Mateusz Mijal – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Mateusza Mijala to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy utworów.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Mateusza

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Mateusza Mijala zatytułowana “Dmuchawce, latawce, wiatr”. Artysta zaprezentował kolejne nagranie, które zrealizował w ramach dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury projektu “Z archiwum polskiej muzyki rozrywkowej” (program “Kultura w sieci”).
Czym jest program “Kultura w sieci”? Na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury nck.pl czytamy:


“Program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci” to 60 mln zł na działania związane z prezentacją wydarzeń kulturalnych i udostępnianiem zasobów kulturalnych on-line.”

“Celem programu dotacyjnego „Kultura w sieci” jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line, jak również rozwój przestrzeni umożliwiającej odbiorcom kultury korzystanie z jej zasobów w sieci. Program wspiera zadania rozwijające kapitał kulturowy odbiorców za pomocą narzędzi internetowych oraz rozwój kompetencji cyfrowych zarówno odbiorców, jak i kadr kultury.”

Autorem tekstu jest Maciej Dutkiewicz, natomiast kompozytorem jest Romuald Lipko.
Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 28 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3007 wyświetleń na YT.
W opisie pod wideo czytamy:

“Odfrunęły, odleciały, już nie ma ich. Lato zmieniło się w jesień. Ale Romuald Lipko i Maciej Dutkiewicz stworzyli cudowny utwór, dzięki któremu możemy przywołać wakacyjne wspomnienia.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Mateusza pt. “Niech się ludzie śmieją”, który na Youtube ma już 28,5 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że autorem tekstu singla “Niech się ludzie śmieją” jest Wojciech Łuszczykiewicz z zespołu Video.
Mateusz Mijal zasłynął w 2012 roku singlem “Winny”, nagranym wspólnie z raperem Liberem. Jego teledyski mają kilkunastomilionowe wyświetlenia na YouTube.
źródło: jaslo.naszemiasto.pl, nck.pl, | sanok.pl, radiowawa.pl, i inne

Lista utworów

1. Chcę cię
2. Coś na później
3. Czy ty czujesz
4. Góraleczka feat. Dukat
5. I want you
6. Ile Kłamstw Ile Prawd
7. Już dziś niewiele ci mogę dać
8. Nie da rady
9. Niech się ludzie śmieją
10. Nieznajomi
11. Dmuchawce, latawce, wiatr
Pozostałe utwory są na tej stronie
Mateusz Mijal to wokalista urodzony w 1986 roku w Jaśle. Choć ukończył tam szkołę podstawową i gimnazjum, jego cała późniejsza kariera muzyczna związana była ściśle z Krakowem. Mateusz od najmłodszych lat brał udział w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów. Komponuje dla takich artystów jak: Natalia Szroeder, zespół Video czy Rafał Brzozowski. W 2016 roku z nutką “Szkło i lód” zajął 2 w konkursie premier festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Gatunki jego muzyki to pop, pop rock, ska. Jego debiutancka płyta zatytułowana “9 Lat” ukazała się w 2016 roku nakładem wytwórni płytowej e-muzyka i jest utrzymana w gatunkach Dance-pop, Disco oraz Eurodance. Album zawiera 12 piosenek. Serwis allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 2,8 z 5 możliwych gwiazdek.

“Co by dużo nie mówić… Jego 9 lat jest jednym wielkim workiem, do którego można spakować dosłownie wszystko. To, co ma dla nas jakiekolwiek znaczenie – większe, mniejsze… Ale się też znajdzie się miejsce na takie przedmioty absolutnie zbędne, bądź też jednorazowego użytku” – napisał w recenzji krążka serwis allaboutmusic.pl.

źródło: rmf.fm, radiowawa.pl oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 25 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *