Michał Szpak – nowa piosenka

Michal SzpakTytuł nowej piosenki Michała Szpaka to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Michała

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Michała Szpaka zatytułowana “24na7”. Singiel zapowiada nowy krążek artysty, który ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Michał Szpak oraz Piotr Łyszkiewicz, natomiast kompozytorem jest Piotr Łyszkiewicz.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 16 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 7633 wyświetleń na YT. Na początku wideoklipu widzimy cytaty fragmenty z Nowego Testamentu, a dokładniej “Hymnu o miłości” z Listu do Koryntian.

W opisie pod wideo czytamy:

“24na7” już na YouTube
a tam pierwszy raz mówię szczerze o Miłości.
TAK.
JESTEM QUEER.
Zakochuje się w człowieku, nie w ciele.
Kocham ludzkie serca i dusze.
Od zawsze jestem reprezentantem wszystkich wolnych ludzi, którzy mają odwagę do życia w zgodzie ze swoimi uczuciami.

Czym jest QUEER?
QUEER to po prostu świetlisty świr 💖. Czuje się świrem i nie wyobrażam sobie być kimkolwiek innym. Dziękuje Pudelkowi za próbę mojego coming outu 🐩lol
Gdy to zrobię – zrobię to tak, że wam kapcie spadną 💃🏼

Malkontentów odsyłam do treści “Listu do Koryntian” który stał się moją inspiracją do stworzenia własnego hymnu miłości.
Jeszcze raz powtórzę bo trzeba o tym mówić.

Zobacz hasło “Queer” na Wikipedii.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego artysty pt. “Color Of Your Life”, który na Youtube ma już 14 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Color Of Your Life” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 34, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty.

Michał Szpak jest jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów. Artysta największą popularność zdobył dzięki występom w pierwszej edycji programu “X Factor”, gdzie zdobył 2. miejsce. W artykule opublikowanym w serwisie kobieta.wp.pl w dniu 21-07-2021 czytamy: Michał Szpak to barwny ptak polskiej sceny muzycznej. Ekscentryczny wokalista przyzwyczaił publiczność do swoich odważnych stylizacji. Muzyk zadebiutował pod koniec 2021 roku na wielkim ekranie. Zaśpiewał w filmie “To musi być miłość” wyreżyserowanym przez Michała Rogalskiego. W obsadzie tej świątecznej komedii romantycznej znaleźli się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Anna Smołowik, Ina Sobala, Rafał Królikowski, Mateusz Rusin, Małgorzata Zajączkowska i Jan Englert.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych artysty zamyka wydany 7 września 2018 roku krążek ‘Dreamer’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop-rock oraz ballada i zawiera 12 numerów. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast portal Dziennik.pl 9 z 10 możliwych gwiazdek. Płyta spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem nie tylko wśród niezawodnych fanów Michała, ale również wśród dziennikarzy, którzy w recenzjach nie szczędzili pozytywnych słów.

“[…] albumu słucha się naprawdę dobrze. Okazuje się bowiem, że Michał Szpak ma odwagę nie tylko oryginalnie się ubierać i wyglądać, ale ma również odwagę do szukania nowych środków wyrazu artystycznego. Na “Dreamer” nie powiela schematów, nie kopiuje nieudolnie samego siebie, a wręcz odwrotnie – eksperymentuje i zapuszcza się w rejony, które były mu do tej pory nieznane” – napisał Kamil Downarowicz w recenzji materiału w serwisie muzyka.interia.pl.

Krążek ‘Dreamer’ to następca krążka studyjnego ‘Byle być sobą’ (2015).

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 19-08-2022 w miejscowości Szczecin, a kolejny 18-09-2022 w miejscowości Nowy Sącz.

źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, muzyka.interia.pl, polsat.pl, | muzyka.interia.pl, kobieta.wp.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “24na7”

Jest miłość
A gdzie miłość jest
Jasno
Tak jasno, że nie widzę cię

Miłość
A ten mrok, co był
Obrócę
Teraz jednym palcem w gwiezdny pył

Miłość
A gdzie miłość jest
Tam ty i ja
Wśród miliardów ludzi wyznajemy jedną

Miłość
Niech ten stan tak trwa
Patrzymy sobie w oczy
Nie pytamy o nic
Wiemy co i jak

Bliskość czułość dobro
Czy widzisz tu miejsce na zawiłość
(miłość miłość miłość)

Ona doprowadzi cię do celu
Ze ścieżki nie zboczysz w nicość
Albo będziesz tak kicał

To gra
Wciągająca
Jak promienie słońca
Gonienie króliczka
A łapanie zająca

Miłość nie odtrąca
Podaj rękę mało czasu
Miłość jest bez końca

Jest Miłość
A gdzie miłość jest
Różnice
Między mną, a tobą zacierają się
Miłość
Teraz ma to sens
Że 24/7
Życiu rytm nadaje bicie naszych serc.

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[5]
POL
(airplay
nowości)
[6]
AUT
[7]
2011 „Po niebo”
„Rewolucja”
2015 „Real Hero”
„Byle być sobą”
„Such Is Life”
2016 „Color of Your Life” 34 2 66
„Rosanna”
2017 „Tic Tac Clock”
„Don’t Poison Your Heart” 35 1
2018 „King of the Season”
„Rainbow”
„Dreamer (Thanks To You My Friends)”
2020 „Polska to kobieta”
(oraz Swiernalis)
2021 „Hiob”
2022 „Halo wodospad”
„24na7”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Michał Szpak, (ur. 26 listopada 1990 w Jaśle) – polski wokalista pop-rockowy i autor tekstów. Zdobywca II miejsca w programie talent show X-Factor. Znany z kontrowersyjnego, oryginalnego i metroseksualego wizerunku scenicznego. Laureat nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2015 roku. Szpak urodził się w Jaśle, małym miasteczku w południowej Polsce. Ma dwie siostry i brata. Do jego wczesnych wpływów muzycznych należą: Queen, Muse, Zbigniew Preisner, David Bowie i Michael Jackson. Jako uczeń szkoły średniej wraz ze swoim przyjacielem, Kamilem Czapla, był częścią zespołu Whiplash grającego głównie muzykę hard rockową. Po latach przyznał, że w przeciwieństwie do starszej siostry, nigdy nie brał żadnych formalnych lekcji muzyki. Obecnie Michał mieszka w Warszawie, gdzie studiuje psychologię na Uniwersytecie Nauk Społecznych i Humanistycznych. Gatunki jego muzyki to pop, pop rock i rock.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Byle być sobą” ukazała się 13 listopada 2015 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymana w gatunku pop-rock. Album zawiera 12 piosenek. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek. Krążek pokrył się podwójną platyną. Wydawnictwo zadebiutowało na 16. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “Byle być sobą” to materiał zaskakująco zróżnicowany. “Byle być sobą” to bardzo ambitny przekrój przez inspiracje, możliwości i umiejętności Michała.

“Kończąc rozważania, mogę powiedzieć jedno: jest progres, jeżeli chodzi o dyskografię Michała Szpaka. Chłopak naprawdę ma talent, lecz po pierwsze nie umie go wykorzystać, a po drugie ma dość dużego pecha, jeżeli chodzi o utwory pisane dla niego” – napisała Beata Prętnicka w recenzji płyty w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, muzyka.interia.pl oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 118 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

1 komentarz do “Michał Szpak – nowa piosenka”

  1. Michał jest fajny i kochający i prowadzcy programie the voice of poland lubie go bardzo mocno i kocham go i że była na korcent we wrocławió było fajnie potem kupiła płyte Michał Szpak potem na płycie na pisał swój atograł ja go przytóliłam i do knełam Michał Szpak Włosy kocham go Bardzo Mocno Alve

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *