Mateusz Ziółko – nowa piosenka

mateusz-ziolkoTytuł nowej piosenki Mateusza Ziółko to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Mateusza

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Mateusza Ziółko zatytułowana “Weź mnie”. Nastrojowa, wzruszająca ballada zaprasza nas do nowego, muzycznego świata artysty, który wraca ze swoim wrażliwym alter ego.

– Jestem szczerze wzruszony i szczęśliwy, że po tak długim czasie nieobecności nadal czekacie i jesteście ze mną. Dzielę się dziś z Wami sobą i historią, która dotyka wielu z nas. Często to, czego szukamy daleko, w niewłaściwych miejscach, jest tak naprawdę cały czas obok nas na wyciągnięcie ręki. Miłość zawsze jest tuż obok… trzeba tylko po nią sięgnąć – napisał Mateusz Ziółko.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Mateusz Ziółko oraz Frank BO.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 26, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel “Weź mnie” to następca singla „Nie ma” (nagranego wraz z Lidią Jazgar).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 22 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 504 641 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Przemyslaw Gomula. Za zdjęcia odpowiadał Ubeusz Pastuszak. Klip opowiada historię miłosnych, dziecięcych wspomnień, których symbolem jest wspólnie wybudowany domek na drzewie.

W opisie pod wideo czytamy:

Melodyjny utwór „Weź mnie” Mateusza Ziółko jest swoistym nowym początkiem w twórczości artysty. Autor takich przebojów jak „W płomieniach” czy „7 rzeczy” otwiera kolejny rozdział w swojej drodze muzycznej, a ten singiel to jego preludium. Teledysk pokazuje historię miłości rozgrywającej się od dziecięcych lat, jej wspomnień. Symboliczny domek na drzewie to miejsce powrotu do wspólnych momentów, miejsca, w którym miłość się rozpoczęła.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniego artysty pt. “W płomieniach”, który na Youtube ma już 72 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „W płomieniach” w 2017 roku był najczęściej graną nutką w Polskich rozgłośniach radiowych. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3.

Mateusz Ziółko jest jednym z czołowych artystów na polskiej scenie muzycznej. Muzyk zmienił oblicze polskiej sceny muzycznej, a wszystko to za sprawą nieprzeciętnego talentu i godnej podziwu wrażliwości artystycznej. Artysta jest zwycięzcą trzeciej edycji programu “The Voice of Poland”. Wygrał także 10. edycję programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Przypomnijmy, że 26 maja 2017 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty “Na nowo”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym (więcej o płycie na dole artykułu).

źródło: dts24.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, | dziendobry.tvn.pl, obcas.pl, kultura.onet.pl, YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Weź mnie”

Słyszę głos gdzieś we mgle
Wiem, wołasz ty
Chcę uciekać, ale ciągle nie wiem gdzie
Dotykam wciąż złych miejsc

Deszcz otula nasze skronie
I zmywa to całe zło
Ktoś napisał tę historię
Pomylił się o włos

Więc weź mnie
Noś przy sobie cały czas
Nie chcę, tego co różniło nas już więcej
Nie zostawiaj mnie bez siebie

Więc weź mnie
Mamy czas na takie sny jak te
Gdzie wszystko jest dokładnie tak jak wcześniej
Poczekaj, zaraz będę

Byłem gdzieś przez kilka chwil
Wiem, późno już
Zgubiłem coś po drodze
Tak musiało być
Teraz jestem tu

Deszcz obmywa nasze dłonie
To już kolejny raz
Ktoś napisał tę historię
Nie widział w niej już nas

Więc weź mnie
Noś przy sobie cały czas
Nie chcę, tego co różniło nas już więcej
Nie zostawiaj mnie bez siebie

Więc weź mnie
Mamy czas na takie sny jak te
Gdzie wszystko jest dokładnie tak jak wcześniej
Poczekaj, zaraz będę

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL RMF
[21]
AirPlay
[23]
AirPlay
nowości
[24]
2013 „Tak wiele”[25]
2016 „W płomieniach”[26] 4 3 1
2017 „Szkło”[28] 22 1 4
„Planety”[29] 23 1 1
„Na nowo” 21 3
2019 „Legiony”[30]
(oraz Tabb)
2020 „Obiecaj mi”[31]
„S.O.S.”[32]
2021 „Nie ma”[33]
(oraz Lidia Jazgar)
2022 „Weź mnie” 26 1
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze “Horyzonty” u boku Sound’n’Grace.

Mateusz Ziółko (ur. 20 czerwca 1986 w Zubrzycy Dolnej) – polski piosenkarz popowy, pianista i autor piosenek. Był członkiem składu koncertowych projektów muzycznych, takich jak np. Michael Jackson Symfonicznie, Freddie Mercury Symfonicznie czy Queen Story. Występował jako support przed organizowanymi w Polsce koncertami zagranicznych artystów, takich jak m.in. Amy Macdonald, Coolio czy John Miles. Gatunek jego muzyki to pop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Na nowo” ukazała się 26 maja 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Gorgo Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 12 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. 14 czerwca krążek zdobył status złotej płyty za sprzedaż w kraju. Serwis muzyka.interia.pl przyznał materiałowi ocenę 5/10, natomiast serwis allaboutmusic.pl przyznał materiałowi ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek.

“Płyta Mateusza Ziółki nie daje odpowiedzi na to, czy stanie się on gwiazdą rodzimej wokalistyki. Z pewnością dysponuje wyrazistym wokalem, o przyjemnej barwie, z lekką chrypką i soulowym fillingiem. Cóż z tego, skoro na płycie zabrakło wyrazistych kompozycji” – napisano w recenzji płyty w serwisie audio.com.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz audio.com.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 110 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *