Męskie Granie Orkiestra 2021 – I Ciebie też, bardzo

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej piosenkarki Darii Zawiałow, polskiego piosenkarza Dawida Podsiadło oraz polskojęzycznego piosenkarza Vito Bambino zatytułowana “I Ciebie też, bardzo”. Uwielbiany przez Polaków cykl koncertów powraca do formuły “live” po rocznej przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. W te wakacje, ze względu na ograniczenia pandemiczne, muzycy zagrają w czterech miastach, a koncerty odbędą się zarówno w piątki, jak i soboty. Już w sierpniu Męskie Granie zawita do: Krakowa (6-7 sierpnia, Muzeum Lotnictwa), Warszawy (13-14 sierpnia, Tor Służewiec), Poznania (20-21 sierpnia, Park Cytadela) oraz Żywca (27-28 sierpnia, Amfiteatr pod Grojcem).


Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec. W wydarzeniu biorą udział czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku. Celem projektu Męskie Granie jest zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie słuchaczy do muzycznych eksperymentów. Od lat, single nagrywane przez Męskie Granie Orkiestrę cieszą się wielką popularnością wśród słuchaczy czego dowodem są kilkunasto i kilkadziesiąt milionowe wyświetlenia tych produkcji w serwisie YT. Przypomnijmy, że w zeszłym roku szefem muzycznym Męskie Granie Orkiestra zostali Daria Zawiałow, Król i Igo. Hymnem trasy był singiel „Świt”.

Gatunek nowej piosenki to Pop Rock[źródło]https://www.discogs.com/Meskie-Granie-Orkiestra-2021-Feat-Daria-Zawialow-Dawid-Podsiadlo-Vito-Bambino-I-Ciebie-Te%C5%BC-Bardzo/release/19503934. Autorami tekstu są Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło oraz Vito Bambino, natomiast kompozytorami są Bartosz Dziedzic i Aleksander Krzyżanowski. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 9.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 30 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 16 384 416 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał @MYK_collective (twórcy kultowego teledysku do nutki „Początek” ). Kierownikiem zdjęć do teledysku był Mateusz Dziekoński (Point of You). Oficjalny klip jest pierwszym na świecie teledyskiem w pełni zrealizowanym z pokładu drona FPV (First Person View) oraz kamery RED Komodo[źródło]https://www.radiozet.pl/Muzyka/Meskie-Granie-2021-Jak-powstawal-klip-do-hymnu-I-Ciebie-tez-bardzo-Zobacz-making-of-WIDEO. Drony pilotowane były przez Macieja „Mac FPV” Poschwalda, najbardziej utytułowanego Polaka w wyścigach dronów. Zdjęcia do wideoklipu kręcone były w Łodzi w Łódzkim Centrum Nauki i Techniki EC1[źródło]https://www.radiozw.com.pl/meskie-granie-orkiestra-2021-i-ciebie-tez-bardzo/.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od polskiego DJ-a i producenta muzycznego C-BooLa:

Wkręciłem się totalnie w ten numer. To jest piosenka kompletna. Słuchając tego, wracam myślami do czasów dzieciństwa i moich kochanych lat 80 po to, żeby za chwilę docenić jak dużo dobrej muzyki i wspaniałych artystów mamy ostatnio w Polsce. Ok, to była przerwa na komentarz. Słucham dalej … 😀🔥” – C-BooL.

Daria Barbara Zawiałow, po mężu Kaczmarek (ur. 18 sierpnia 1992 w Koszalinie) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, a także dziennikarka muzyczna Radia 357. W 2009 zwyciężyła w programie Szansa na sukces, dzięki czemu wzięła udział w koncercie „Debiuty” na Festiwalu w Opolu. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Hej Hej!”, który ma już 19,6 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 28-letniej artystki zamyka wydany 11 czerwca 2021 roku krążek “Wojny i noce”. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 09-08-2021 w miejscowości Warszawa, a kolejny 19-08-2021 w miejscowości Bytów.

Dawid Henryk Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski piosenkarz oraz autor tekstów. Wokalista zespołu Curly Heads. W 2012 zwyciężył w finale drugiej edycji programu telewizyjnego X Factor. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Początek” (nagrany wraz z Kortezem i Zalewskim w ramach Męskie Granie Orkiestra 2018), który ma już 122 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 28-letniego artysty zamyka wydany 19 października 2018 roku krążek “Małomiasteczkowy”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 4.09.2021 w miejscowości Gdańsk, a kolejny 18.09.2021 w miejscowości Wrocław.

Vito Bambino, właściwie Mateusz Dopieralski (ur. 1988 w Katowicach) – niemiecki aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia polskiego, a także polskojęzyczny piosenkarz i wokalista zespołu Bitamina. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Ale jazz!” (nagrany wraz z sanah), który ma już 59 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 24 września 2020 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany “Poczekalnia”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 19 sierpnia 2021 w miejscowości Kołobrzeg.

źródło: radiozet.pl, radiozw.com.pl, YouTube, | ebilet.pl, .koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “I Ciebie też, bardzo”

[Dawid Podsiadło]:
Otwieram oczy, idę
Widzę na jeden metr
Skoszona trawa, nudny dzień

Chyba po drodze minę
Stary, znajomy brzeg
Za chwilę mamy spotkać się

[Vito Bambino]:
Podaj rękę, szybko podaj
Nie dam rady w kilku słowach, wiesz

Szkoda czasu, noc niemłoda
Musisz wiedzieć, że ja Ciebie też

[Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło]:
Wiem, że nie chcę się już dłużej bać
Nie chcę tańczyć do melodii, którą znam
Jestem wolny, już mnie porwał wiatr
Daleko, gdzie mleko rozlewa się wśród gwiazd

[Daria Zawiałow, Vito Bambino]:
Wyszłam na jedną chwilę
Zostałam kilka lat
Strachy trzymały mnie za kark
Otwieram oczy, idę
Przede mną stoisz Ty
Zielona trawa, dobre dni

[Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło]:
Podam rękę, szybko podam
Nie martw się, noc jeszcze młoda jest
Szkoda czasu, mi nie szkoda
Musisz wiedzieć, że ja Ciebie też

I Ciebie też, bardzo
I Ciebie też, bardzo
I Ciebie też, bardzo
I Ciebie też, bardzo

[Daria, Dawid, Vito]:
Wiem, że nie chcę się już dłużej bać
Nie chcę tańczyć do melodii, którą znam
Jestem wolny, już mnie porwał wiatr
Daleko, gdzie mleko rozlewa się
Wiem, że nie chcę się już dłużej bać
Nie chcę tańczyć do melodii, którą znam
Jestem wolny, już mnie porwał wiatr
Daleko, gdzie mleko rozlewa się wśród gwiazd

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 1 127 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *