Marta Bijan – Lato smakuje

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Marty Bijan zatytułowana “Lato smakuje”. Singiel jest pierwszą od ponad dwóch lat wydaną przez artystkę autorską nutką.


Gatunek nowej piosenki to Alternative/Indie. Autorką tekstu i kompozytorką jest Marta Bijan. Za produkcję
muzyczną utworu odpowiada Haldor Grunberg, mający na swoim koncie współpracę z grupami Mentor, Me And That Men czy grupą Behemoth. Połączenie ich dwóch odmiennych światów wyznaczyło zupełnie nowy kierunek w muzycznej twórczości artystki – jest jeszcze bardziej mroczny i poetycki.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 21 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 22 423 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Tomek Janus. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Tomek Wilczyński.

W opisie pod wideo napisano:

“lato smakuje jest duszną opowieścią o niedoczekaniu. o lecie, które powinno smakować słońcem, a smakuje szaleństwem, brakiem powietrza i bezmierną tęsknotą.”

Marta Bijan zadebiutowała na rynku muzycznym wydając w 2018 roku krążek pt. “Melancholia”. Jednym z singli był wówczas utwór “Mówiłeś”, który w niespełna trzy miesiące po premierze osiągnął status Złotej Płyty.

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Marty

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Lato smakuje”

Sny lepią się do skroni
kurz tańczy o poranku wilgotnym
jak myśl rozkwitająca mi w udach
jak łzy rozpierające mi płuca
lato rośnie mi w gardle
tęsknota rośnie mi w gardle
noc krótsza jest od myśli
świt tańczy przed oczami płonący
gdzie szept rozbrzmiewający mi w uszach
oddech ochładzający ten upał
lato rośnie mi w gardle
tęsknota rośnie mi w gardle
bez ciebie płyną lata
tak słone jak morze nad tobą
tęsknota ma smak lata
i lato smakuje tęsknotą
niech lato skończy się

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 16 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *