooklynie w Nowym Jorku. W teledysku widzimy jak Miley i Dua ruszają w trasę busem. W środku dziewczyny imprezują. Nie brakuje gorących scen między dziewczynami.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 28-letniej Amerykanki pt. „Wrecking Ball”, który na Youtube ma już 1,1 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Wrecking Ball” zadebiutował na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 pod numerem 50, a później stał się pierwszym singlem numer jeden Miley w Stanach Zjednoczonych. Kawałek zyskał na popularności na arenie międzynarodowej: znalazł się na szczycie list przebojów w Kanadzie, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz znalazł się w TOP10 w większości krajów Europy i Oceanii. Nutka na polskiej liście Polish Airplay Top 100 zajęła najwyższą pozycję numer 4. Materiał pokrył się 11-krotną platyną. Miley za produkcje „Wrecking Ball” otrzymała główną nagrodę MTV Europe Music Awards 2013 w kategorii Best Video, główną nagrodę MTV Video Music Awards 2014 w kategorii Video of the Year oraz główną nagrodę World Music Awards 2014 w kategorii World’s Best Video.

Miley Cyrus to gwiazda, która cieszy się ogromną popularnością. Świat usłyszał o niej w 2006 roku, kiedy wcieliła się w postać Miley Stewart w niezwykle popularnym wśród młodzieży sitcomie „Hannah Montana”. Artystka jest córką jednego z najbardziej popularnych muzyków country w USA, Billy Ray Cyrusa.

Dua Lipa (wym. bryt. [ˈduːə ˈliːpə]; alb. [dua liːpa]; ur. 22 sierpnia 1995 w Londynie) – brytyjska wokalistka, autorka tekstów piosenek i modelka pochodzenia kosowsko-albańskiego. Dua rozpoczęła swoją karierę w wieku czternastu lat, gdy dodawała covery słynnych artystów w serwisie YouTube. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “New Rules”, który ma już 2,3 mld wyświetleń. Najbliższy koncert 25-letniej wykonawczyni ma sie odbyć 10 września 2021 w Liverpool, UK, M&S Bank Arena, a kolejny w 11 września 2021 w Glasgow, UK, The SSE Hydro.

źródło: eska.pl, open.fm, radiozet.pl, allaboutmusic.pl, | rmfmaxxx.pl, newsweek.pl, muzyka.wp.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Prisoner”

[Intro: Miley Cyrus]
Prisoner, prisoner, locked up
Can’t get you off my mind, off my mind
Lord knows I tried a million times, million times, oh-woah
Why can’t you, why can’t you just let me go?

[Verse 1: Dua Lipa & Miley Cyrus]
Strung out on a feeling, my hands are tied
Your face on my ceiling, I fantasize
Oh, I can’t control it, I can’t control it (I can’t control it)
I try to replace it with city lights
I’ll never escape it, I need the high
Oh, I can’t control it, I can’t control it (Oh)

[Pre-Chorus: Miley Cyrus]
You keep making it harder to stay
But I still can’t run away
I gotta know why can’t you, why can’t you just let me go?

[Chorus: Dua Lipa & Miley Cyrus]
Prisoner, prisoner, locked up
Can’t get you off my mind, off my mind
Lord knows I tried a million times, million times, oh-woah
Why can’t you, why can’t you just let me go?
Prisoner, prisoner, locked up
Can’t get you off my mind, off my mind
Lord knows I tried a million times, million times, oh-woah
Why can’t you, why can’t you just let me go?

[Verse 2: Miley Cyrus]
I tasted Heaven, now I can’t live without it
I can’t forget you and your love is the loudest
Oh, I can’t control it, I can’t control it (Can’t control it)

[Pre-Chorus: Dua Lipa, Miley Cyrus & Both]
You keep making it harder to stay (Oh, ah)
But I still can’t run away
I gotta know, why can’t you, why can’t you just let me go?

[Chorus: Miley Cyrus, Dua Lipa & Both]
Prisoner, prisoner, locked up
Can’t get you off my mind, off my mind
Lord knows I tried a million times, million times, oh-woah
Why can’t you, why can’t you just let me go?
Prisoner, prisoner, locked up
Can’t get you off my mind, off my mind (Off my mind)
Lord knows I tried a million times, million times, oh-woah
Why can’t you, why can’t you just let me go?

[Outro: Miley Cyrus, Dua Lipa & Both]
Can’t get you off my mind
Why can’t you just let me go?
Million times
I wanna know why can’t you, why can’t you
I wanna know why can’t you, why can’t you
I gotta know why can’t you, why can’t you just let me go?

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Najwyższe pozycje na listach
US
[41]
AUS
[3][18]
AUT
[4]
“Ready, Set, Don’t Go”
(with Billy Ray Cyrus)
2007 37
“See You Again” 10 6 30
“Start All Over” 2008 68 41
“7 Things” 9 10 14
“Fly on the Wall” 2009 84 54 57
“The Climb” 4 5 30
“Hoedown Throwdown” 18 20 41
“Party in the U.S.A.” 2 6 30
“When I Look at You” 2010 16 19 57
“Can’t Be Tamed” 8 14 21
“Who Owns My Heart” 35
“We Can’t Stop” 2013 2 4 15
“Wrecking Ball” 1 2 2
“Real and True”
(with Future featuring Mr Hudson)
[B]
“Adore You” 21 25
“Malibu”[59] 2017 10 3 8
“Younger Now” 79 49
“Mother’s Daughter” 2019 54 21 49
“On a Roll”
(jako Ashley O)
86
“Slide Away” 47 15 49
“Don’t Call Me Angel”
(with Ariana Grande and Lana Del Rey)
13 4 12
“Midnight Sky” 2020 14 7 33
“Prisoner”
(featuring Dua Lipa)
54 13 15
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Nothing Breaks Like a Heart” u boku Marka Ronsona.

Miley Ray Cyrus – Hemsworth, właśc. Destiny Hope Cyrus (ur. 23 listopada 1992) – amerykańska aktorka, piosenkarka, autorka piosenek, która zdobyła popularność za sprawą głównej roli w serialu Hannah Montana, emitowanym w latach 2006–2011 przez Disney Channel. Kariera aktorska Miley rozpoczęła się wraz z epizodycznymi rolami w serialu Doc oraz w filmie Duża Ryba. Podkładała też głos w filmie animowanym Piorun. Miley uzyskała trzy albumy numer jeden na amerykańskim Billboard 200: Meet Miley Cyrus (2007), Breakout (2008) i Bangerz (2013). Jej wydania The Time of Our Lives (2009), Can not Be Tamed (2010) i Younger Now (2017) zadebiutowały w pierwszej piątce w Stanach Zjednoczonych, a jej album Miley Cyrus & Her Dead Petz (2015) wydano do darmowego streamingu online w SoundCloud. Co więcej, Miley osiągnęła dodatkowe dwa numery jeden i trzy TOP10 ścieżek dźwiękowych, które zostały zakwalifikowane jako Hannah Montana. Ona również zdobyła dziewięć pozycji w TOP10 na liście Billboard Hot 100 w USA. Miley zdobyła wiele nagród i nominacji, została uznana przez MTV za “Artystę Roku” w 2013 r. I znalazła się na corocznej liście najbardziej wpływowych ludzi na liście Time 100, odpowiednio w 2008 i 2014 r. Jej wizerunek był przedmiotem znaczących komentarzy medialnych i publicznych kontrowersji, w tym przejścia od jej “grzecznego” wizerunku do wysoce seksualnej osobowości na początku 2010 roku. Miley jest jawną obrończynią praw zwierząt i przyjęła wegański styl życia w 2014 r. Gatunki jej muzyki to dance pop, pop rock i pop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Meet Miley Cyrus” ukazała się 26 czerwca 2007 nakładem wytwórni płytowej Walt Disney oraz Hollywood i jest utrzymana w gatunku Pop rock. Standardowa edycja krążka zawiera 20 piosenek. Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus to podwójny album będący ścieżką dźwiękową do drugiego sezonu sitcomu Hannah Montany i debiutancki album studyjny Miley. Całe wydawnictwo było promowane podczas trasy koncertowej Best of Both Worlds Tour, która odbyła się na przełomie 2007 i 2008 roku. Lirycznie longplay porusza takie tematy jak: młodzieńcze romansy, “girl power” czy podwójne życie, które prowadzi Miley Stewart w serialu Hannah Montana. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu Billboard 200. Dzięki albumowi Miley stała się pierwszym artystą, którego sześć numerów zadebiutowało na liście Billboard Hot 100. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Bob Smithouser i Bob Waliszewski z PluggedIn pochwalili płytę za „świetny wybór dla fanów Cyrus” i porównali jej styl do Ashlee Simpson. Materiał pokrył się potrójną platyną. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 174 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *