Michał Szpak – nowa piosenka

Michal SzpakTytuł nowej piosenki Michała Szpaka to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2018.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Michała

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Michała Szpaka zatytułowany “Dreamer (Thanks To You My Friends)”. Kawałek jest czwartym singlem promującym najnowszy album artysty zatytułowany “Dreamer”, który ukazał się 7 września 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop-rock oraz ballada i zawiera 12 numerów. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast portal Dziennik.pl 9 z 10 możliwych gwiazdek. “Dreamer” jest mocno zróżnicowany, dlatego obok refleksyjnych nutek, pojawiają się także te z zupełnie innych rejonów. Krążka słucha się naprawdę dobrze. Okazuje się, że Michał ma odwagę nie tylko oryginalnie się ubierać i wyglądać, ale ma również odwagę do szukania nowych środków wyrazu artystycznego. Płyta spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem nie tylko wśród niezawodnych fanów Michała, ale również wśród dziennikarzy, którzy w recenzjach nie szczędzili pozytywnych słów.
Gatunki nowej piosenki to rock i ballada. Autorką tekstu jest Aldona Dąbrowska, natomiast kompozytorem jest Sławomir Sokołowski. Kompozycja została nagrana w dwóch wersjach. Na albumie można posłuchać zarówno wersji podstawowej, jak i specjalnej. Kawałek zapowiadał świąteczny prezent od piosenkarza dla fanów – wydanie płyty na winylu.
Oficjalne Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 16 listopada 2019 roku. W dniu 20.12.2019 klip ma 1 075 201 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu artysty pt. “Color Of Your Life”, który na Youtube ma już 22,5 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Michał Szpak największą popularność zdobył dzięki występom w pierwszej edycji programu “X Factor”, gdzie zdobył 2. miejsce. Wykonawca znany jest z oryginalnego, nierzadko kontrowersyjnego wizerunku scenicznego. Artysta zaśpiewał na żywo podczas pierwszego odcinka live 9. edycji programu “The Voice of Poland”.
źródło: muzyka.interia.pl, gala.pl, i inne


Tekst utworu

This is a story about a girl
She was a dreamer
She always said: “Don’t look back. The pain is over”
No one knows where she’s now
Thanks to her I moved on
This is a story about a boy
He was a dreamer
He always said: “Be yourself. No matter what”
No one knows where he’s now
Thanks to him I don’t drown
Now I am stronger
Not alone no longer
I do not feel fear
I follow my dreams
Strong and like no other
No, no noise, no drama
I believe I can
Thanks to you my friends
This is a story about myself
I am a dreamer
I was lost, lost in time
So many times
I look back without fear
Spending time on my dreams
Now I am stronger
Not alone no longer
I do not feel fear
I follow my dreams
Strong and like no other
No, no noise, no drama
I believe I can
Thanks to you my friends
Now now I’m stronger
Not alone, not alone no longer
Now now I’m stronger
Not alone (not alone, not alone)
Now I am stronger
Not alone no longer
I do not feel fear
I follow my dreams
Strong and like like like no other
No, no noise, no drama
I believe I can
Thanks to you my friends
I believe I can

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[6]
POL
(airplay
nowości)
[7]
AUT
[8]
2011 „Po niebo”
„Rewolucja”
2015 „Real Hero”
„Byle być sobą”
„Such Is Life”
2016 „Color of Your Life” 34 2 66
„Rosanna”
2017 „Tic Tac Clock”
„Don’t Poison Your Heart” 35 1
2018 „King of the Season”
„Rainbow”
„Dreamer (Thanks To You My Friends)”
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Michał Szpak, (ur. 26 listopada 1990 w Jaśle) – polski wokalista pop-rockowy i autor tekstów. Zdobywca II miejsca w programie talent show X-Factor. Znany z kontrowersyjnego, oryginalnego i metroseksualego wizerunku scenicznego. Laureat nagrody SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2015 roku. Szpak urodził się w Jaśle, małym miasteczku w południowej Polsce. Ma dwie siostry i brata. Do jego wczesnych wpływów muzycznych należą: Queen, Muse, Zbigniew Preisner, David Bowie i Michael Jackson. Jako uczeń szkoły średniej wraz ze swoim przyjacielem, Kamilem Czapla, był częścią zespołu Whiplash grającego głównie muzykę hard rockową. Po latach przyznał, że w przeciwieństwie do starszej siostry, nigdy nie brał żadnych formalnych lekcji muzyki. Obecnie Michał mieszka w Warszawie, gdzie studiuje psychologię na Uniwersytecie Nauk Społecznych i Humanistycznych. Gatunki jego muzyki to pop, pop rock i rock. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Byle być sobą” ukazała się 13 listopada 2015 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music Entertainment Poland i jest utrzymany w gatunku pop-rock. Album zawiera 12 piosenek. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 8 z 10 możliwych gwiazdek. Krążek pokrył się podwójną patyną. Wydawnictwo zadebiutowało na 16. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “Byle być sobą” to materiał zaskakująco zróżnicowany. “Byle być sobą” to bardzo ambitny przekrój przez inspiracje, możliwości i umiejętności Michała. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org oraz muzyka.interia.pl
Artykuł zaktualizowany w dniu 20.12.2019.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 355 razy, 1 wizyt dzisiaj)

1 komentarz do “Michał Szpak – nowa piosenka”

  1. Michał jest fajny i kochający i prowadzcy programie the voice of poland lubie go bardzo mocno i kocham go i że była na korcent we wrocławió było fajnie potem kupiła płyte Michał Szpak potem na płycie na pisał swój atograł ja go przytóliłam i do knełam Michał Szpak Włosy kocham go Bardzo Mocno Alve

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *