Miętha – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Mięthy to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Mięthy

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka formacji Miętha zatytułowana “Wino”. Wakacyjny i beztroski kawałek to już szósty singiel, który promuje nadchodzący krążek artystów zatytułowany “36,6”, który ma się ukazać 24 września br.

“Jednocześnie przypominamy, że na wszystkich, którzy zaufali i nabyli album “36,6” w przedsprzedaży czeka aż 10 dodatkowych utworów. Tworzy to specjalną wersję “36,6 (Extended)” składającą się aż z łącznie 25 kompozycji. Wersja ta nie będzie początkowo dostępna w streamingu” – czytamy w informacji prasowej od Asfalt Records.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop[źródło]http://www.muzyka.t-mobile.pl/main/utwor.htm?pid=6450706. Autorem tekstu jest SKIP, natomiast kompozytorem jest AWGS.

“Jedną z rzeczy, której wcześniej bardzo nie lubiłem, albo się jej bałem, był taniec. Zawsze byłem jednym z tych, którzy podpierali ściany z drinkiem w ręku. Jak się już jednak zaczęło próbować, to okazało się, że to nie takie straszne. Miałem wówczas koleżankę, z którą upatrzyliśmy sobie jedną miejscówkę i przez jakiś czas tańczyliśmy tam praktycznie co weekend. Pisząc “Wino” miałem przed oczami ten czas – tamtą dziewczynę, tamtą DJ’kę i tamten parkiet” – opowiada Skip.[źródło]Asfalt Records

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 111 016 wyświetleń na YT. Za jego warstwę wizualną odpowiada Roger Wanke.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy pt. “Zanim pójdziesz” (feat. Natalia Szroeder), który na YouTube ma już 1,2 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Zanim pójdziesz” potrzebował miesiąca, aby uzyskać milion wyświetleń[źródło]https://dyktafonografika.com/utwor-miethy-i-natalii-szroeder-z-milionem-wyswietlen/.

Pisząc “Zanim pójdziesz” miałem przed oczami długie jazdy samochodem bez celu, przy zachodzącym słońcu i wszystkie najlepsze imprezy nad Wisłą. Cieszyliśmy się jak dzieci, kiedy dowiedzieliśmy się, że Natalia jest chętna na gościnkę w tym numerze. Poszliśmy razem do studia i byliśmy świadkami jak doświadczona i przegenialnie świadoma swojego głosu artystka nagrywa swoje wokale do numeru, który jej się bardzo spodobał – mówił SKIP[źródło]https://4fun.tv/news/natalia-szroeder-mietha-zanim-pojdziesz-teledysk-wideo.

Radio Kampus wyróżniło Mięthę w ramach akcji „Tak Brzmi 2020”, skupiającej najbardziej obiecujących debiutantów na polskiej scenie alternatywnej[źródło]https://mckmilanowek.pl/offmilan-koncert-mietha-2/.

źródło: materiały prasowe, muzyka.t-mobile.pl, | dyktafonografika.com, 4fun.tv, mckmilanowek.pl, i inne

Tekst nagrania “Wino”

[Refren]
Wieczorem pijemy wino, rano wychodzę na palcach
Nie mówimy słowa miłość, nie, wystarczą zęby na wargach
Jesteś jedyną dziewczyną z którą wchodzę w taki stan, stan
Z tobą nawet głupie kino jest, jakby się zaczynał świat, świat

[Zwrotka 1]
Ale lubię to, nieważne czy zarywamy w łóżku
Albo w przepełnionym klubie noc
Chyba czuję coś, zna mój język ciała, ja znam jej
Dlatego widzę że rozumie to
I manifestuje to, inne próbowały na mnie tańczyć
Ale tylko ona umie coś
Inaczej smakuje to, szczere porządanie
Chyba mogę to powiedzieć, szczere to the bone

[Refren]
Wieczorem pijemy wino, rano wychodzę na palcach
Niе mówimy słowa miłość, nie, wystarczą zęby na wargach
Jesteś jеdyną dziewczyną z którą wchodzę w taki stan, stan
Z tobą nawet głupie kino jest, jakby się zaczynał świat, świat

[Zwrotka 2]
I tak leci czas nam
Nawet nie zajmuje głowy mi niczyj Instagram
I taka partia
Te inne modelki chowają się przy niej back back, way back
Lód i szklanka
Do tego pod ręką ona, kompletna mieszanka
Dla niej to standard
Lubi kiedy patrzą i lubi czuć się ważna

[Refren]
Wieczorem pijemy wino, rano wychodzę na palcach
Nie mówimy słowa miłość, nie, wystarczą zęby na wargach
Jesteś jedyną dziewczyną z którą wchodzę w taki stan, stan
Z tobą nawet głupie kino jest, jakby się zaczynał świat, świat

Wieczorem pijemy wino
Nie mówimy słowa miłość, nie nie nie nie nie
Jesteś jedyną dziewczyną
Jakby się zaczynał świat, świat
Jakby się zaczynał…

Lista utworów

1. Audioportret
2. Blask
3. Jak chcesz
4. Kapcie
5. Kumitsu
6. Wino
Pozostałe utwory są na tej stronie

Miętha to duet, który tworzą raper Skip i producent AWGS. Grupa oferuje świeże, charakterystyczne i organiczne granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Gatunek ich muzyki to Hip-hop/rap. Ich debiutancka płyta zatytułowana “Audioportret” ukazała się 2019-09-26 nakładem wytwórni płytowej Asfalt Records i jest utrzymana w gatunkach Hip Hop i RnB/Swing. Album zawiera 14 piosenek. Materiał jest spójny i komplementarny. Autorem okładki oraz pierwszego wideoklipu “Star$” promującego krążek jest The Dreams Studio (Michał Pańszczyk i Jędrzej Guzik).

“W przedsprzedaży dostępne jest limitowane do 3000szt, pierwsze tłoczenie płyty “Audioportret” zawierające dodatkowe nagranie” – czytamy w serwisie asfaltshop.pl.

“Krążek jest dla nas nie tylko eksperymentem sonicznym, ale i marketingowym. W tej chwili na rapowej scenie królują płyty z garnizonem producentów i wykalkulowanym zestawem featuringów. Nauczeni doświadczeniem naszych starszych kolegów z Bitaminy, odważyliśmy się tworzyć bardziej z potrzeby serca niż z chęci zarobienia pieniędzy” – powiedział w wywiadzie dla Red Bull, AWGS[źródło]https://www.redbull.com/pl-pl/idzie-nowe-mietha-wywiad.

“Album Mięthy to przykład świetnej chemii w duecie. Wystarczy jeden seans z “Audioportretem” i czujesz, że na tych bitach mało kto wypadły tak dobrze, jak Skip. Płyta nowego duetu na naszej scenie muzycznej jest powiewem czegoś naprawdę świeżego…” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie cgm.pl[źródło]https://www.cgm.pl/recenzje/mietha-audioportret-recenzja/.

źródło: materiały prasowe, discogs.com, asfaltshop.pl oraz cgm.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 82 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *